R3 vs. E77

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Kam je podla Vas vhodnejsie umiestnit RC?

Šahy - KA-ZV-BB-RK
26
28%
Štúrovo - LV-ZH-TR-MT
68
72%
 
Celkový počet hlasov : 94

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod Jano1 » 23. Apr 2019 20:13

devil napísal:jaaj tak uz chapem, cele je to o ceste do chorvatska. cize sezonna zalezitost pre okresov.


Neprekrucaj! Nielen do Chorvatska a nielen do Budapesti, normalny clovek chape, ze nie je urcene kam a odkial presne sa po urcitej ceste prepravuju ludia a tovar. Teda centrum Budapesti je nezmyselne obmedzenie, pretoze vacsina vozidiel na tej trase nesmeruje do centra Budapesti. A zacni vyskakovat, ze nemam smerovy prieskum.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod devil » 25. Apr 2019 08:20

a aky ciel som mal dat aby si bol spokojny ? zapadny budin ??

pre zdroj-ciel si staci porovnat vyznam budina a pesti, pest 60-70 percent obyvatelov, tomu zodpoveda vsetko ostatne vratane ciest, a pod. mnoho ludi z Sk vyuziva letisko - tiez na vychodnej strane.

a skus si domysliet preco bola vychodna M0 budovana ovela skor ako zapadna ak bude.... aj bez smeroveho prieskumu je jasne ze viac ludi a tovaru sa prepravuje po tejto strane.....preto je poloha M2 vyborna a to je najvhodnejsie spojenie na Sk smerom na sever
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod milan_KM » 25. Apr 2019 11:07

Najhodnejšie spojenie pre jedného prispievateľa z Dobrej Nivy. Namiesto toho aby požadoval beztunelové a jednoduché riešenie jedničkou pre tých pár áut v lazoch stále melie o diaľnici.
Z pohľadu SK je najlepši variant na Šturovo, lebo je najlacnejší, najkratší a najjednoduchší a obslúži násobne viac obyvateľov. A podľa doložených plánov sa naň pripravujú aj tvoji milovaní Maďari.

Máš pocit, že tvoj kraj má potenciál 20k pri otvorení paralelnej diaľnice a jednotky? Či doma za pokrytca?
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod devil » 25. Apr 2019 18:26

podla tvojej uvahy (akoze suvis s mojim clankom v monitoringu tlace) si neskutocne obmedzeny clovek.

ze o kolko lacnejsi ci jednoduchsi je otazne a kedze suvisla trasa nebude tak ci tak este vela rokov aj nie prilis podstatne, skoda ze na D1 a D3 takto neriesis naklady
najkratsi variant je cez sahy
nasobne viac obyvatelov - na to si ako prisiel ??
podla dolozenych planov...myslis uzemne plany okolitych samosprav.. OMG

ale aby som odpovedal na tvoju otazku. nemyslim si to ani v pripade zvolen-sahy ale ani v pripade benadik-sturovo. aspon nie komplet. to ze BP-ostrihom na to potencial ma je jasne ale takisto retsag-vac. zaujimave je ale ze na zv-d. niva je 8.800 aut a po KA 5.000 zato okrem kusku pri tlmacoch az dole po sturovo je stabilnych 2-3.000 aut. hlavne ze to tam je naj..naj..naj. :lol:

a este k tym 20k sa opytam aj ja, myslis ze na to je potencial medzi KE a miskolcom ? alebo na severnej R4 ?? alebo medzi MT a ZH ?? myslim komplet nie len vjazd do MT samozrejme....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod rastislav5 » 25. Apr 2019 19:55

devil napísal:tvoje nekonecne linkovanie uzemnych planov a pod. balastu uz aj prestavam citat.

Ignorujes fakty, ktore sa Ti nehodia a aby si mohol pokracovat v klamani?

Pises:

devil napísal: v madarskom plane je nie je ziadne cezhranicne prepojenie cez ostrihom. proste nie je.

