Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Máj 2018 19:26

Tradicna "dobra" sprava pre sever.trasu:
https://www.facebook.com/pomoc.na.dialn ... =3&theater
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 11. Máj 2018 20:22

som zvedavy ci budes trollovat pri kazdej uzavierke sorosky :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 11. Máj 2018 21:29

zajtra ma čaká cesta cez Branisko a pozerám, že vďaka D1 Fričovce - Svinia a NK v PO je trasa cez horský prechod rýchlejšia, ako po II/547 cez Krompachy
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Máj 2018 22:10

Teraz je HP prazdny (mozes sa tam ist aj pustat na rogale), lebo vsetka doprava ide cez tunel. Zajtra urcite budu ine casy prejazdu. ;-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 11. Máj 2018 22:55

fh napísal:
PK napísal:V HU je povolene predbiehanie sa kamionov. Takto prave na mierne zatazenych madarskych dialniciach sa casto predbiehaju kamiony a neskutocne spomaluju. Za kamionom sa nazbiera kolona aut, z ktorej sa bez vyraznejsieho prekracovania rychlosti, alebo spomalenia neda dostat.
Toto nema absolutne nic z pohodovou jazdou.
Zakaz predbiehania kamionov bolaj jedna super vec ktora je na Slovensku.


Presne tak tam je podiel kamiónovej dopravy vysoký a musí mať človek velý čas napätú pozornosť. Plus tí čo predbiehajú v pravom pruhu sa často vlečú 100-110, ja tam nevidím priestor na tempomat ani po 17- tej je to ťah zo Západu na BP a Balkán prejsť sa to dá ale treba stále sledovať situáciu , často spomaľovať. Ja idem polovicu cesty v predbiehacom pruhu a aj tam ma spomaľujú. A to limity dodržiavam, nie som pretekár typu Yoggy čo sa chvasce svojimi časmi na internete. 8)


ten rekord bol spraveny v case, ked boli prazdne uplne vsetky cesty

inak asi 2 krat za sebou minule, som nestretol ani jedno auto v mojom smere na Donovaloch, ze by vsetci uz vyuzivali trasu R3? :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 16. Máj 2018 12:34

fh napísal:Richie neskoro večer alebo v noci je premávka slabšia, takže buď sa bavíme o takmer ideálnych nočných podmienkach (vtedy si na D1 môžeš dovoliť ešte viac) alebo štandartných. A to máme prípad keď Rezešová v noci medzi BP a KE zramovala iné autá aj keď vo vhej rýchlosti. Normálne madarskú diaľnicu od BP po BA s tempomatom nedáš takže toľko k tvojim rozprávkam.

skusim este raz reagovat a poprosim Ta nevytrhavaj z kontextu len to co sa Ti hodi
.. o jazde cez HU na tempomatovych 140 som hovoril v suvislosti s horsim pocasim (kde na to niekedy staci aj slaabsi dazd) a ver mi ze pri dazdi to nedas ani na D1 a dokonca ani na R2 (hlavne okolo Nitri).
.. poprosim bez invektiv, stale popisujem moj (ano subjektivny) nazor a moje osobne skusenosti .. teda ziadne rozpravky
ano z roznych dovodov sa snazim jazdit hlavne vecer resp. v noci a prave prepto tu oponujem, ze aj za (podla Teba ) "idealnych" podmienok su moje skusenosti ake su ..

ja rozumiem a chapem, ze niekto moze mat ine preferencie (jazdi v iny cas, z inych smerov, s inymi skusenostiami, .. ) a nemam dovod ho za to znevazovat, mozme si max vyjasnit v com je nas pohlad na vec iny .. tak bud budeme debatovat rozumne a zvazovat/akceptovat/oponovat nazory druhych, bez vytahovania len jednostranne vyhovujucich slov ci vytrhavania z kontextu, alebo su to len krcmove reci a nema zmysle sa bavit vobec a mozes si ist rozpravat svoje rozpravky detom ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 16. Máj 2018 12:42

Richie to nie je znevažovanie teba, ale keď ja jazdím po tej istej diaľnici o ktorej píšeš ty že to dávaš tempomatom tak ja mám opačnú skúsenosť. A príde mi to ako rozprávky. Je to moja skúsenosť a môj názor. Viacerí , nie len ja ti tu napísali iný názor, inú preferenciu. Takže mne je jedno či sa ťa to dotýka, alebo nie, ak si citlivý na iný názor. Pre mňa sú to rozprávky a pre teba možno chcená realita :wink:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod sendvo » 16. Máj 2018 13:16

