Operačný program doprava

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod devil » 14. Sep 2018 12:26

ked ako minister predlozis program, podla ktoreho sa ma na slovensku za nasledujucich 12 rokov postavit 7 (slovom SEDEM) usekov D/RC, ktore aktualne nie su vo vystavbe/v tendri, tak by si sa mal zo svojej stolicky okamzite pakovat lebo si neschopny pajac, ktory nedokaze vybavit peniaze v rozpocte a presvedcit vladu o dolezitosti budovania infrastruktury...tie nerozostavane useky su za cca 2.5mld eur, po tendroch z toho bude dajme tomu 2mld, z coho EU zaplati okolo 80% (fondy sa vysoko pravdepodobne rusit nebudu), cize my ideme obetovat celych 400 milionov eur z rozpoctu pocas nejakych 8 rokov (2022-2030, to uz budu rozostavane useky hotove aj zaplatene), krucinal my sme krajina pre ktoru nemoze byt problem dat tych 400mega z rozpoctu na D/RC/jednotky kazdorocne (!!!) inak sa nikam nepohneme, za dzurindu islo v roku 99 do dialnic 10mld SKK a to bol stat na pokraji krachu, my mame vydavky rozpoctu teraz cez 16mld eur a ideme davat na vystavbu D/RC 50mega rocne??? hento co schvalili su z mojho pohladu useky co maju byt vo vystavbe do roku 2022 a to by som povedal ze je uplne minimalna psia povinnost toto rozostavat


to je len indikativny zoznam. mali sme ovela vacsie zoznamy s usekmi ktore dodnes nie su hotove. ja by som to na ich mieste tiez nekopiroval lebo media sa toho chytia. dali tam zoznam 9 ciest I. tr., to je nieco co nebolo. k tomu dzurindovi -- ten tych 10 mld. MUSEL dat aby sa dokoncili rozostavane meciarove dialnice aj to ostali useky ktore sa dokoncovali v 2006 a vazec-mengusovce az v 2008..... keby nemusel, nedal by ich tomu ver.

vcera bola tlacovka rasiho, od 2020 dostaneme o nejakych 10% percent menej z fondov lebo brexit a mozeme byt radi lebo mame vraj 2 najvyssiu sumu na obyvatela. a je tlak davat viac do vyskumu, vyvoja a pod. a menej na beton-asfalt. viac D/RC to takmer naisto nebude ako teraz co je tak 1,5 mld. mimo jedniciek. cize na tie useky za 2,5 mld. to ani stacit nebude. samozrejme ide o turany-hubova za 900 mega v tomto stave nefinancovatelne to musi uznat aj najvacsi privrzenec D1. ano treba riesit cesty I. tr. z rozpoctu do 100 mega len na opravy a dalsie -vacsie- sumy na prelozky.

myslim ze na 500 milionov navyse kazdy rok len na D/RC musi byt celokoalicna zhoda. to nie je jednorazovych mozno 100 mil. rozdelenych na mozno 20 stadionov co stavaju 5-10 rokov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod jarino » 14. Sep 2018 12:32

1) Zaujímalo by ma, či zasa nám vezmú peniaze z Kohézneho fondu a dajú do národnej obálky CEF.
Rozpočet CEF by sa mal navyšovať a volajú po tom aj manažéri železničnej infraštruktúry, ale tam to moc o voľnej ruke pre členské štáty nie je.