Pritom v Zakone o uzemnom PLANOVANI uverejnenom v Madarskom vestniku sa na str. 37571 uvadza dialnicne spojenie z Budapesti cez Ostrihom na Slovensko a na strane 37577 dialnicny most pri Ostrihome na Slovensko https://magyarkozlony.hu/hivatalos-lapo ... 6/letoltes
A nejde o ziadny balast, ako znevazujuco nazyvas moje odkazy, ale zakon podpisany prezidentom a predsedom parlamentu Madarska na strane 37557 .

Mimochodom mapa z prezentacie na konferencii v Bukfurdo, na ktoru sa odvolavas, je datovana k 1.marcu 2019, ale vyssie uvedeny zakon v odsekoch tykajucich sa planovaneho prepojenia cez Ostrihom na Slovensko nadobuda ucinnost az 15.marca 2019 (str. 37549)

Tiez ignorujes medzistatnu Dohodu medzi vladou Slovenska a vladou Madarska o dopravnom charaktere ciest prechadzajucich cez spolocnu hranicu, ktoru podpisali zastupcovia vlad Slovenska a Madarska a ktora v cl. 1 ods. 3 hovori: "Zoznam existujúcich a PLÁNOVANÝCH cestných priechodov cez spoločnú štátnu hranicu je v prílohe tejto dohody" a v prilohe dohody sa okrem existujuceho mosta a kompy uvadza v riadku 18 aj novy dunajsky most medzi Sturovom a Ostrihomom aj s polohou definovanou cislami hranicnych znakov https://rokovania.gov.sk/download.dat?i ... 080AF293C5

Tak co, dokazes si priznat chybu?

Tiez Ta opakovane upozornujem, ze v pravidlach pre pouzivanie fora je uvedene: "nebudete odosielať žiadne urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky... Takéto konanie môže viesť k okamžitému a trvalému vylúčeniu" ucp.php?mode=terms V predchadzajucom prispevku si inemu clenovi fora napisal:
devil napísal: podla tvojej uvahy si neskutocne obmedzeny clovek.
Je smutne, ze sa takto sprava moderator fora a clenovia ho musia na nevhodne spravanie upozornovat.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod devil » 26. Apr 2019 12:57

Tiez ignorujes medzistatnu Dohodu medzi vladou Slovenska a vladou Madarska o dopravnom charaktere ciest prechadzajucich cez spolocnu hranicu, ktoru podpisali zastupcovia vlad Slovenska a Madarska a ktora v cl. 1 ods. 3 hovori: "Zoznam existujúcich a PLÁNOVANÝCH cestných priechodov cez spoločnú štátnu hranicu je v prílohe tejto dohody" a v prilohe dohody sa okrem existujuceho mosta a kompy uvadza v riadku 18 aj novy dunajsky most medzi Sturovom a Ostrihomom aj s polohou definovanou cislami hranicnych znakov https://rokovania.gov.sk/download.dat?i ... 080AF293C5


presne tak, taketo ramcove dokumenty buducnosti ignorujem a cim viac poloziek tam je tym viac. v tomto je dokonca 90 poloziek, aka je pravdepodobnost ze vsetky budu zrealizovane a kedy ? mimochodom polozka c. 33 je: rýchlostná cesta R3, ipeľ. most rýchlostná cesta M2 (uz neviem kto vsetko tu tvrdil ze M2 skonci pri vaci). ako som napisal uz predtym : BALAST. horsie je tento balast tu mame od zaciatku fora a stale je ziveny za vyse 10 rocie. nastastie do neprerastlo do rozmerov temy donovaly kt. bola nacas tusim aj zamknuta ale ktovie....

samozrejme ohladom nizkych intenzit na benadik-sturovo nemas nic, ohladom logistiky a pristupu do pesti atd. tiez nemas nic. ani sa necudujem.

btw. ja som tu dostal daleko horsie veci takze tvoje krokodilie slzy si nechaj pre niekoho ineho a s tvojimi upozorneniami. :arrow:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod milosD » 26. Apr 2019 13:03

devil prehovoril
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod milan_KM » 26. Apr 2019 14:13