Po madarskych dialniciach som isiel iba parkrat ale po mojich skusenostiach aka je premavka na rakuskej A4 ci je piatok, sviatok alebo streda poobede je pre mna tazke si predstavit pohodovu jazdu na madarskej M1.
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod courier » 17. Máj 2018 07:31

Musim suhlasit s fh, madarska M1 medzi Gyor - BP na tempomat urcite nie je mozna, mozno na adaptivnom tempomate by to slo,ale ten nemam zatial :). Siel som tento usek posledne dva roky v rozne dni, v roznych casoch a vzdy to bolo preplnene. Takisto M3 cca prvych 50 km za BP je dost plna, potom uz pohodicka. Sice budeme mat v 3.Q 2021 hotove dialnicne spojenie KE - BA cez HU, ale ziadna vyhra to nebude, ale lepsie ako nic. Nechcem preferovat trasu cez ZA, ale po dokonceni obchvatu ZA, PO a RK cca v roku 2022, bude severna trasa jednoznacne aspon mimo zimnych mesiacov jednoznacne najlepsia, najrychlejsia. Je to len nazor, kazdy si vyberie tu svoju oblubenu trasu aj potom :) .
courier
diskutujúci
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Založený: 28. Mar 2017 14:35

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 17. Máj 2018 08:49

pridam este svoj "rozpravkovy" pohlad
- ano, aktualne premavka na M1 doslova kolabuje - jednak, je tam dost velka premavka a naviac aktualne opravuju velke useky, ktore to este viac zhorsuju (a ak sa to este sopji s nejakym sviatkom, ci volnym dnom v okoli, tak sa vytvaraju niekolkohodinove kolony aj v noci)
- to je aj dovod, preco posledne mesiace jazdim KE-ZV-BA, ale dufam, ze uz jesenne radosti (hmly, dazde, napadane listie, zver) budem znova obchadzat po M3/M1 (ukoncenie vsetkych opravnych prac na M1 je planovane do konca augusta)
- zvysok trasy M30,M3,M0,M1 je v mnou preferovanych casoch (~21:00-01:00) podla mna pohoda
a vyhlad:
- do 2021 dokoncena M30 (R4/KE- Miskolc)
- do 2020 dokoncena M15
- do 2023 rozsirena M1 (Budapest - Gyor) - dufam, ze to daju
-> teda bude plne dialnicne prepojenie pre KE (a okolie) - BA a to skor ako bude hotova cela D1
- dufam, ze do toho terminu budu aj hotove najhorsie useky na R2 ako alternativa (ci uz pre tych co nechcu platit madarsku znamku, alebo pre pripad nejakych vynimocnych udalosti)

v kazdom pripade nevidim pre mna osobne dovod ist na D1 (ano teraz to vztahujem na seba a moje potreby a som si vedomy, ze niekto ma ine preferencie/poziadavky - no ale urcite je dost s mne podobnymi)
ALE asi je tu jeden pozitivny vedlajsi efekt D1- urcite naviaze na seba nemalu kapacitu tych, ktorym ta trasa vyhovuje/nemaju inu moznost/neveria inej moznosti a tym odlahcia ostatne trasy

teda v konecnom dosledku ja nezavrhujem D1 ako taku, ale nesuhlasim s nou ako jedinou samospasnou/najhlavnejsou moznostou, kvoli ktorej by sa mali umelo brzdit/obmedzovat ine moznosti

edit: - este kadial sa oplati ist do BA (pre tych co vyrazaju z KE a oblasti pod virtualnou spojnicou KE-Mi):
- do konca leta sa vyhnut M1 -> teda vyuzivat trasu R1/R2
- od zaciatku jesene predpokladam, ze uz bude znova vyhodnejsia M3/M1
- az budu hotove useky R2 (krivan - lovinobana, soroska, saca-olsany a nebodaj ozdany-figa) tak potom sa to asi znova otoci na R1/R2
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod svaco » 17. Máj 2018 12:09

Keď budú hotové úseky okolo P0, RK a ZA cca koniec roku 2021, potom bude D1 jednoznačne najvýhodnejšia, keďže na nej bude chýbať posledný úsek (tuším cca 15km) a jedna rúra Braniska. Čas na D1 sa skráti cca o 40minút oproti dnešku.
Či si to chce niekto pripustiť alebo nie, toto bude najvýhodnejšia trasa. R1/R2 bude výhodnejšia, len ak by pribudlo cca nových 100km, čo si myslím, že najbližších 10 rokov nehrozí, i keď by to bolo pekné mať ich a urobiť merania.
Ak rozšíria D1 pred Blavou, tak potom to bude zas o čosi leepšie, ale to je asi tiež v nedohľadne.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 17. Máj 2018 13:44

