Oblasť Záhoria TT VÚC - Senica a Skalica

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Verejné obstarávanie - práce začnú v novembri 2006

Odoslaťod Dialniciar » 09. Feb 2006 13:05

Informácie o cestnom obchvate v meste Holíč, I. etapa:

http://www.ssc.sk/user/view_page.php?pa ... &preview=1


Cesta I/51 Biela Hora - Trstín, zosuv.

http://www.ssc.sk/user/view_page.php?pa ... &preview=1
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Saget » 12. Feb 2006 22:22

Keby som pred pár rokmi išiel z BA-DNV do Jablonice ( cez Pernek ), tak po ceste boli 3 benzínky + 1 v Jablonici. Dnes som sa dozvedel že už nieje ani jedna. V Perneku ju zrušili už dávnejšie a nefungujú ani v Stupave, Sološnici a Jablonici. Takže po príchode do Jablonice neostávalo nič iné ako si skočiť natankovať do 10 km vzdialenej Senice. Tak tomu sa povie rozvoj Záhoria !!! :(
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Flintstone » 12. Feb 2006 22:26

Saget napísal:Keby som pred pár rokmi išiel z BA-DNV do Jablonice ( cez Pernek ), tak po ceste boli 3 benzínky + 1 v Jablonici. Dnes som sa dozvedel že už nieje ani jedna. V Perneku ju zrušili už dávnejšie a nefungujú ani v Stupave, Sološnici a Jablonici. Takže po príchode do Jablonice neostávalo nič iné ako si skočiť natankovať do 10 km vzdialenej Senice. Tak tomu sa povie rozvoj Záhoria !!! :(


Zánik ČSPH súvisí s tým, že sa rušia tie, ktoré majú menšie tržby a potrebujú opravy. To s rozvojom nič nemá, samotné mesto Senica má zase podľa mojich informácií 3 ČSPH - OMV, Slovnaft, Tesco a na trase SE-Holíč je ďalšia, na trase SE-Kúty sú ďalšie 2, ... SE-TT, tu je v TT a potom až v TT. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Flintstone » 12. Feb 2006 22:27

Flintstone napísal:SE-TT, tu je v TT a potom až v TT. :P


Oprava: je v SE a potom až v TT. :D
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Saget » 12. Feb 2006 22:34

Flintstone napísal:
Saget napísal:Keby som pred pár rokmi išiel z BA-DNV do Jablonice ( cez Pernek ), tak po ceste boli 3 benzínky + 1 v Jablonici. Dnes som sa dozvedel že už nieje ani jedna. V Perneku ju zrušili už dávnejšie a nefungujú ani v Stupave, Sološnici a Jablonici. Takže po príchode do Jablonice neostávalo nič iné ako si skočiť natankovať do 10 km vzdialenej Senice. Tak tomu sa povie rozvoj Záhoria !!! :(


Zánik ČSPH súvisí s tým, že sa rušia tie, ktoré majú menšie tržby a potrebujú opravy. To s rozvojom nič nemá, samotné mesto Senica má zase podľa mojich informácií 3 ČSPH - OMV, Slovnaft, Tesco a na trase SE-Holíč je ďalšia, na trase SE-Kúty sú ďalšie 2, ... SE-TT, tu je v TT a potom až v TT. :P


O.K. Stupava - môže byť. V smere z BA je tam nová, tá staručká maličká už skutočne mohla doslúžiť.

Sološnica, Pernek - platí asi to čo si napísal. Malé tržby.

Ale Jablonica. Podla mňa dosť dôležitý cestný uzol. A myslím si, že aj intenzity su tam slušné :?:
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Flintstone » 12. Feb 2006 22:47

Saget napísal:Ale Jablonica. Podla mňa dosť dôležitý cestný uzol. A myslím si, že aj intenzity su tam slušné :?:


:P

Práve Jablonica je síce na ceste I. triedy, ale bola to veľmi stará ČSPH a nebola otvorená 24h a okrem toho každý obyvateľ regiónu, ale aj každý kamión pozná, že lepšie vybavené ČSPH sú od hraníc s ČR alebo od TT práve na ceste Holíč-SE a potom až Trnava, pretože Biela Hora je známy úsek.