Očividne nie som sám názoru, že Devilov nový agresívny a primitívny tón komunikácie už zašiel priďaleko. Nieto ešte na moderátora.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod rastislav5 » 26. Apr 2019 14:19

devil napísal:btw. ja som tu dostal daleko horsie veci takze tvoje krokodilie slzy si nechaj pre niekoho ineho a s tvojimi upozorneniami. :arrow:

Ty si ale moderator, tak by si nemal znizovat uroven tohto fora ani urazanim inych clenov, ani klamanim, ze v madarskom plane nie je ziadne cezhranicne prepojenie cez Ostrihom, kedze taketo prepojenie je uvedene o.i. v madarskom zakone CXXXIX/2018.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod Vlados » 26. Apr 2019 14:50

asi je opäť situácia, kedy by mal admin zvážiť či je devil vhodný moderátor nakoľko je rozdiel za každú cenu presadzovať svoj názor a vyslovene klamať.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod devil » 29. Apr 2019 13:52

viewtopic.php?p=218942#p218942

v tomto plane nie je a ja som vyjadroval k tomuto, zakon nie je aktualny plan, viem ze sa ti to nepaci ale je to tak. aj my mame zadefinovane trasy a mozu sa zmenit aj si to castokrat prajeme aby sa zmenili, dokonca aby sa rusili cele trasy nadradenej infrastruktury.

este okomentujem tvoj argument ze od komarna po sahy nie je prechod pre ND. chapem lenze tam nejde len o prechod ale aj o nadvaznu siet. porovnaj si I/76 s nadvaznymi cestami inde....I/13, I/64, I/66, I/71. akurat sl. darmoty s cestou II. tr. su na tom biedne, nastastie su v dopravnom tieni siah a bukovinky.

aj ako moderator mam pravo sa vyjadrovat tak ako kazdy iny. Vlados preco sa neprihlasis za moderatora ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod Vlados » 29. Apr 2019 14:46

ako moderátor by som musel byť úplne nestranný. netvrdím že nie som nestraný, ale sú príspevky ktoré nemusím, napr. D3 aj zachovať aktuálnu jednotku, R4 aj MK.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod devil » 29. Apr 2019 15:55

nikto nie je uplne nestranny, ani ja nie. potom moderator by sa vlastne nevyjadroval len by upozornoval, max. fakticky upresnoval a presuval prispevky. no chcel som vidiet ci by tu takeho nasli...asi tazko. s tym zeby tu denne vykonaval cinnost a nie sem-tam nakukol.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod rastislav5 » 29. Apr 2019 15:58

devil napísal:viewtopic.php?p=218942#p218942
v tomto plane nie je a ja som vyjadroval k tomuto

Uz sa vo svojich klamstvach zamotavas, lebo odkazujes na prispevok z 18.4.2019, pritom Ty si svoje tvrdenie
devil napísal:v madarskom plane je nie je ziadne cezhranicne prepojenie cez ostrihom. proste nie je. a tam to bez toho nemoze fungovat.
napisal 16.4.2019 viewtopic.php?p=218861#p218861

Cerstvy zakon CXXXIX/2018 o uzemnom PLANOVANI v Madarsku a jeho prilohy s podpisom prezidenta a predsedu parlamentu su dokazom, ze v madarskom plane JE cezhranicne prepojenie cez Ostrihom, aj ked sa Ti to mozno nepaci, ale je to tak. Pokojne moje odkazy necitaj, ale prosim neklam.

Co sa tyka vyjadrovania, inemu clenovi si napisal:
devil napísal:si neskutocne obmedzeny clovek
. Podla pravidiel fora nemas pravo sa takto vyjadrovat a pravidla Ta dokonca prosia, ze ak nesuhlasis s podmienkami fora aby si nevstupoval a/alebo nepouzival “:: dialnice.info ::. Ty ako moderator by si pravidla mal ovladat a vyzadovat ich dodrziavanie.