Si pekne mimo, uz len tym, ze co je "najvyhodnejsia". Iste je, ze najlacnejsia aj najkratsia bude R1+R2, a prekona ju len R7+R2.
Co sa tyka trvania cesty, tak co bude do 2021 na D1 je otazne. Ale, ze bude dostavana cela madarska dialnica, je iste, a je iste, ze to usetri aspon 30min. A tiez je iste, ze na nej nebudu ziadne tunely, ktorych zatvaranie na udrzbu bude na D1 sposobovat kazdorocne tyzdne, ked bude nepouzitelna. A tiez je iste, ze jazda cez madarsko riesi problematicky usek D1 od BA.
A co sa tyka R2, 100km by sice bolo pekne, ale ak bude Krivan-Zvolen, Soroska, Zvolen-obch a Kosice-obchvat, tak R2 bude prakticky bez bodovych zavad. A casovo prinajhorsom porovnatelna s D1. Cize realne sa nezmeni nic. Teda, mozno ti kamikadze, co potrebuju jazdit 160, sa presunu na D1. A to budem iba rad.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod courier » 17. Máj 2018 14:38

DrX : "Ale, ze bude dostavana cela madarska dialnica, je iste, a je iste, ze to usetri aspon 30min"
Kde chces na 56 km od hranic SK po Miskolc usetrit 30min, skus troska pocitat, snad si mal fyziku v skole :) .
courier
diskutujúci
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Založený: 28. Mar 2017 14:35

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 17. Máj 2018 14:56

Aktualne je to 50-55min v zavislosti na tom, ako ochotny si rozbit si podvozok na aute v tych dierach a hranicou. Pri 140ke, co na tej prazdnej dialnici nebude problem, prejdem 57km za 24.4min. Ak este priratam sucasne spomalenie pri zjazde a vyjazde z dialnice, tak pol hodinu mi to usetri.
A to sa radsej nebudem rozoberat, ze za ake naklady sa usetri tato polhodina v porovnani s tunelmi pri ziline, presove a ruzomberku, ktore vraj usetria 40min, ak nahodou budu otvorene. A ze ak by 40% tych penazi slo na R2, tak mi na ceste KE-ZV-BA usetria aspon hodinu, mozno hodinu a pol.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 17. Máj 2018 15:09

cca 100 novych km si vycucal z prsta. soroska 14 km, krivan-tomasovce 22 km. zacharovce-batka-figa 15 km - tam je mozna aj ciastocna rekonstrukcia sucasnej cesty. max 50 km z coho len 22 km v plnom profile. teraz je E58 vyhodnejsia o 10-15 min. to by bolo dalsich 10-15 min. na D1 usetri hp-ll-ds 15 min, hub-iva 10 min, obchvat PO 5 min. dokopy 30, max. 35 min. cize D1 casovo cca zarovnako, bude bezpecnejsia zato stale dlhsia a drahsia.

tych 50 km sa da vyriesit za celkovu cenu (stavebne naklady, prieskumne stolne, a uhradene naklady pri zruseni PPP3) na 25 km D1 hp-ll-ds.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod courier » 17. Máj 2018 18:08

DrX : ako nehnevaj sa na mna, ale potvrdilo sa,ze mas problem s matematikou. Zhrnme si to este raz. Moja otazka bola kde na trase Kosice (Barca) - Miskolc usetris po dobudovani M30 Tornyosnemeti - Miskolc 30 minut casu oproti sucasnemu stavu ? Sam si potvrdil,ze dnes ti to trva cca 55 minut, s cim s tebou suhlasim. Z konca Kosice - Barca je to na hranicu cca 11 minut, tam 2 -3 km bude obmedzena rychlost na 100 km/h a do Miskolca ked pojdes tacho 148km/h prides za cca 26 minut. 55 - 26 -11 = 18 minut uspory pri prilis idealizovanom vypocte. Teraz vobec nejde o to, ti dokazovat nejake minuty hore dole, len menis temu ako ti to pride. Podla teba je R2 alternativa v buducnosti aj pre cestu KE-BP , potom nas presviedcas ze KE-BA cez Miskolc bude lepsie ako R2 ci uz vobec D1. A iste je,ze na trase KE - BA cez BP budu casom dva tunely (severny obchvat). Viac nez iste je, ze do roku 2028 bude na R2 dokoncene maximalne Krivan - Tomasovce , Soroska, Saca - Kosicke Olsany a na 50% Zacharovce - Batka - Figa a to sa kludne s tebou stavim o dobru flasu rumu alebo konaku :) . Cize keby bolo keby a realita je realita, D1 bude po roku 2022 v letnych mesiacoch najrychlejsia, najbezpecnejsia ano dlhsia o cca 30 km oproti juznej trase. Nas z vychodu potesi madarska M30 ako cesta do Miskolca, BP ci Chorvatska. Myslim,ze cim dalej menej ludi bude tvrdit ze je super po nej jazdit z BA do KE (vynimka mozno nocne hodiny a zimne mesiace). Znova opakujem, kazdy si vyberie co je mu najlepsie, ale tvrdit ze do 10 rokov bude to najlepsie medzi KE - BA R1 + R2 je nezmysel. Je to moj nazor a toto je diskusia. Takze navrhni znacku rumu alebo konaku :) .
courier
diskutujúci
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Založený: 28. Mar 2017 14:35