Toto je problematický cestný úsek vzhľadom na nevyhovujúci vstup do obce zo smeru od Senice ... prudké klesanie do zákruty, úzky most ... a samotný prejazd obcou je veľmi dlhý. A poloha ČSPH neumožňovala modernizáciu. Čo sa na tomto nedá pochopiť? Jednoducho Slovnaft má povolený nejaký počet ČSPH a túto zrušil.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod aquila » 12. Feb 2006 22:47

saget, mozno ani v jablonici neboli moc vysoke trzby. inak ta benzinka v jablonici uz nesplnala nejake ekologicke normy => musela sa rekonstrovat alebo zavriet. a slovnaft sa zrejme rozhodol ju nezrekonstuovat ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 17. Feb 2006 10:39

Co je podla vas (je jedno kto na to bude reagovat ale mal by to byt clovek z tejto oblasti Senica-Skalica) je dolezitejsie riesit dnes :arrow:

Dopravu v meste Skalica a okoli alebo dopravu v meste Senica a okoli :?:

Cestny obchvat, rozsirenie cesty, oprava cesty, oprava cestnych mostov, kruhove objazdy, ... parkoviska - od vedenia mesta po VUC a SSC. :idea:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 17. Feb 2006 11:58

Adoas napísal:Co je podla vas (je jedno kto na to bude reagovat ale mal by to byt clovek z tejto oblasti Senica-Skalica) je dolezitejsie riesit dnes :arrow:

Dopravu v meste Skalica a okoli alebo dopravu v meste Senica a okoli :?:

Cestny obchvat, rozsirenie cesty, oprava cesty, oprava cestnych mostov, kruhove objazdy, ... parkoviska - od vedenia mesta po VUC a SSC. :idea:


Treba byť spravodlivý a nie len stále smerovať financie na jedno mesto. Ja vzhľadom na to, že v SI obchvat je odovzdaný, tak by som sa jednoznačne zameral na:

1. Obchvat mesta Senica v plnom rozsahu. Cena cca. 1 mld. SKK. Možno aj 1,2 mld. SKK.
2. Čiastočný obchvat obce Jablonica tak, aby sa odstránilo klesanie/stúpanie a problematický most, čo spôsobuje značné dopravné problémy hlavne v zime. Cena cca. 500 mil. SKK - ale to som teraz len tipol. Možno aj (záleží na napojení, ale držím sa termínu čiastočný obchvat) 800 mil. SKK.
3. Opravenie povrchu cesty I. triedy Jablonica-Senica v úseku cca. 5 km. Cena - záleží podľa toho, čo by sa robilo. Ale min. vzhľadom na predchádzajúce investície.
4. Investície do spevnenia krajnice na cestu Radošovce-SI a prestavanie ostrých zákrut. Cena cca. 200 mil. SKK. Ale zase len tip.

Výstavba parkovísk a opravy MK (miestnych komunikácií) si mestá SI a SE dokážu zabezpečiť aj samotné ročnou sumou cca. 20 mil. SKK každé.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 17. Feb 2006 12:35

Dy,

ale da sa investovaj aj 1 mld. SKK na cesty v Skalici a okoli. :arrow:

1. Riesenie viacerych krizovatiek v meste a oprava ciest - kruhove objazdy a svetelna signalizacia. Cena - 100 mil. SKK. Toto si mesto riesi samotne.
2. Ako si napisal, cesta Skalica-Radosovce. Cena cca. 250 mil. SKK.
3. Rozsirenie cesty Skalica-Holic na 2+2 pruhy alebo min. riesenie jednej krizovatky. Cena min. 50 mil. SKK na tu krizovatku.
4. Obchvat mesta Holic. Cena niekolko 100 mil. SKK.
5. Obchvat obce Radosovce. Cena do 500 mil. SKK
6. Investicie do opravy povrchu cesty Holic-Radosovce-Senica. Cena niekolko 10 mil. SKK (aj riesenie niektorych zakrut aby nebolo nutne spomalovat).

A mesto Senica by nedostalo ani 1 SKK. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Andrej » 17. Feb 2006 12:38

Ja sice nie som z tohoto regionu, ale preferoval by som obchvat SE a ciastocny obchvat Jablonice :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 17. Feb 2006 13:01

Adoas napísal:Dy,

ale da sa investovaj aj 1 mld. SKK na cesty v Skalici a okoli. :arrow:

1. Riesenie viacerych krizovatiek v meste a oprava ciest - kruhove objazdy a svetelna signalizacia. Cena - 100 mil. SKK. Toto si mesto riesi samotne.
2. Ako si napisal, cesta Skalica-Radosovce. Cena cca. 250 mil. SKK.
3. Rozsirenie cesty Skalica-Holic na 2+2 pruhy alebo min. riesenie jednej krizovatky. Cena min. 50 mil. SKK na tu krizovatku.
4. Obchvat mesta Holic. Cena niekolko 100 mil. SKK.
5. Obchvat obce Radosovce. Cena do 500 mil. SKK
6. Investicie do opravy povrchu cesty Holic-Radosovce-Senica. Cena niekolko 10 mil. SKK (aj riesenie niektorych zakrut aby nebolo nutne spomalovat).

A mesto Senica by nedostalo ani 1 SKK. :wink:


No dobre, ale treba uprednostniť to, kde sú problémy najväčšie a tie sú v meste Senica. Tam je zdržanie 15-20 min. (pred 2-3 rokami to bolo max. 10 min.) v dopravných špičkách priamo na ceste I. triedy. Cestovanie po meste samotnom už je veľmi problematické. Stúpa počet áut v tomto meste každým rokom, stúpa motorizácia a stúpa aj tranzit, kamiónová doprava s tým ako tu pribúdajú noví investori. Je to síce v PP (priem. park), ale keď nie je obchvat, tak to všetko ide cez mesto samotné. Konfigurácia mestských zón je taká, že tu je jediným riešením obchvat s vybudovaním ďalšieho cestného mosta.

Ja nespochybňujem to, čo si napísal, ale najpotrebnejšie je riešiť to, čo spôsobuje dnes najväčšie problémy.

Raz Adoas prosím vynechaj lobbing systémom aký robil aj Diaľničiar. Vieš o čom to je. SI dostala od EU peniaze na obnovu historického jadra cca. 200 mil. SKK a cca. 450 mil. SKK na obchvat od SSC. A Senica ani 1 SKK na takéto niečo nedostala. Už sú tu priepastné rozdiely medzi týmito mestami: Kým v jednom stačí riešiť parkoviská a nejaké križovatky, tak v druhom sa musí riešiť všetko.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 24. Feb 2006 19:33

A znovu sa venujem Záhoriu. Tentokrát som sa však zameral na obe mestá, aj na Skalicu aj na Senicu a to po stránke aké investície tieto mestá plánujú na rok 2006. A tých investícií je skutočne veľa, takže odporúčam prečítať si oba články:

V Skalici sa prepisujú investičné rekordy. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2974

Stručne z obsahu: V r. 2005 sa preinvestovalo 125 mil. SKK (vykonaných práv bolo za 150 mil. SKK) a v r. 2006 sa plánuje investovať až 235 mil. SKK. Hlavný dôraz sa kladie na opravu komunikácií a ulíc, ale je toho ešte veľmi veľa.

Z navýšeného rozpočtu. Senica. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2975

Stručne z obsahu: V r. 2006 by sa malo preinvestovať 70 mil. SKK. Hlavný dôraz sa bude klásť na výstavbu chodníkov zo zámkovej dlažby, nových povrchov ciest a nové parkoviská, ale takisto ako v SI aj v SE je toho veľmi veľa.

...

Takže skutočne odporúčam prečítať si obidva články. Záhorie je inak regiónom, ktorý od štátu toho veľa nedostáva. Keď sa však porovnajú fakty o týchto mestách, tak niekde je nejaká chyba: SE má väčší rozpočet ako SI a napriek tomu sa tu menej investuje. Dôvodom je najmä fakt, že SI uspela pri projekte EU na obnovu historického centra vo výške cca. 200 mil. SKK (po Komárne 2. mesto SR) a z hľadiska dopravného má mesto SI už v prevádzke aj obchvat v celej dĺžke. SE sa teraz skôr zameriava na silný priemyselný rast, stáva sa skutočným administratívnym centrom regiónu SE+SI+MY (Myjava), ktorému z hľadiska dopravného chýba hlavne cestný obchvat a zlepšenie situácie v MHD. Vyššia životná úroveň je však v okrese SI. Z hľadiska obvodov je však obvod Senica (SE+SI) na tom v mnohých hľadiskách najlepšie v celom TT VÚC hneď po obvode TT podľa mojich informácií.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 26. Feb 2006 15:18