Diaľnice v tom dokumente majú aspoň úseky menovite. Železnice nič, o čom nevieme. A ešte Žilina - hranica SR/ČR tam vôbec nevidím spomenuté, hoci Čadca,mimo - hranica je jeden z najpripravenejších projektov.
Beriem to ako dokument, ktorý musí byť a nič dokopy v ňom nie je. Aj tak to skončí tak, že do 2030 drvivá väčšina peňazí pôjde do core TEN-T, či už cesty alebo železnice.
Mimo core TEN-T niečo sa dá a bude to na štátnom rozpočte.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod aquila » 14. Sep 2018 12:33

a co je na statnom rozpocte, ako keby nebolo .. vsak zo SR sa ledva ide urobi druhy usek R3
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod jarino » 14. Sep 2018 12:49

Vec priorít. Maďari ak zochcú stavať R2, tak budú musieť tlačiť na viac peňazí. V neprospech im hrá, že ŠR bude dosť spolufinancovať prebiehajúce projekty.

devil napísal: viac D/RC to takmer naisto nebude ako teraz co je tak 1,5 mld. mimo jedniciek. cize na tie useky za 2,5 mld. to ani stacit nebude. samozrejme ide o turany-hubova za 900 mega v tomto stave nefinancovatelne to musi uznat aj najvacsi privrzenec D1. ano treba riesit cesty I. tr. z rozpoctu do 100 mega len na opravy a dalsie -vacsie- sumy na prelozky.

Prečo by Turany - Hubová malo byť nefinancovateľné? Podľa mňa miliarda sa na diaľnice core TEN-T nájde. Všetko bude závisieť, akou čiastkou core TEN-T projekty bude štát spolufinancovať. Ja to vidím na Turany - Hubová a jeden úsek na Kysuciach.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod pohodak » 14. Sep 2018 14:25

aquila napísal:a co je na statnom rozpocte, ako keby nebolo .. vsak zo SR sa ledva ide urobi druhy usek R3


lenze toto je prave zakladny problem a neschopnost hlavne poslednych dvoch vlad smeru, ja poukazujem na to, ze davat uplne minimalne peniaze z rozpoctu je velka chyba a nasledkom toho je aj ten smiesny program do roku 2030, ved to je doslova na kriminal povedat ze toto nam pribudne do roku 2030 :roll: vy z nejakeho dovodu akceptujete ze z rozpoctu peniaze niesu, lenze prave tam sa _musia_ najst, mame trojnasobne prijmy rozpoctu oproti roku 99 a my nieze nedavame 3x viac na D/RC, my nedavame ani tolko ako v tom roku 99 :idea:

devil napísal: k tomu dzurindovi -- ten tych 10 mld. MUSEL dat aby sa dokoncili rozostavane meciarove dialnice aj to ostali useky ktore sa dokoncovali v 2006 a vazec-mengusovce az v 2008..... keby nemusel, nedal by ich tomu ver.


nie, nic ho nenutilo k tomu tie peniaze dat (okrem teda HDP, z ktoreho sa predsa nenajeme ako hovori hranol), kludne sa mohlo zakonzervovat vsetko. lenze 20 rokov pocuvame ako miki zastavil vystavbu dialnic a tie smiesne peniaze co dava na dialnice hranol nikomu nevadia :roll:

devil napísal: viac D/RC to takmer naisto nebude ako teraz co je tak 1,5 mld. mimo jedniciek. cize na tie useky za 2,5 mld. to ani stacit nebude. samozrejme ide o turany-hubova za 900 mega v tomto stave nefinancovatelne to musi uznat aj najvacsi privrzenec D1. ano treba riesit cesty I. tr. z rozpoctu do 100 mega len na opravy a dalsie -vacsie- sumy na prelozky.


ano presne tak, nas investicny dlh iba narasta a raz to padne na hubu, cesty sa nam rozpadavaju pred ocami, horsie to je snad uz iba v albansku a my sa tvarime ze je vsetko v poriadku...1.5mld z fondov by z mojho pohladu mali pouzit na core useky + potiahnut D1 dalej na vychod (podla mna to stacit bude, napr tu-hu stat tych 900mega urcite nebude, zbytocne to cislo dokola omielate aj s panom doktorom a tiez vsade nemusia ist na 85% financovanie), ALE zaroven s tym zacat _seriozne_ investovat do Riek z rozpoctu - kde su useky na zapadnej R2, kde je obchvat zvolena, kde je orava, kde je juzna R3, kde je severna R4, kde je nieco navyse na juznej R2?

