Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod dragon » 04. Apr 2018 13:18

Stara posta sa mala dat do solivarie a zburat, bolo by tam viac miesta.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod andel011 » 05. Apr 2018 06:13

Včera už začali pripravné práce pri lidli na sekčove. Začína bic vešelo v tim našim Eperješu.
andel011
diskutujúci
 
Príspevky: 89
Založený: 24. Feb 2017 11:26

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod blackhawk » 05. Apr 2018 06:58

rexino napísal:No netuším v akom štádiu je Hobby park, ale rekonštrukcia rusínskej je už zazmluvnená vec, takže to vidím ako pravdepodobnejšie.

viewtopic.php?f=35&t=23328 Toto vítam. Veľmi dobrý nápad, som zvedavý koľko miest tam vlastne vznikne. Bolo by fajn, keby od parkoviska šiel priamy chodník rovno na stanicu.


vyrub stromov by kvoli Rusinskej nerealizovali cca 70 metrov od cesty. Co sa tyka Hornbachu, tak komunikaciu a pripojky by mali zacat robit tento mesiac, samotna vystavba obchodov by mala byt realizovane od oktobra
blackhawk
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 10. Nov 2014 10:25

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Yoggy52 » 05. Apr 2018 08:53

Aj vam pride, ze je poslednu dobu presov strasne rozbity? Mam pocit, ze spravca komunikacie namiesto toho, aby objednal minimalne "vyplnenie" vytlkov, tak objednal asi 100x znacku "nerovnost vozovky" :? :lol: Je to dost smutne, momentalne asi ziadne mesto na Slovensku, nema cesty v takom stave ako Presov. :|
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 05. Apr 2018 10:39

Bezny stav po kazdej zime, kt. tento rok trvala prakticky az do Velkej Noci.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 05. Apr 2018 17:04

Yoggy52 napísal:Aj vam pride, ze je poslednu dobu presov strasne rozbity? Mam pocit, ze spravca komunikacie namiesto toho, aby objednal minimalne "vyplnenie" vytlkov, tak objednal asi 100x znacku "nerovnost vozovky" :? :lol: Je to dost smutne, momentalne asi ziadne mesto na Slovensku, nema cesty v takom stave ako Presov. :|

Ved vytlky sa opravuju (Posledny tyzden Hlavna, Okruzna, Slovenska, Konstantinova). Tak co ?

Ad reko AGLS-Rusinska - dopravne zariadenia poroskladane, tod vsio. Vie niekto, co brani zaciatku prestavby?
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 05. Apr 2018 17:08

Čakajú na leto, keď bude menšia doprava. Práce najviac zaťažujúce dopravu za leto stihnú.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 06. Apr 2018 12:50

Žeby sa konečne dočkal aj Prešov.

viewtopic.php?f=35&t=23341

Dopravné podniky naprieč európskymi krajinami, majú jedinú možnosť ako konkurovať autám a neskôr aj autonómnym taxíkom a síce sprístupnením dát o vozidlách, ktoré následne dokážu spracovať komerčné alebo free aplikácie. Najväčší paradox je to, že v PO existuje firma, ktoré tie dáta vie spracovať a DPMP im tie dáta odmietol spístupniť.

Predstavte si, že máte biznis a niekto vám ho chce zadarmo spropagovať, len potrebuje vaše informácie, a vy poviete, že nie nedáte. A radšej pozeráte, ako vám ubúdajú cestujúci, pretože kvôli problémom v doprave, ktorá kolabuje, sa na cestovné poriadky nedá spoľahnúť, a cestujúcim sa samozrejme nechce čakať na zastávkach, pretože spoje z vyššie zmienených dôvodov meškajú.

Tak snáď sa soudruzi v DPMP spamätali a uvedomili si, že sme v 21. storočí a v desaťročí rozmachu smartfónov, ktoré zásadne menia formát verejnej dopravy, ak ich niekto vie využiť. My dnes zavádzame tabuľe na zastávkach, ktoré ukazujú koľko bude autobus meškať. Len pre zaujímavosť tieto som 1.krát videl v Londýne v roku 1999, keď som ho 1. krát navštívil, ale je dosť pravdepodobné, že to tam mali už skôr. Čiže opäť sme cca 20rokov za opicami, ako sa tu na východe, kde okrem iného nič nie je, zvykne v takýchto prípadoch hovoriť.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 07. Apr 2018 11:57

