Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod nevo83 » 27. Dec 2018 14:04

KN.SK napísal:
nevo83 napísal:•••A cuduj sa svete k niekt mesteckam nejde pomaly ani poriadna cesta I.triedy, takze historia je aj na vychode len s rozdielom ze NIE SU ziadne poriadne cesty, D1 KE-Mi nie je ani vo vyhlade 10r... a o priemyselnych parkoch sa ani nebavme... vsade su len nik nechce dojst lebo cesty...
Možno preto, že sa (asi) voľakedy viac uprednostňovala preprava železničná pred cestnou, aj keď i tá nebola/nie je všade...



No potom ako chceme znizovat rozdiely ked nemas ani cesty ani poriadnu zeleznicnu siet, cim ten investor ma byt prilakany, cim ma dany tovar distribuovat...
Potom sa vsetci cuduju, ze vychod sa pomaly vyludnuje a stahuje sa na zapad...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 27. Dec 2018 16:04

Suhlasim s devilom, ze optimalizovat siet sa uz velmi neda, treba uz stavat.

nevo83 napísal:No potom ako chceme znizovat rozdiely

ROZDIELY SA NEVYROVNAJU NIKDY.

Pokial sa pozries na google maps, tak snad vidis, kolko je napr. Sered od rakuskych hranic a kolko su Michalovce... z logistickeho hladiska, mi nedava zmysel postavit logisticke centrum v Michalovciach (maximalne pokial by som chcel pokryt vychodne slovensko a vychod PL, HU)... To ze stat dava dotacie aj podnikom na zapade, ktore to nepotrebuju(financne) a tiez su v oblasti, ze ked nahodou ten podnik odide, nikto nebude smutit (napr. aj taky VW) A tak sme vlastne pritiahli JLR kde to "nie je potrebne" a prisli sme o BMW, kde to "je potrebne". Preto by mal stat dotacie len v regionoch kde je to potrebne...

Ale co sa budem rozpisovat rovno:
https://europskenoviny.sk/2017/12/07/ja ... erta-fica/
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 27. Dec 2018 17:26

http://4.bp.blogspot.com/-KzueWrqkjek/V ... %2Bmap.png

nevyrovnaju sa ale znizit sa daju....do toho obrazku treba pridat JRL a BMW.

btw. amazon by som tam uz nepustil. bude len zahlcovat najvytazenejsie casti D1 a R1. ako povedal JS...toto ste chceli ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 27. Dec 2018 17:57

Ako by si tam Amazon nepustil? Podla mojich informacii uz davno "stoji". :)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod IceFox » 14. Jan 2019 16:25

https://mykysuce.sme.sk/c/amp/22028488/ ... azdna.html
Ako je možné ,že sa kamiónom šmýka keď je to C 11,5? :o
Odpoviem si sám - C11,5 nie je všemohúca
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 14. Jan 2019 16:42

to nikto netvrdi. ale ked sa da vybrat medzi 11,5 metrov a 6 metrov kde sa kamion lahsie udrzi na ceste. schvalne nedavam otaznik lebo odpoved je jasna.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 15. Jan 2019 12:40

Este treba povedat, ze sever chrani juh pred snehom :D
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 15. Jan 2019 13:58

A ešte sú nevďační... :D
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 15. Jan 2019 15:23

"Na severe pomáhajú aj hasiči z juhu." (https://domov.sme.sk/c/22028732/online- ... ensku.html) ... a aki ste nevdacni a pazravi. Proste pachovia
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 15. Jan 2019 17:04

O dôvod viac dostaviať D1 a D3 pred R2 :lol:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 16. Jan 2019 12:22

Daň z príjmov fyzických osôb sa obciam rozdelí podľa viacerých kritérií...medzi kritériá delenia peňazí medzi mestá a obce dostal aj koeficient nadmorskej výšky...Obce na severe Slovenska majú takisto vyššie náklady s úpravou ciest počas zimných mesiacov, pretože tam viac sneží ako v južných častiach Slovenska..

https://dennik.hnonline.sk/servisne-pri ... mostatnost

toto bolo za drurindu a potom za fica sa este pridalo.