devil napísal: myslim ze na 500 milionov navyse kazdy rok len na D/RC musi byt celokoalicna zhoda. to nie je jednorazovych mozno 100 mil. rozdelenych na mozno 20 stadionov co stavaju 5-10 rokov.


tu si trafil klinec po hlavicke, oni nemaj problem dohodnut sa na nezmyselnych socialnych balickoch, ktore stoja pol miliardy rocne, ale seriozne investovat do infrastruktury to uz je nad ich rozmer, kedze si asi aj ludia typu ET uvedomili, ze dialnice ti ozaj volby nevyhravaju :idea:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod devil » 15. Sep 2018 12:23

to ze nie su peniaze akceptuje mozno Vlados, ja pisem ze 500 mega kazdy rok je obrovska suma.

nie, nic ho nenutilo k tomu tie peniaze dat (okrem teda HDP, z ktoreho sa predsa nenajeme ako hovori hranol), kludne sa mohlo zakonzervovat vsetko. lenze 20 rokov pocuvame ako miki zastavil vystavbu dialnic a tie smiesne peniaze co dava na dialnice hranol nikomu nevadia :roll:


no dobre ale z nejakeho dovodu si nedovolil zakonzervovat useky kde bol poloprofil v prevadzke a druhy profil pred dokoncenim. hotove mozno na 70-80 percent. zakonzervoval tie ktore este zdaleka neboli pred dokoncenim. tie boli hotove naozaj po asi 10 rokoch....

ano presne tak, nas investicny dlh iba narasta a raz to padne na hubu, cesty sa nam rozpadavaju pred ocami, horsie to je snad uz iba v albansku a my sa tvarime ze je vsetko v poriadku...1.5mld z fondov by z mojho pohladu mali pouzit na core useky + potiahnut D1 dalej na vychod (podla mna to stacit bude, napr tu-hu stat tych 900mega urcite nebude, zbytocne to cislo dokola omielate aj s panom doktorom a tiez vsade nemusia ist na 85% financovanie), ALE zaroven s tym zacat _seriozne_ investovat do Riek z rozpoctu - kde su useky na zapadnej R2, kde je obchvat zvolena, kde je orava, kde je juzna R3, kde je severna R4, kde je nieco navyse na juznej R2?


budeme to omielat aj ked to bude stat o nieco menej ako 900 mil eur., je nepriatelna suma tak ci tak. hadam neveris na figelovsku zlavu :lol: to je naozaj ako v nejakej chudobnej rozvojovej krajine kde ma diktator palac zo zlata ale vacsina ludi zije v biede. dalsi pochybny usek KM-oscadnica....to je plus minus miliarda.

neviem presne na co este moze ist kohezny fond aj keby len na core ten-t, tak tam patri KE-MI aj juzna R3. cize 2 useky po MI, obchvat KA a sahy minimalne, a dufajme ze brodno-KM zlacnie co najviac. a nacas sme na core ten-t vybaveny.

erdf nechat na R2 cize sorosku, batku, R3 cize 2 useky na orave medzi podzamkom a tvrdosinom, R4 SO PO, lipniky, stiavnik a pod. pri zapadnej R2 treba porozmyslat co s nou ked na druhej strane cesi "len" zmodernizovali I/50 ktoru tu stale ospevuju co tadial chodia. a sme nacas vybaveny na comprehensive.

http://www.cdb.sk/files/img/zakladne-ma ... -ten-t.jpg

a k tomu by si statny rozpocet vzal na starost I/51, 64, 75, 79 atd., atd.....tam urcite netreba kazdy rok 500 mega.