jarino napísal:Do PO ide Hornbach. Uvidíme ako sa to všetko napojí na Rusínsku.
https://reality.etrend.sk/komercne-nehn ... perii.html

napojenia su zname, rusinska sa od ul. vychodnej rozsiri na 2+2 po cca most cez Torysu: gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=37940 . Odtial SSC pokracuje v reko Rusinska-AGS, ktora zacne coskoro. Most by mal byt tiez konecne vyuzity v plnej sirke, zial nie 2+2 pre priame smery, lebo odbocenie na CSPH... Rovnako MHD zastavky. Detailnu koordinacku som presne v tejto casti nevidel. Nove OC je nahrada za Arkadiu, ktora sa mala stavat pomaly 10 rokov dozadu. Samozrejme je skoda, ze pre lave odbocenia sa nevytvori podjazd popod Rusinsku, mala MUK, cim by nebolo potrebne stavat CSS. Na strane druhej, tolko CSS v celom Presove kazdych par metrov uz bude musiet nevyhnutne vyusit do FUNKCNEJ koordinacie CSS. Zatial ma byt OC len jednostranne. Hornbach urcite potesi, pri "troche" dopravneho optimizmu OBI strati zmysel, mesto pozemok odkupi a obnovi zaniknute P+R parkovisko pri SAD a SZR :)
Projekt vyzera, ze mysli aj na okolie, mali by sa dobudovat cyklochodniky, detske ihriska, a mensia promenada okolo Torysy a zopar odpocivadiel vedla cyklistickeho a pesieho chodnika, cim sa neprijemna ulica trochu sprijemni. Zaujimavostou by bolo dopravne napojenie az na ul. Skaru pri Lear-e: https://www.google.sk/maps/dir//Ku+škáre,+080+01+Prešov/@48.9882785,21.2585165,1123m/data=!3m1!1e3!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x473eed7545e0d62f:0x82180113201506a6!2m2!1d21.25727!2d48.9840705!3e0?hl=en
Na koordinacke v uvode prispevku to je aj vidiet.

EDIT: neviem dat nijako fukncny link, treba si ho skopirovat.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 07. Apr 2018 12:18

svaco napísal:čo sa týka MHD, ale aj SAD. Neviem, či už existuje, ale viem že existovala aplikácia pre smartfóny, kt. ukazovala presnú polohu autobusu. Ak takáto aplikácia neexistuje, potom by tieto dáta mali sprístupniť ako OPENDATA, aby mohli vznikať aplikácie 3-tích strán, ktoré by potencionálnym cestujúcim pomohli v niečom, čo je dnes bežne realizovateľné online.

Ak mám totiž pri meškaniach autobusov čakať na zastávke 15 min (ideálne v zime) to si radšej naštartujem auto.

Ak by ale existovala možnosť si v APKE nastaviť napr. čísla liniek ku konkrétnej (mne najbližšej) zastávke a nastaviť si tam napr. časovú rezervu napr. vo forme ak bude linka 22 odchádzať zo zastávky Trojica, tak mi pošli notifikáciu alebo ak bude linka 22 cca 5 min od zastávky Mičurinova tak mi pošli notifikáciu.

Takže pri takomto systéme viem vísť z domu tak, aby som cca +-1 minútu čakal na zastávke a nemusia ma desiť ani zápchy ani meškania, pretože vyrazím z domu načas.

A to som len opísal 2 funkcie, ktoré ma napadli, určite ak by som sa nad tým zamyslel, našiel by som ďalšie.

Takže, ak chcú SAD a MHD konkurovať autám, musia ASAP rozbehnúť toto (už to mohlo x rokov byť hotové) a v takom prípade si viem predstaviť výrazné zvýšenie počtu cestujúcich, ináč im budú klesať.