Pre 1 306 obcí, ktorých nadmorská výška je viac ako 277 metrov nad morom (m n. m.), to bude znamenať prilepšenie si v celkovej sume 219,9 milióna Sk.

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/2854398/vyss ... z5cle3uhpA

pocet obci je pritom okolo 3.000 zaujimave je ze podla wikipedie ma 280 mnm mesto PD co je basta smeru ale PO uz nie. ale zrovna tam spada uzemie od PB az poza Levocu. na juhu BB, ZV "až" po DT a potom RV. tomu sa uz "bohuzial" nedalo zabranit.

najvacsi cisty prijimatel je ZA kraj (ako inac...) najvacsi platcovia su BA, TT, NR a mozno KE. ....teda nieze im platia dialnicu - drahu hracku ale im este aj pomahaju pri odpratavani snehu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod milan_KM » 16. Jan 2019 17:05

Daj na Europsky súd Alpínsko-Himalajske vrasnenie a príchod slovanov na naše územie a nezabudni sa pritom poškrabať po hlave.

Asi takú výpovednú a inteligenčnú hodnotu má tvoj príspevok. Keď chceš niekomu vyčítať, že mu napadol sneh......
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 16. Jan 2019 17:09

moj prispevok obsahuje fakty, citacie a zdroje. tvoj je vykrik prispievatela ktory neznesie pravdu ktora mu je proti srsti.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod milan_KM » 16. Jan 2019 17:13

Zakladna myšlienka tvojho príspevku je chorá a na to treba poukazovať, lebo ľudia ako ty budú mať pocit, že smú všetko. A teraz ťa poprosim aby si to upratal.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Maxx787 » 16. Jan 2019 17:14

Devil a zamyslal si sa niekedy ako by vyzeral rozpocet ked by toto kriterioum nebolo? (inak ani som nevedel ze nadmorska vyska je kriteriom)
povedzme ze by vsetci dostali rovnako. kedze geografii a pocasiu nerozkazes tak by mesta a obce ktore maju malu nadmorsku vysku by mali viac penazi na ine aktivity ako rozvoj kultury, dopravy, a pod. zaital co severne obce s vysokou nadmosrkou vyskou by mali mozno niekedy aj malo penazi na to odpratanie snehu.
V tovjom systeme by to dopadlo asi tak ze no tak sa odstahujme do nizin vsetci...bolo by to riesenie ale potom by bola zastavana ovela vacsia plocha urodnej pody a nedostatok potravin prave z toho dovodu sa zacali v stredoveku kolonizovat kotliny na severe.
ak aj neda snadmorsku vysku ako kriterium tak ale podnebie potrebujes nejako zohladnit potom by bolo druhe riesenie davat peniaze podla priemerneho rocneho uhrnu zrazok. lenze opat by tym dostal peniaze navyse sever.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 16. Jan 2019 17:52

Vravim, standardni pachovia... ak sa ja teraz rozhodnem prestahovat na lomnicak, tak by mi stat mal platit 10x viac dotacie, lebo je tam chladnejsie a viac prsi? A co ked sa rozhodnem prestahovat na mesiac? Stat mi bude dotovat raketu a skafander? toto *** "myslenie" je fakt pozoruhodne.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 16. Jan 2019 18:06

Toto je typický príklad rovnosť vs spravodlivosť. V tomto prípade volím spravodlivosť.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 16. Jan 2019 18:37

ťaháte to zbytočne do extrému. na nížinách sú často protipovodňové hrádze (a hlavne veľké) a na ne prispievali aj obyvatelia vyššie položených obcí. veľké protipovodňové opatrenia sa síce nefinancujú obciami, ale určitá solidarita medzi obyvateľmi tu je.
ak niekomu vadí, že niekoho dotuje tak doporučujem minimálne v tom čo sa dá nevyužívať tie služby. SPP má jednotnú cenu plyn - nepodstatné či napájajú veľkú alebo malú obec, detto rozvodné závody, mobilný operátori, veľké obchodné reťazce...
sorry za príspevok.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 16. Jan 2019 18:56

Max787 v stredoveku kolonizovali aj vďaka výhodnému zdaňovaniu malo to istú logiku chceli využiť územie aj tam kde nie je úrodná pôda.