neviem kolko presne stoja socialne balicky, ale viem ze najvacsie polozky su tie platy. to uz davno malo byt, ucitelia, zdr. sestry a verejna sprava. videl si tie tabulky ? ja sa nestacim cudovat ze tie povolania je este niekto ochotny vykonavat....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Vlados » 15. Sep 2018 15:28

nie som spokojný s tým koľko má ísť do dopravy, ale hlavne nie som spokojný s parametrami akými staviame D/RC. na jednej strane máme väčšiu ciest v parametroch keď sa menili prašné a bezprašné a na druhej strane D/RC s luxusnými parametrami. dnes sa už možno auto s výkonom menším ako 100k nevyrába, ale stúpania robíme ako pre Š100 a 1203.
devil, nie je to o tom, že povieš že na dopravu chceš viac. musím povedať na úkor čo - kde pôjde menej.
inak vôbec neprovnávate porovnateľným spôsobom. Mečiar/Durinda nemuseli odvádzať do EÚ, Fico musí + na druhú stranu z EÚ dodáva. Buď to počítajte na % z HDP, ale inak zohladnite výpavky a príjmy z EÚ. Nejaké fondy na dopravu v období 2021-2027 pôjdu, ale dnes nevieme v akej výške, aké bude spolufinancovanie a aké budú podmienky/požiadavky, t.j. určite na dopravu budeme mať viac ako len z rozpočtu. Dnes by sme mali do zásobníku pripravovať projektym, ideálne variante - ak bude veľa lóve bude aj na "plné profily", ak bude málo lóve bude možno len na "preložky". napr. takú Sorošku by som videl ako zásobníkový projekt. Bude veľa peňazí pôjde do výstavby z dvomi rúrami a keď nebude tak do výstavby nepôjde. iný príklad: ak bude veľa bude nová D3 KNM-CA, ak nebude rozšírime existujúci polprofil.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod i15 » 16. Sep 2018 08:44

dnes sa už možno auto s výkonom menším ako 100k nevyrába, ale stúpania robíme ako pre Š100 a 1203.


Ale vyrába a niektorí vozia celé rodiny v autách so 75k. Taktiež máme nákladné autá a autobusy, ktoré by prudké stúpania nezvládali. Trochu empatie by nezaškodilo
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Hank » 16. Sep 2018 11:31

Lenze to je marginalna cast premavky, parametre by mali zodpovedat beznej premavke. Nehovoriac o tom, ze vykon tych skodoviek nedosahoval ani 50 koni. O vyvoji busov a kamionov oproti 70-tym rokom skoda hovorit.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Miro » 16. Sep 2018 13:30

Pre tých, ktorí nezvládajú prudké stúpania rýchlosťou takou ako väčšina, sa budujú prídavné stúpacie pruhy.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod IceFox » 16. Sep 2018 16:40

S tou D3 ste pekne naivný... Vraj ju netreba (len napr. taký most v Krásne je v hroznom stave - človek z okolia ,kde je most ,postol na FB NDS či sa s ním nejde niečo robiť - už odpadávajú panely okolo mosta ,čo ohrozuje domy ,rôzne praskliny... A odpoveď NDS? Vraj o tom vedia, mechanicky pouvoľnovali labilne časti ,ale do rekonštrukcie sa nejdú púšťať lebo by bola drahšia ako vybudovanie nového mostu (resp. komplexná reko - to sa mi nezdá ale whatever) tj. pri stavbe D3 určený na demoláciu. Toľko k zbytočnosti.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Yoggy52 » 16. Sep 2018 16:46

Mimchodom.... kazdy vie, ze existuju mapy suvisiace s vystavbou dialnic (progress atd), existuju ale mapy pre klasicke cesty, ze kedy tam prebehla rekonstrukcia v akych rokoch a kedy bol postaveny dany usek? :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Vlados » 16. Sep 2018 20:31

IceFox napísal:S tou D3 ste pekne naivný... Vraj ju netreba (len napr. taký most v Krásne je v hroznom stave - človek z okolia ,kde je most ,postol na FB NDS či sa s ním nejde niečo robiť - už odpadávajú panely okolo mosta ,čo ohrozuje domy ,rôzne praskliny... A odpoveď NDS? Vraj o tom vedia, mechanicky pouvoľnovali labilne časti ,ale do rekonštrukcie sa nejdú púšťať lebo by bola drahšia ako vybudovanie nového mostu (resp. komplexná reko - to sa mi nezdá ale whatever) tj. pri stavbe D3 určený na demoláciu. Toľko k zbytočnosti.