Vodorovne dopravne znacenie ciest I. triedy na uzemi okresu Senica bude stat cca. 2 mil. SKK. :arrow:

http://www.ssc.sk/user/view_page.php?pa ... &preview=1

Aspon je jasne kolko penazi sa dava len na farbu. Keby ma chcel niekto napadnut tak samozrejme aj na specialne stroje, naftu, ludi atd. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 26. Feb 2006 17:16

Adoas napísal:Vodorovne dopravne znacenie ciest I. triedy na uzemi okresu Senica bude stat cca. 2 mil. SKK. :arrow:

http://www.ssc.sk/user/view_page.php?pa ... &preview=1

Aspon je jasne kolko penazi sa dava len na farbu. Keby ma chcel niekto napadnut tak samozrejme aj na specialne stroje, naftu, ludi atd. :wink:


Potom však treba doplniť, že pre cesty v okresoch TT, PN, HC a pre Stupavu sa robí značenie za cca. 3 mil. SKK a značenie sa robí 1-2x do roka, pričom tá suma je často platná už aj pre to opakovanie. Značenie pre celé Slovensko stojí niekoľko 10-tok mil. SKK, pretože ide len o cesty I. triedy, o ktoré sa stará SSC. Možno to je aj 100 mil. SKK. Potom sú tu značky za ďalších niekoľko 10-tok mil. SKK a zimná údržba atď.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2006 17:39

Holíč minulý rok hospodáril s prebytkom. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3062

V tomto roku má magistrát mesta viaceré investičné zámery, pričom dôraz kladie na opravu miestnych komunikácií. A preto aj tento článok. :lol:

Na Záhorí sú v dezolátnom stave najmä cesty I. triedy. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3063
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Mar 2006 16:23

Mesto SE získalo z EÚ viac ako 200 mil. SKK na priemyselný park a budú sa z tejto sumy čiastočne financovať aj niektoré časti obchvatu ako vnútorných stavieb ako sú prípojky na obchvat atď. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3117
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 01. Apr 2006 00:15

V Holíči začínajú budovať cestný obchvat. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3275

Tu by som rad upresnil ze sa len prebuduje aktualna krizovatka a od zacatia prac na cestnom obchvate to ma este dost daleko aj ked treba tiez doplnit ze pripravne prace ako vykup pozemkov uz sa uskutocnil (alebo sa mal uskutocnit, boli na to vyclenene nejake peniaze ak sa nemylim tak cca. 20 mil. SKK). :arrow:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 02. Apr 2006 15:00

Makety policajtov budú aj v Senici v hodnote 12 000 SKK a spolu 2 kusy. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3316

Je to ďalší krok k zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky.

O pol roka sa bude cez Holíč prechádzať bezpečnejšie. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3317

Bude sa stavať obchvat. Sú tu konkrétne údaje, odporúčam tento článok. Aj keď sa začína rekonštrukciou hlavnej svetelnej križovatky v meste (smer na Kúty, ČR, Skalicu a Senicu), tak táto prestavba bude stáť 34 mil. SKK. Stavať bude firma Cesty Nitra, stredisko Trenčín, ktorá už stavala aj obchvat mesta Skalica.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Apr 2006 16:26

Obchvat mesta Senica sa plánuje, stále sa plánuje a chystá, ale do r. 2010 existovať nebude. V tomto období by ale mala byť rozostavaná 1. etapa od strany od mesta Trnava, pretože mesto Senica získalo niekoľko 10 až 100 mil. SKK na výstavbu priemyselného parku (PP) a má tak šikovný projekt, že sa táto suma použije aj na cestné komunikácie v blízkosti PP, takže sa minimálne zlepší doprava v južnej časti mesta. Nemám dostatočné množstvo informácií, takže viac neviem, že čo sa bude presne stavať a kde.