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vceliak » 17. Máj 2018 19:06

Téma je síce z BA ma východ, ale opačne z východu BA nie je pupok sveta. Ak idem do západnej Európy z Košíc, tak voľbou po D1 všetky výhody bezpečnej a pohodlnej cesty stratím prejazdom Bratislavy. Takže Maďarská diaľnica to istí, má totiž pokračovanie na západ. Ja osobne jazdím prevažne na juh, takže D1 používam iba po Poprad. :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Jozef7 » 17. Máj 2018 21:39

Ísť po D1 z BA do KE je umelo posielaný tranzit. Prirodzené je ísť juhom. Ideálne by bolo R7 + R2, no R7 bude priorita asi až vtedy, keď bude preťažená D1 a R1. To ale rátajme desaťročia.
Jozef7
návštevník
 
Príspevky: 41
Založený: 16. Jan 2018 22:35

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 18. Máj 2018 07:51

Vceliak napísal: Ak idem do západnej Európy z Košíc, tak voľbou po D1 všetky výhody bezpečnej a pohodlnej cesty stratím prejazdom Bratislavy. Takže Maďarská diaľnica to istí, má totiž pokračovanie na západ.


Po dokončení D4 Ivanka Jarovce vybehneš na diaľnicu na Rakúsko bez prejazdu Bratislavou. Takže tento problém odpadne.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 18. Máj 2018 08:48

Az na to, ze to budes mat po D1 este dlhsie. Ale pre jazdu po R1+R2 sa D4 oplati, a to zvlast ked sa R1 potiahne po Most pri BA, lebo vtedy cesta R2+R1+D4 pojde priamo na hranicu. Inak D1 bude s M1+M3 pri ceste do Viedne/dalej vzdy prehravat.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 18. Máj 2018 09:22

Áno vyhráva v preplnenosti, zvlášť M1 1 bude vždy prepchatejšia, naviac je už aj dobre rozbitá na mnohých miestach takže to bude výhra sa tadiaľ terigať medzi kamiónmi, alebo opravovanými úsekmi, nech sa páči užite si to. R2 dlho dlho nebude tak čo dovtedy? A R1 po Most tiež nie. To už bude skôr D4 na Záhorskú Bystricu a rakúska rýchlostná komunikácia na Viedeň severom, aj keď sa to tiež odkladá, dovtedy ale pekne poslúži D1/D4/A6.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 18. Máj 2018 09:37

D1 dlho dlho nebude, a co dovtedy? Nic, v trase R2 sa veci zlepsuju, a v Madarsku sa veci zlepsuju. Cela M1 bude opravena a 3+3 skor, nez sa dostavia nasa D1. A skor bude aj severozapadny kus M0, co dalej vyrazne skrati jazdu po M1+M3. Ale, jazdit po R2 nebude problem, ked budu vyriesene bodove zavady, aj ak budu niekde polprofily/jednotka. 90kou sa to v pohode prejde.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 29. Máj 2018 08:08

Aktualna odpoved na temu tohoto fora je:
momentalne jedine cez Madarsko viewtopic.php?f=35&t=23458
Ale, ak by bola R1 az po Most pri BA, alebo aspon R7 po NZ, boli by aj slovenske alternativy. Fakt je pre mna pozoruhodne, ze niekoho napadne navrhnut dopravny system, kde vypadok jedneho useku sposobi, ze cela republika je odrezana od hlavneho mesta. No ale, kedze dolezite je len spojenie BA - ***, tak nieto divu...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 29. Máj 2018 08:28

ved prave, na toto najviac doplacaju co denne chodia do BA autami a menej tranzit.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 29. Máj 2018 16:10

Takže D1 je fuj naokolo (cca 450 km) ale cesta cez Maďarsko (cca 480 km) je mňam...
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.