Presne pre megalomáske projekty, nedostavávame čo sme kedysi začali... nahradzame to celkom novým atď. nemáme ani na údržbu existujúcej infraštruktúry. Veľká časť cesty I/11 bola postavená ako polprofil D18. Pri rozširovaní a prestavbe I/11 na D3 by prebehla aj rekonštrukcia tejto cesty.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod IceFox » 16. Sep 2018 20:45

Nie celá I/11 sa dá použiť ako rozšírenie D3, (lebo Povina a Budatínska Lehota) čo je strašná škoda lebo by to kopu peňazí ušetrilo. Nech bude budúca I/11 akákoľvek, denne pendľujúci ľudia medzi CA - ZA si aj tak kúpia diaľničnú lebo sa im nebude chcieť chodiť cez dediny 50km/h
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Vlados » 16. Sep 2018 21:08

dnes riešiť diaľničnú známku povedzme o 10 rokov je zbytočné. už sa začína prehodnocovať zdaňovanie ciest formou spotrebných daní. elektromobily by mali neprimeranú výhodu... čiže než bude postavená D3 už sa môžu zdaňovať km jazdy (každé pohon môže mať iné sadzby).
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod devil » 17. Sep 2018 06:48

R24. 5 je štandard, vieš co sa deje keď na R22. 5 niekto odstaví kamión... D26. 5 je luxus.
Tie fondy som myslel tak ako je avizované čiže do mínus 10 percent a bez zásadných zmien v čerpaní. Na zvysne cesty mame nás bohatý rozpočet ktorý rastie spolu s HDP. Podľa mňa stačí aj 200 mega navyse
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod pohodak » 17. Sep 2018 08:32

devil napísal: no dobre ale z nejakeho dovodu si nedovolil zakonzervovat useky kde bol poloprofil v prevadzke a druhy profil pred dokoncenim. hotove mozno na 70-80 percent. zakonzervoval tie ktore este zdaleka neboli pred dokoncenim. tie boli hotove naozaj po asi 10 rokoch....


ale samozrejme, ked mas stavbu z 80% hotovu tak ju nezakonzervujes lebo jedine prerobis, napr ale vazec-mengusovce mal ledva dokoncene zemne prace takze tam davalo zmysel stavbu odsunut...ja som chcel povedat, ze vtedy sa tie peniaze nasli pricom statny rozpocet bol v totalnych srackach :idea:

devil napísal: budeme to omielat aj ked to bude stat o nieco menej ako 900 mil eur., je nepriatelna suma tak ci tak. hadam neveris na figelovsku zlavu :lol:


ved kludne to davajte do kazdeho druheho prispevku spolu s "blizsienaokolo" a "***", mne je to jedno, akurat to "mierne" znizuje obsah toho co pisete...neverim na figelovske zlavy, ceny su uz predsa niekde inde ako 7 rokov dozadu, ale som vcelku ochotny sa stavit ze ten usek pojde za nejakych 650mega, co nie je vobec mala ciastka, ale ako posledny chybajuci na D1 BA-KE to proste do vystavby pojde lebo neverim, ze by existoval minister, ktory by chcel mat nalepku ze prave on je ten co nebol schopny rozostavat posledny usek D1 po KE

devil napísal: neviem presne na co este moze ist kohezny fond aj keby len na core ten-t, tak tam patri KE-MI aj juzna R3. cize 2 useky po MI, obchvat KA a sahy minimalne, a dufajme ze brodno-KM zlacnie co najviac. a nacas sme na core ten-t vybaveny.