Mesto Senica sa snaží zapojiť viac SSC do riešenia dopravných problémov v meste a to sa zatiaľ stále nedarí, pretože SSC síce vie o dopravných problémoch, ale rieši na Záhorí už mestá Skalica a Holíč a v rámci TT VÚC aj mesto Galanta a samotnú Trnavu - tu všade cestné obchvaty. Problematickými v TT VÚC zostanú mesto Senica a obec Jablonica.

Obchvat ako taký nedokážem odhadnúť, kedy by sa mal začať stavať, ale nie sú ešte ukončené ani všetky prípravné práce, mesto má ale na južnej strane v zámere PP ako som už písal a v severnej časti sa má stavať Hypermarket Hypernova, ktorý má postaviť aj 150 metrov novej cesty, takže mestu zostane riešiť minimálne 2. premostenie rieky Teplica cez mesto, ale ani to nie je lacná záležitost a pomôcť by mala podľa mňa SSC a treba tiež doplniť, že výsledkom by nebol obchvat, ale len 2 varianta prejazdu cez mesto, pretože mesto sa rozrastá na všetky strany.

Viac informácií z oblasti nájdete aj tu: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=813

Na záver doplním, že sú odhady na začatie výstavby cestného obchvatu v r. 2011 a jeho plnohodnotné dokončenie bolo naplánované na r. 2014-2015 a odhadovaná cena bola min. cca. 800 mil. SKK.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Apr 2006 18:32

do galerie som pridal ortofotomapu daneho priemyselneho parku, kde je aj vidno ako to bude v tejto casti vyzerat s novou dopravnou infrastrukturou

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=1125

inak druhe premostenie riecky teplica existuje, je vsak v arealy slovenskeho hodvabu / slovkordu.

v ramci pripravy tohto druheho priemyselneho parku by sa stacilo tento most uvolnit aspon doprave do 3,5t a mestu by to velmi pomohlo.

taktiez krizovanie dlhej a zeleznicnej ulice pri sidle SPP mohlo byt riesene kruhovym objazdom z ktoreho by sa vchadzalo do priemyselneho parku. je to zhruba v zlomovej oblasti silne fialoveho v pravom hornom rohu PP.

momentalne je to riesene vjazdom z dlhej ulice, ktory by bol OK, ale vjazd zo zeleznicnej ulice (smerujuci k mini kruhacu) bude zbytocne komplikovat dopravu lebo hned vedla seba budu dve krizovatky, takto by sa velmi elegantne vyriesil tento problem.

hlavne nie je tu ani problem s miestom ani s pozemkami, kedze tie patria mestu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 21. Apr 2006 16:44

aquila napísal:do galerie som pridal ortofotomapu daneho priemyselneho parku, kde je aj vidno ako to bude v tejto casti vyzerat s novou dopravnou infrastrukturou

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=1125

inak druhe premostenie riecky teplica existuje, je vsak v arealy slovenskeho hodvabu / slovkordu.

v ramci pripravy tohto druheho priemyselneho parku by sa stacilo tento most uvolnit aspon doprave do 3,5t a mestu by to velmi pomohlo.

taktiez krizovanie dlhej a zeleznicnej ulice pri sidle SPP mohlo byt riesene kruhovym objazdom z ktoreho by sa vchadzalo do priemyselneho parku. je to zhruba v zlomovej oblasti silne fialoveho v pravom hornom rohu PP.

momentalne je to riesene vjazdom z dlhej ulice, ktory by bol OK, ale vjazd zo zeleznicnej ulice (smerujuci k mini kruhacu) bude zbytocne komplikovat dopravu lebo hned vedla seba budu dve krizovatky, takto by sa velmi elegantne vyriesil tento problem.

hlavne nie je tu ani problem s miestom ani s pozemkami, kedze tie patria mestu.


aquila,

vidím, že máš prehľad. Ohľadom toho premostenia, to som nevedel, respektíve viem, že premostenie existuje, ale už za pozemkom danej firmy, tá je naviac súkromná, takže by to chcelo uvoľnenie pozemkov v súkromnej spoločnosti a to musíš uznať, že nie je správne riešenie ani len niečo takéto chcieť.