Ked som Ta ja upozornil na Tvoj urazlivy prispevok, tak niezeby si sa ospravedlnil, ale si mi zosmiesnujuco napisal, ze mam "krokodilie slzy". Ponecham na posudenie ostatnym, ci ma takto komunikovat moderator tohto fora.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod Vlados » 29. Apr 2019 17:01

devil napísal:nikto nie je uplne nestranny, ani ja nie. potom moderator by sa vlastne nevyjadroval len by upozornoval, max. fakticky upresnoval a presuval prispevky. no chcel som vidiet ci by tu takeho nasli...asi tazko. s tym zeby tu denne vykonaval cinnost a nie sem-tam nakukol.

áno, vyjadroval by si sa menej alebo len menej pejoratívne. upratovanie/presúvanie príspevkov v poslednej dobe moc nebadať...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

R3 a zároveň i E77 (?!?)

Odoslaťod KN.SK » 29. Apr 2019 17:49

Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod devil » 30. Apr 2019 10:43

ano mas pravdu odkazal som na prispevok z 18.4....no sam si zaslal link na tu istu mapku uz 13.4. co som is pamatal ale nechcelo sa mi hrabat v tvojom balaste. a mas vyriesenu zahadu.

viewtopic.php?p=218777#p218777

Najnovsia mapa, co ma byt v Madarsku postavene do roku 2022 (svetlomodrou farbou): https://i.imgur.com/KakeOGc.png Madari budu mat kompletne severo juzne prepojenie od hranic z Chorvatskom (M6 - koridor 5c) az po Ostrihom na hraniciach zo Slovenskom (M100)


Cerstvy zakon CXXXIX/2018 o uzemnom PLANOVANI v Madarsku a jeho prilohy s podpisom prezidenta a predsedu parlamentu su dokazom, ze v madarskom plane JE cezhranicne prepojenie cez Ostrihom, aj ked sa Ti to mozno nepaci, ale je to tak. Pokojne moje odkazy necitaj, ale prosim neklam.


mne ide o to aby som upozornil ze uzemny plan nie je kontretny plan vystavby a na toto budem upozornovat aj nadalej.

Ked som Ta ja upozornil na Tvoj urazlivy prispevok, tak niezeby si sa ospravedlnil, ale si mi zosmiesnujuco napisal, ze mam "krokodilie slzy". Ponecham na posudenie ostatnym, ci ma takto komunikovat moderator tohto fora.


boli tu ovela horsie veci aj vela rokov dozadu a prilis si ich neriesil. cize ti vadi oponent a jeho moderatorstvo je zamienka....je to take....pokrytecke.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod rastislav5 » 30. Apr 2019 13:18

Aj ja budem nadalej upozornovat, ze klames, ked tvrdis, ze
devil napísal: v madarskom plane je nie je ziadne cezhranicne prepojenie cez ostrihom. proste nie je
, lebo to v madarskom plane je.

Slusne upozornenie je pokrytecke? Ale pokojne pokracuj v znevazovani, ak Ti to robi dobre, ja Ti budem odpovedat slusne. Ja som hlasoval za to, aby si ostal moderatorom, napriek tomu, ze 74% hlasujucich hlasovalo proti Tvojmu moderovaniu viewtopic.php?f=6&t=23321&start=25 (zhodou okolnosti rovnake percento hlasovalo aj proti Nizkotatranskemu variantu severo-juzneho spojenia v tejto teme:-). Takze oponent ako si Ty mi nevadi a viem, ze moderovanie nie je jednoduche, aj moderator je len clovek a moze robit chyby, ale vadi mi, ked niekomu pre jeho nazor povies
devil napísal: podla tvojej uvahy si neskutocne obmedzeny clovek.
Toto moderator jednoducho pisat nema.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod devil » 30. Apr 2019 14:30

myslim ze toto uz nema zmysel dalej rozoberat proste mame opacny nazor na to co je plan a co nie je.

Toto moderator jednoducho pisat nema.