ano takto nejak by som si to predstavoval aj ja a myslim ze by sme mohli byt spokojni

devil napísal: erdf nechat na R2 cize sorosku, batku, R3 cize 2 useky na orave medzi podzamkom a tvrdosinom, R4 SO PO, lipniky, stiavnik a pod. pri zapadnej R2 treba porozmyslat co s nou ked na druhej strane cesi "len" zmodernizovali I/50 ktoru tu stale ospevuju co tadial chodia. a sme nacas vybaveny na comprehensive.


k tomuto sa vcelku obavam ze severnu R4 bude treba riesit vo vacsom meritku mozno uz okolo 2025, sam som zvedavy ako sa pomenia dopravne toky ked madari aj poliaci dotiahnu svoje D/RC v podstate na nase hranice...zapadnu R2 nevidim dovod nestavat ako prelozky cesty 1. triedy, ale do 2030 _musi_ byt spravene napojenie D1 po ruskovce, ta cesta je tam hrozna, ale ked tam teraz zacali vymyslat s tunelmi tak neviem neviem :(

devil napísal: a k tomu by si statny rozpocet vzal na starost I/51, 64, 75, 79 atd., atd.....tam urcite netreba kazdy rok 500 mega.


lenze ked si zratas spolufinancovanie na tie useky co su v tom prezentovanom paskvile, k tomu pridas tie useky o ktorych sa tu bavime + to ze treba riesit aj prelozky jednotiek tak zrazu sa ozaj dostanes niekde na tych 500mega rocne

devil napísal: neviem kolko presne stoja socialne balicky, ale viem ze najvacsie polozky su tie platy. to uz davno malo byt, ucitelia, zdr. sestry a verejna sprava. videl si tie tabulky ? ja sa nestacim cudovat ze tie povolania je este niekto ochotny vykonavat....


ich posledny zazrak stoji okolo 250 rocne + to co spekuluju teraz je dalsich 300...ano, platy treba zvysovat v podstate plosne, ale o tom tu rec nebola...a kde zobrat peniaze? uplne jednoduche riesenie je prestat tunelovat statny rozpocet cez IT, kde rocne odlezie na jedno velke nic okolo 500mega a vysledok je veskery ziadny...trosku som sa vrtal v tendroch typu smart city alebo aj tie slavne wifi do vlakov a to sa mi panenky pretacali, tam sa nakupuje hardware za 5-nasobok cien, za ktore kupuje zelezo bezny enterprise zakaznik, vyfakturovane nezmyselne licencie, najnovsie MS premier support v BA VUC a to su len drobne, lenze vsetci drzia huby, lebo sa boja ze si na slovensku uz nepipnu, jeden chalan napisal par blogov o tom ako sa tuneluju statne IT tendre a skoncil, nikto mu zo slovenska uz neda nic urobit lebo potom zas nedostanu oni zakazku od datalanu, tempestu, anectu a podobnych zmrdov a tym padom zase skoncia oni...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Yoggy52 » 17. Sep 2018 08:56

Ach ludia, nechcem vam brat iluzie, ale na I/21 sa nestane nic. :lol: Intenzita zostane taka mizerna ako doteraz.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod devil » 17. Sep 2018 10:50

ja sice9 nepoznam take detaily ako pises ale je mi jasne ze sa kradne okato aj sofistikovane. hlavne nech si to precita Vlados, lebo tie hlasky odkial vziat par melonov eur navyse su akoby z inej planety....a presne ako pises ze za MD bol rozpocet s srackach ale aj tak sa dokoncilo to co bolo velmi rozostavane.

minister moze kludne odsunut aj turany-hubova aj KM-oscadnica a ktovie ci to prejde cez EK. ze npr. na vychode z toho nie je ani kilometer. myslis ze prokopovic, vazny, pociatek a pod. kreatury nemaju na haku co sa o nich povie a napise ?