A potom čo ďalej? To je mestská časť Kolónia a tá má aké dopravné spojenie s centrom mesta?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 21. Apr 2006 17:46

mestska cast kolonia ma spojenie mestom ale dostane sa clovek na hurbanovu, ktora je pretazena.

inak cez leto, ked je sucho tak vela ludi tak ci tak chodi cez koloniu lebo potom vyjde v mestskej casti cacov. ma to len nevyhodu ze musia ist asi 500m polnou cestu a nemozu ist cez ten spominany most.

inak toto sa zrejme casom vyriesi dostavanim obchvatu.

ale co ma mrzi, ze pri planovani priemyselneho parku, sa pristup do neho zbytocne komplikuje, ked sa to moho velmi ale velmi elegantne vyriesit.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 21. Apr 2006 21:25

aquila napísal:mestska cast kolonia ma spojenie mestom ale dostane sa clovek na hurbanovu, ktora je pretazena.

inak cez leto, ked je sucho tak vela ludi tak ci tak chodi cez koloniu lebo potom vyjde v mestskej casti cacov. ma to len nevyhodu ze musia ist asi 500m polnou cestu a nemozu ist cez ten spominany most.

inak toto sa zrejme casom vyriesi dostavanim obchvatu.

ale co ma mrzi, ze pri planovani priemyselneho parku, sa pristup do neho zbytocne komplikuje, ked sa to moho velmi ale velmi elegantne vyriesit.


aquila,

tak vidíš, že si aj kritický. Ako vidíš, nestačí len "nemať problémy s pozemkami".

Mesto Senica podľa mňa absolútne zlyhalo v organizácii dopravy, nemá žiadne dopravné plány a všetko, čo by chcelo mať, stále len presúva na kraj, VÚC a SSC. To je samozrejme pravda, že tam sú kompetencie, ale ja poznám aj mestá, ktoré sa snažia a výsledky sú vidieť.

Mesto Senica sa stále len spolieha na druhých v oblasti cestnej dopravy a nerieši nič, stále len "pláta" zlý systém, ... a čaká na obchvat.

Ako je vidieť, tak ani 2. premostenie nie je reálne tak skoro riešiť ako plnohodntý obchvat, pretože je tu aj poľná cesta, aj zlé napojenie Kolónie, aj súkromná firma, ktorej ten most patrí. A hlavne, to premostenie nie je stavané na záťaž a doprava do 3,5 tony - len to nestačí riešiť v tomto meste.

Obchvat v Senici nebude do r. 2010 a celý bude hotový podľa mňa najskôr až v r. 2015. A to ešte Seničania uvidia, čo je to zhoršujúca sa dopravná situácia v meste, nielen semafóry, ale celé mesto a nebude sa to dať už nijako riešiť, pretože centrum mesta sa tak ľahko odľahčiť nebude dať.

A ešte s tým premostením, on potom ešte existuje aj ďalší most a to v smere na mestskú časť Čáčov, alebo to je už iná rieka? Ale podstatné je, že to je zlý smer, je potrebné riešiť obchvat a to konkrétne znamená:

Postaviť novú cestu od TT a od Holíča a prepojiť cestami a križovatkami cesty cez mesto a toto spojiť. Mesto začína riešiť to prepájanie, pretože na iné nemá peniaze a už vúbec nie prípravu za sebou.

A to nehovorím o zlom stave MHD v meste a katastrofálnom stave železničnej stanice. Mesto SE je dopravnou križovatkou v regióne, medzi D1 a D2 a medzi ČR a Maďarskom a Rakúskom a medzi BA, TT a TN, ale to sú fakty z mapy, nič iné sa nerobí.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Kompletné informácie z regiónu

Odoslaťod Dialniciar » 25. Apr 2006 20:55

Holíč. Vodičov čaká obmedzenie premávky. Podrobný opis toho, čo sa plánuje robiť. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3548

Senica. Maketu policajta vodiči ignorujú. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3549

V územnom pláne Senice je dôraz na kvalitu zelene. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3550

Z územného plánu vyberám: Zmenili a doplnili najmä návrhy cestných obchvatov od Jablonice, od križovatky Hlboké smerom na Kunov, obchvat Čáčova.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.