Zatial funguje UBIAN, ktory je vo viacerych mestach. GPS polohu ti zial neukaze, vyhoda je ale, ze riesi ako MHD tak aj ZSSK ci SAD, rovnako ta zlokalizuje a ponukne najblizsiu zastavku. Mne az tak prehladna tato appka nepride, najma kvoli tomu ze vyuzivam len MHD a ostatne moznosti ju robia neprehladnou. Isty cas fungoval polsky MyBUS, kde je tiez viacero miest, ale dopravny podnik to nahradil Ubianom. No a problem je s najoblubenejsou appkou, ktoru pouziva 8000 ludi, vyrobili ju mladi a sikovni presovcania, a fungovalo aj GPS. Kvoli castym vypadkom na strane DPmP do appky hodili priamo mail na riaditela, aby to uzivatelia riesili s nim. Tym sa vztahy zhorsili, dokonca padli nejake sudy. Po tlaku verejnosti vsak DPmP do konca maja (?) ma spristupnit opendata.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 07. Apr 2018 12:18

svaco napísal:Ináč staré TESCO je už kompletne dole, ešte samozrejme budú riešiť odvoz sutín. Ale pokial mám informácie, tak OC Fórum je stále nejasné, keďže sú podané nejaké námietky vzhľadom na možné komplikácie v doprave po otvorení OC.

Len aby to neskončilo podobne ako so štadiónom Tatrana Prešov, keď mužstvo hralo rok v Poprade úplne zbytočne, keďže búranie štadióna sa minimálne o rok posunulo.

prave okresny urad zamietok vsetky namietky proti uzemneho konaniu, takze hybe sa to.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 07. Apr 2018 12:23

rexino napísal:Do začatia rekonštrukcie OM/Levočska sa má dočasne umožniť odbočiť z obrancov mieru na levočskú v dvoch pruhoch. Terajší pruh v smere OM - Sídlisko 3 bude teda slúžiť aj pre tých čo idú rovno, aj pre tých čo idú doľava.

Tu je nakres: gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=39225
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 07. Apr 2018 12:33

topfield napísal:Tolko bolo reci okolo nastavovania semaforov na nabreznej... vysledok? cloveka ide porazit ked rano stoji na kazdom jednom! ano, stane sa, ze prejdem plynule ale je to skor vec nahody ako nejakeho premysleneho nastavenia

aj ja som zaznamenal, ze to nefunguje. z bocneho smeru pride jedno vozidlo, hned mu naskoci zelena a hlavny smer stoji...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 07. Apr 2018 12:52

dragon napísal:Stara posta sa mala dat do solivarie a zburat, bolo by tam viac miesta.

stara posta do solivarie ide. chodnik od starej posty priamo na nastupiste tiez. cize lokalita je ok. zmena miesta posty naznacuje, ze kolajnice su uz pre postu absolutne nepotrebne. pamatam si, kedy kazdy rychlik mal postovy vozen. teraz sa vobec zeleznicou nieco prepravuje?
zmena posty jednak umozni vybudovat mensie parkovisko pri stanici, jednak sa presunie do lepsich priestorov, ale skoda je, ze solivaria neurobila vacsie OC, ktore by prekrylo SAD, ZSR a MHD, s podzemnym parkingom, postou, atd...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Yoggy52 » 07. Apr 2018 23:15

Nie, zeleznicou sa neprepravuje nic, kedze je to neefektivne.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod palo152 » 15. Apr 2018 10:45

Vodorovne znacenie na Obramcov mieru - Levocska je hotove
palo152
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Založený: 14. Júl 2017 20:35

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mylan » 16. Apr 2018 11:19

Dočasné vodorovné značenie:

Obrázok
mylan
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 22. Sep 2014 11:23

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 16. Apr 2018 11:54

ďakujeme za foto. (admin ho presunie do galérie a doplní link)

pôvodné pruhy mali takmer 4 metre. nové podľa nákresu mali mať 3,25 a oni ich skutočne také úzke spravili. toto bude NA robiť problém a pritom pred križovatkou je miesta dosť. asi niekto schválne túto zmenu sabotoval a ešte si presadiť aj oranžové značenie.

PS: v civilizovanom svete sa staré značenie zbrúsy u nás pretiera černou lesklou a šmyklavou farbou :oops:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peťo_PO » 16. Apr 2018 15:15

Na FB mesta Prešov sú ďaľšie fotky:
https://www.facebook.com/search/top/?q= ... r%C3%A1nka
Dnes som okolo 15 h plynulo prešiel cez túto križovatku, inokedy bola o takomto čase kolóna minimálne po most na Ul. 17. novembra.
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 16. Apr 2018 19:29

Vraj nové čiary na OM/Levočská už spôsobili neplechu. Kedže trolejové vedenie na to nie je prispôsobené tak sa vraj pri jazde cez križovatkou podarilo jednému troleju zlomiť palicu. Možno sa lano, čo ju drží vyosilo doľava a kamión ho zachytil.... ale to len špekulujem neviem reálne ako sa to stalo. Toto budú musieť riešiť.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 17. Apr 2018 08:56