podla zoznamu 2007-13 bidovce - pozdisovce 350 milionov, pocitajme 400, brodno-KM do 300 mil. a nejake prelozky za 100-200 mil. akurat. alebo naozaj dame miliardu na 23 km dialnice.....

k tomuto sa vcelku obavam ze severnu R4 bude treba riesit vo vacsom meritku mozno uz okolo 2025, sam som zvedavy ako sa pomenia dopravne toky ked madari aj poliaci dotiahnu svoje D/RC v podstate na nase hranice...zapadnu R2 nevidim dovod nestavat ako prelozky cesty 1. triedy, ale do 2030 _musi_ byt spravene napojenie D1 po ruskovce, ta cesta je tam hrozna, ale ked tam teraz zacali vymyslat s tunelmi tak neviem neviem :(


madari budu mat M30 a my budeme mat celu juznu R4. to je adkevatne. pokial nebude S19 v polsku nikto nebude riesit suvislu R4 od PO dalej. zapadna R2 nie je priorita nikoho....ale naozaj by si som si pozrel ci sa tam neda urobit kompletna reko ked I/9 prakticky obchadza dediny nieze po ruskovce ale po vestenice.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod jarino » 17. Sep 2018 11:06

Samozrejme že sa dá. Aj EIA sa vybaví oveľa skôr, ak by bola nutná. Nie je vôľa, lebo niekto tam nakreslil R2. To že tá bude súvislá po roku 2030 je detail.

Čo by neprešlo cez EK.
Skôr bude všetkých zaujímať (Brusel aj Min. financií), prečo CBA odporúča stavať D1 za KE po roku 2030 a ty na ňu pýtaš peniaze už teraz.
Oravská R3 nemá nárok na eurofondy. Ešte uvidíme, ako to bude v ďalšom období. Ďalšia vec je, že comprehensive network má byť hotová do roku 2050. Najbližší cieľ je core network s nereálnym rokom 2030 a tak je predpoklad, kde sa budú liať peniaze. Preto založili aj CEF, ten je výlučne iba pre core TEN-T.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod devil » 17. Sep 2018 11:58

ak keby sa R3 nazvala ako prelozka I/59 tiez by nemala narok ? obchva TT, GA atd. sa staval z fondov. na zapadnom Sk, blizko jestvujucich dialnic.

KE-MI je tiez core TEN-T, ktora ma byt do 2030 pricom CBA ju odporuca stavat po 2030...tomuto nie prilis rozumiem. a este by ma zaujimalo ako sa ta CBA tvori....lebo dost to zavana ucelovostou.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Vlados » 17. Sep 2018 12:05

devil, Ťa baví ma brať nestále do papule? píšem ako to na Slovensku chodí... ak niečo vieš tak konaj. alebo si nebodaj už niečo urobil pre záchranu aspoň jedeného milióna €?
do 2020 sa nič nezmení a sociálnymi balíčkami + dovolenkami + domácimi pálenicami atď si táto vláda zaistí podporu na ďalšie 4 roky. oni pochopii, že diaľnice im už hlasy neprinesú.
v novom období môžu dať prioritu na školstvo a zdravotníctvo. bude sa tunelovať tam a nie na diaľniciach. či sa mýslim.

PS pre devila: už nezareagujem ani na jeden príspevok od teba... hoc si admin, ktorého na black list nemôžem dať.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Yoggy52 » 17. Sep 2018 12:08

devil napísal:madari budu mat M30 a my budeme mat celu juznu R4. to je adkevatne. pokial nebude S19 v polsku nikto nebude riesit suvislu R4 od PO dalej.

S19 je na tom rovnako ako R4, na hranicu od Presov Zapad a Rzeszow Kielanowka je to skoro rovnako cez 70km. My momentalne tendrujeme 1. etapu SO PO s dlzkou 4.3km, oni zacnu tendrovat Rzeszow - Babica v Q4/2019 s dlzkou 10.3km.