Najhodnejšie spojenie pre jedného prispievateľa z Dobrej Nivy. Namiesto toho aby požadoval beztunelové a jednoduché riešenie jedničkou pre tých pár áut v lazoch stále melie o diaľnici.


vyslovena provokacia kedze som zrovna v tom case nalinkoval clanok do monitoringu o dobrej nive. toto ma pravo napisat bezny uzivatel ?? jedna moznost bola tuto cast prispevku ODSTRANIT (co by samozrejme hned vykrikovali o zneuzivani pravomoci moderatora) alebo odpovedat ako bezny prispievatel. hruba zaplata na hrube vrece. a tak to bude aj do buducna.

tiez sa mozes prihlasit za moderatora, budem len rad.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod milan_KM » 30. Apr 2019 15:04

To nie je provokacia ale zhodnotenie toho čo tu prezentuješ napriek faktom, ktoré veselo ignoruješ lebo sa tebe nehodia. Rád nastavujem zrkadlo a presne som čakal, že zase budeš pokrytecky obhajovať niečo čo inde pokladáš za životnú podmienku. Opäť len preto lebo to tebe vyhovuje.

Devil sledujem, že posledný rok sa tvoj štýl komunikácie značne znížil, upadol, dosiahol úroveň s akou sa radi prezentujú napr. voliči Kotlebu. Vyslovene agresívny. Ak máš pocit, že je to v poriadku mal by si sa nad sebou zamyslieť.

Rastislav ďakujem za podporu, diskusia vyššie je sondou do Devilovho mentálneho sveta. Devil s krikom a najnovšie urážkami automaticky napáda všetko, čo nie je v jeho rodnom kraji a nikdy si nepripustí, žeby nemusel mať pravdu.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod rastislav5 » 30. Apr 2019 16:23

devil napísal:myslim ze toto uz nema zmysel dalej rozoberat proste mame opacny nazor na to co je plan a co nie je.

Vyznam slov v slovencine nie je vecou nazoru, slova maju svoju definiciu - tak aj slovo "plan" ma definiciu v Kratkom slovniku slovenskeho jazyka vydavanom slovenskou kodifikacnou autoritou. Kedze ide o povodne latinske slovo, mozme ho najst aj v Slovniku cudzich slov a ma podobny vyznam aj v inych jazykoch.
A informacie uvedene v madarskom zakone CXXXIX/2018 o planovanom dialnicnom spojeni Ostrihom - Slovensko ako aj o dialnicnom moste na Dunaji pri Ostrihome su v sulade s definiciou slova plan.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod rastislav5 » 04. Jún 2019 19:14

A je to tu aj oficialne zo slovenskej strany: minister dopravy Ersek potvrdil zamer budovat novy most v Sturove.
Citujem jeho slova z videa clanku z otvorenia krizovatky v Sturove: viewtopic.php?p=220161#p220161
"Mame v dlhodobom plane dohodu s madarskou stranou, ze budeme podporovat novy most cez vase mesto cez Dunaj. Takze to bude realizacia z dalsieho operacneho programu, ak dohody pojdu tak, ako sme to nakopli. Takze to bude tiez jedna aj vyzva pre mesto aj pomoc, lebo sa napaja dialnica z madarskej strany, potom uz bude na nas, kam ju vyvedieme."
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod Vlados » 04. Jún 2019 19:25

ak by mal devil tú možnosť, tak za toto odvolá ministra :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod fh » 05. Jún 2019 07:38

Medzinárodné diaľničné spojenie z juhu na Poľsko pôjde cez BP, Štúrovo, Žiar, Martin, Kysuce hore na Katovicko a ďalšie aglomerácie.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R3 vs. E77

Odoslaťod KN.SK » 05. Jún 2019 09:15

fh napísal:Medzinárodné diaľničné spojenie z juhu na Poľsko pôjde cez BP, Štúrovo, Žiar, Martin, Kysuce hore na Katovicko a ďalšie aglomerácie.
Vážne(?) alebo skôr ...... :wink:
1035
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.