Pred časom som tu písal o februárovej kvázi pohode na prešovských cestách, no po Veľkej noci sledujem značne opačný trend. Aktuálne zistenie napr. ráno v čase špičky tzn. 7:30 až 8:15 je úsek levočskej ulice medzi Kauflandom a Lidlom v smere od PP na KE značne zapchatý. Napr. Dnes v čase okolo 7:55 keď som išiel zo sidl.3 na ulicu OM zhruba takto https://goo.gl/maps/av77pgQMYJE2
tak kompletne tento celý podúsek https://goo.gl/maps/Vbi5iB2uiRD2 bol zapchatý autami a to obidva pásy v tomto smere, takže som sa nakoniec (vidiac ako je Levočská plná) vybral obchádzkovou trasou (pri výjazde zo sidl.3 sa už nebolo kam zaradiť) asi takto https://goo.gl/maps/ya3QzRBtKaT2.

V poslednej dobe sa to stáva čoraz častejšie, za posledný týždeň asi 3 z 5 dní. Veľmi by pomohlo rozšírenie smeru PP - KE na 2 pásy v mieste križovatky pri Kauflande, keďže tam pre daný smer vzniká lievik. O smere PP - VT/BJ/SK škoda vôbec hovoriť, tam je to momentálne takmer neriešiteľné (6 semafórov na 3km + železnica + zúženie vozovky do jedného pásu + stred mesta + hlavná tepna Záp - Vých) kým neodstránia to zúženie + neviem ako je to teraz z tou zelenou vlnou, či to už vôbec ako tak funguje.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 17. Apr 2018 09:43

dopravna indukcia => vybudovanie/zlepsenie priepustnosti ciest nedochadza k odlivu aut z "postihnuteho" uzemia, ale naopak _vzdy_ pritahuje len novu dopravu
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Aszunin » 18. Apr 2018 09:34

svaco napísal:V poslednej dobe sa to stáva čoraz častejšie, za posledný týždeň asi 3 z 5 dní. Veľmi by pomohlo rozšírenie smeru PP - KE na 2 pásy v mieste križovatky pri Kauflande, keďže tam pre daný smer vzniká lievik. O smere PP - VT/BJ/SK škoda vôbec hovoriť, tam je to momentálne takmer neriešiteľné (6 semafórov na 3km + železnica + zúženie vozovky do jedného pásu + stred mesta + hlavná tepna Záp - Vých) kým neodstránia to zúženie + neviem ako je to teraz z tou zelenou vlnou, či to už vôbec ako tak funguje.


Zelena vlna smer PP-VT funguje, sem-tam sa stane, ze sa to na 1den rozhadze, ale inac funguje dobre.
Ja by som na danom useku rad poukazal na tuto cast https://www.google.sk/maps/@49.0013706, ... 6656?hl=en auta z laveho pruhu sa musia zaradzovat do praveho, pripadne do tretieho (uplne praveho), ktory tam vznika.. nebolo by mozne (a to len premalovanim ciar) upravit pruhy tak, aby pri vyjazde z mesta boli ciary plynule lavy a pravy pruh a aby auta, ktore idu smer S2-Lidl... mali svoj odbocovaci pruh??
Aszunin
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 29. Sep 2017 13:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mylan » 18. Apr 2018 09:55

Aszunin: Presne tak, nechápem, prečo tomu tak nie je už dávno. Vznikajú tam len zbytočné preradzovania, keď vodiči v ľavom pruhu zrazu zistia, že sú v dobočovacom pruhu. V Košicicah to funguje na križovatkách bez problémov, neviem prečo by aj v PO nemohlo byť na tomto mieste esíčko pre jazdu rovno smer PP.
mylan
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 22. Sep 2014 11:23

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peťo_PO » 18. Apr 2018 11:41

Presne som na tým rozmýšľal pred pár dňami a ešte som to aj porovnával s rovnakou križovatkou v KE, keďže cez ňu často chodím :D
Tam potom vznikajú aj také situácie, že sa vodič buď neskoro spamätá v tom odbočovacom pruhu, alebo ho nikto nepustí. Potom to riešia tak, že sa so zelenou pohnú s nohou na podlahe a vopchajú sa pred autá idúce rovno, samozrejme ak sú prví na semafore.
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.