Momentalny stav:
gallery/image_page.php?album_id=104&image_id=40492

Inak usek RZE - LUB ma byt hotovy do roku 2021 :)

Celkovo S19:
30,1 km - w użytkowaniu (dokoncene)

85,1 km – koncepcja programowa w opracowaniu (EIA)

34,8 km – w realizacji w trybie projektuj - buduj (zlty fidic)

19,4 km – w przetargu (tender)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod pohodak » 17. Sep 2018 12:31

devil napísal: minister moze kludne odsunut aj turany-hubova aj KM-oscadnica a ktovie ci to prejde cez EK. ze npr. na vychode z toho nie je ani kilometer. myslis ze prokopovic, vazny, pociatek a pod. kreatury nemaju na haku co sa o nich povie a napise ?


moze ale neodsunie, toto si nikto nevezme na triko. zrovna hentym menovanym to je podla mna vazne jedno co si kto o nich mysli, ale nazbierat politicke body na rozbehu posledneho useku D1 pred KE bude chciet kazdy jeden minuly ci buduci minister

devil napísal: podla zoznamu 2007-13 bidovce - pozdisovce 350 milionov, pocitajme 400, brodno-KM do 300 mil. a nejake prelozky za 100-200 mil. akurat. alebo naozaj dame miliardu na 23 km dialnice.....


tych 400mega mi pride na nejakych 32km dialnice aj s kilometrovym tunelom (i ked nejaky inteligent tam posledne vymyslel aj variant so 4km tunelom) tak na hrane, ale dajme tomu, toto je urcite usek ktory by sa mal stavat ked uz kvoli nicomu inemu tak kvoli napojeniu jedneho z najchudobnejsich regionov na zakladnu cestnu infrastrukturu...inak da sa postavit v podstate vsetko co tu riesime, opat hovorim ze nikde nie je napisane ze musime ist na 85% spolufinancovanie...inak ked sa este bavime o vyhlade do 2030 tak ja hlavne dufam ze sa konecne zametie pod stol BB-RK, lebo na taku somarinu vyhodit od 1.5mld eur hore (nebodaj este cez PPP) ked nemame kopec regionov napojenych na nadradenu cestnu infrastrukturu je pomaly vlastizrada a zabila by sa tym prakticky kompletne vystavba nejakych Riek a jednotiek na najblizsich 15 rokov :roll:

devil napísal: madari budu mat M30 a my budeme mat celu juznu R4. to je adkevatne. pokial nebude S19 v polsku nikto nebude riesit suvislu R4 od PO dalej.


lenze v tom roku 2025 je dost vysoko pravdepodobne ze S19 bude vo vystavbe/v prevadzke takmer po hranice a to uz bude problem. my by sme vtedy mali byt pri kapusanoch a riesit veci typu stiavnik

devil napísal: zapadna R2 nie je priorita nikoho....ale naozaj by si som si pozrel ci sa tam neda urobit kompletna reko ked I/9 prakticky obchadza dediny nieze po ruskovce ale po vestenice.


no ved prave ze nie je a nechapem preco...ako hovoris, tu sa vykaslat na R2, rozsirit I/9 na 2+2 s par obchvatmi a je vystarane, za par sto milionov mame vybornu cestu dotiahnutu od trencina az do prievidze
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod devil » 17. Sep 2018 12:52

nepojdeme az na 85% ale zase stat (minfin) nechce prilis vysoke spolufinancovanie....BB-RK nebude kryte z fondov ani keby neviem ako chceli. a cim dalej tym menej fondov....

ale ak sa bude musiet stavat suvisla R4 kvoli koridoru tak vychod si to ods...lebo sice 2 male okresy dostanu RC zato 3-400.000 obyvatelov ostane mimo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.