Ale pointa je druhá časť a to ze ako súdruhovia prišli na to číslo 277 metrov nad morom. Lebo 300 metrový kopec je kadekde samozrejme obec pod ním je pod touto hranicou a nič navyše nedostane. Teraz hlásia v správach ta3 že možno 100 dedín ma problém. Nie 1300.

Takže nech je zohľadnena nadmorská vyska pre tie obce co to naozaj potrebujú ale nevšimol som si ze vo výške 300 ci 400 metrov by sa topili v snehu. Potom je jasne prečo takto reaguje milanKM
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Skooty » 16. Jan 2019 18:57

DrX napísal:Vravim, standardni pachovia... ak sa ja teraz rozhodnem prestahovat na lomnicak, tak by mi stat mal platit 10x viac dotacie, lebo je tam chladnejsie a viac prsi? A co ked sa rozhodnem prestahovat na mesiac? Stat mi bude dotovat raketu a skafander? toto *** "myslenie" je fakt pozoruhodne.


A čo je na tom že štát prispieva viacej na údržbu ciest v oblastiach s vyššou nadmorskou výškou ? Rovnakú premisu by si mohol aplikovať aj napríklad na to že sever sa skladá na škody ktoré majú južní poľnohospodári v dôsledku sucha. Na operu tiež nechodím a je platená z mojich daní a nepohoršujem sa nad tým. Ak si chcel poukazať na "***" tak sa zamysli nad svojim správaním..
Skooty
návštevník
 
Príspevky: 42
Obrázky: 17
Založený: 08. Dec 2017 21:25

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 16. Jan 2019 19:03

To si zrovna netrafil lebo poľnohospodár co hospodári v z nevýhodnených podmienkach automaticky dostáva vyššie dotácie
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod milan_KM » 16. Jan 2019 19:19

Ja reagujem preto, lebo ako poznamenal správne Vlados, poukazuješ selektívne a zaujato na úplné hlúposti. Tak ako na severe sa prispieva na zimnu údržbu, tak sa na juhu nájde niečo iné ako napr spomínané hrádze. A nikoho normálneho nenapadne vyčítať, že niekde dostali viac peňazí keď ich tam bolo jednoducho treba.

Lenže potom sa tu nájdeš ty a tváriš sa ukrivdene ešte aj za napadnutý sneh. Neviem či sa mám smiať alebo plakať.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod IceFox » 16. Jan 2019 20:14

devil napísal:To si zrovna netrafil lebo poľnohospodár co hospodári v z nevýhodnených podmienkach automaticky dostáva vyššie dotácie

Si reálne myslíš ,že v pôde na severe sa dá niečo plodné vypestovať? Omg.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 16. Jan 2019 21:19

milan_KM napísal:Ja reagujem preto, lebo ako poznamenal správne Vlados, poukazuješ selektívne a zaujato na úplné hlúposti. Tak ako na severe sa prispieva na zimnu údržbu, tak sa na juhu nájde niečo iné ako napr spomínané hrádze. A nikoho normálneho nenapadne vyčítať, že niekde dostali viac peňazí keď ich tam bolo jednoducho treba.

Lenže potom sa tu nájdeš ty a tváriš sa ukrivdene ešte aj za napadnutý sneh. Neviem či sa mám smiať alebo plakať.

milan_KM, všimni si že môj príspevok tu už nie je. moderátor si na mňa zasadol, lebo mám prejazdnenú trasu R2 od západu na východ a tvrdím že pomerom cena/prínos je Soroška z pripravených projektov na poslednom mieste... a pred ňou by som uprednostil aj pripravované úseky na R2.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 16. Jan 2019 22:26

Do extremu tahaju *** dialnicnu siet do najnarocnejsieho mozneho terenu s hromadou tunelov, ktore nevieme postavit ani zaplatit, a ktorej udrzba tiez je/bude zbytocne draha, takze nemame ani zakladne prepojenie V-Z. A ako spravni pachovia a janosici nie su ochotni akceptovat ani jednoduchy princip, ze sa peniaze maju delit 60:40 (sever:juh). Proste, ukradnut vsetko je MINIMALNA poziadavka.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron