Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 10. Júl 2019 12:09

PK napísal:... uzavretie pripojenia z NR na R1,...


Chapem spravne ze vyjazd z R1A z NR smer BA bol uzavrety? Kadial sa islo? Ked som trasu BB - BA absolvoval pred mesiacom, tak sa kolony na opravovanom moste dali obist cez mesto tak, ze z R1A sa napojilo na zaciatok kolony, ktora sa tvorila na opravovanom useku, alebo sa zislo dole na Lehota-V.Zaluzie a pripojil som sa spat na R1 v MUK Bab.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2019 12:14

išiel som tadiaľ posledne v nedeľu a bolo to prejazdné. presne ako píšeš, pripája sa tam na začiatok kolóny.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 12:15

A to znamena, ze obchadzka ma byt zuzenim do jedneho pruhu? Urcite by sa tam nijako nevosli 2+2 cez ktore sa da aj prejst nie len ako je teraz moda, ze 2,1m?
Zadrapil si sa do niecoho co som napisal, len ze je ceresnicka na torte.
Pointa, ze prepadnuta krajnica v jednej zakrute na ceste na konci sveta pri dedine Jaraba zlozi premavku na celom Slovensku ti unikla.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 10. Júl 2019 12:17

Cize si si uvedomil, ze je potrebna R1 BB=RK? :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 12:18

Vlados napísal:išiel som tadiaľ posledne v nedeľu a bolo to prejazdné. presne ako píšeš, pripája sa tam na začiatok kolóny.


V nedelu to bolo uzavrete, z R1A sa nedalo z NR vobec dostat na R1, obchadza isla cez Lehotu, Velke Zaluzie, Bab - R1.
Asi niekomu doslo, ze to originalne obmedzenie obmedzuje malo.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2019 12:19

išiel som tadiaľ. stačí takto alebo požaduješ gps strasu? používam US aplikáciu v telefóne.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 12:20

Yoggy52 napísal:Cize si si uvedomil, ze je potrebna R1 BB=RK? :lol:


To si si uvedomil mozno ty a teraz. Jaaj prepac, niekomu to nedojde nikdy.
BB-RK je potrebne rovnako ako tunel Visnove, alebo s rychlostna v trase Certovice, rovnako ako R2, R4...
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 12:23

Vlados napísal:išiel som tadiaľ. stačí takto alebo požaduješ gps strasu? používam US aplikáciu v telefóne.


Takze to vlastne nebolo zavrete, lebo ty si tam presiel?
V nedelu okolo 16:00 to bolo uzavrete, z R1A sa nedalo dostat na R1, obchadzka vyznacena docasnymi znackami cez Lehotu.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 10. Júl 2019 12:49

Pointa, ze prepadnuta krajnica v jednej zakrute na ceste na konci sveta pri dedine Jaraba zlozi premavku na celom Slovensku ti unikla.


ja som tadial isiel asi pred mesiacom, bol tam normalny semafor a cakal som mozno 2-3 minuty. ked niekto si mysli ze kvoli tomu sa na certovici vytvori kolona tak uprimnu sustrast ale je uplne mimo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod garip » 10. Júl 2019 12:54

PK napísal:A to znamena, ze obchadzka ma byt zuzenim do jedneho pruhu? Urcite by sa tam nijako nevosli 2+2 cez ktore sa da aj prejst nie len ako je teraz moda, ze 2,1m?
Zadrapil si sa do niecoho co som napisal, len ze je ceresnicka na torte.
Pointa, ze prepadnuta krajnica v jednej zakrute na ceste na konci sveta pri dedine Jaraba zlozi premavku na celom Slovensku ti unikla.

v nedelu sa ale presuvalo naspat na zapad o trosku viac ludi ako po ine vikendy, predlzeny vikend mali aj v CZ, ku tomu rozne festivaly a pod. a kolony boli na svete. A mosty na R1 Pribina su od smeru z BB pred Nitrou, takze za NR opravovali urcite starsi most.
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 12:56

devil, v spojeni s predlzenym vikendom a putou v Levoci ano, kvoli tomu semaforu sa vytvorila kolona.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2019 13:17

PK napísal:
Vlados napísal:išiel som tadiaľ. stačí takto alebo požaduješ gps strasu? používam US aplikáciu v telefóne.

Takze to vlastne nebolo zavrete, lebo ty si tam presiel?
V nedelu okolo 16:00 to bolo uzavrete, z R1A sa nedalo dostat na R1, obchadzka vyznacena docasnymi znackami cez Lehotu.

20:45 som zastavil pred R1 a pomaly sa posúval na R1, max 10 min. popoludní niečo hlásili v rádiu na R1, možno tam bola nehoda... od kedy rekonštruujú most chodím len cez NR, lebo je to rýchlejšie. ak by aj bol vjazd na R1 zatvorený tak cez sa dá ísť cez Lehotu. chýpem nie je po to HWY...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 10. Júl 2019 13:18

Na predĺžený víkend ísť na východ autom :roll: :lol:
Kto používa rozum ide vlakom alebo potom nech sa nediví.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 13:21

Na D1 BA - SC uz pochopili, ze pri istej intenzite uz nemozu obmedzovat pocet pruhov. Za Nitrou je to uplne ten isty pripad. Ak sa planovala rekonstrukcia mosta, mala byt predtym vytvorena docasna komunikacia aby boli zachovane 2+2 pruhy.
Obmedzenie do 1 pruhu (kapacita 30.000aut/24h) na useku cesty kde podla scitania v 2015 je 28.000 aut/24h moze spravit len diletant a ignorant. Vytvorenim kolony sa ta kapacita 30.000 znizi na 11.000.
Podobne na Certovici kde instaluju semafor (kapacita 5400aut/24 na useku cesty kde podla scitania v 2015 je 3200 aut/24h je uplne na hrane, najma za predpokladu, ze spickove intenzity su tam ovela vyssie. Bez toho semafora by cez Certovicu preslo do 18.000 aut/24h.
Cele to sposobene, podporene Ruzomberkom, kde vystupna priepustnost na D1 a na Donovaly je 21.000 aut/24h, ale vstupnou kolonou do Ruzomberka orezana na 11.000aut/24h.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 13:25

fh napísal:Na predĺžený víkend ísť na východ autom :roll: :lol:
Kto používa rozum ide vlakom alebo potom nech sa nediví.


Vlakom mas tu stratu 2h kazdym smerom garantovanu. Nehovoriac o cene listkov pre moju 5 clennu rodinu. Samozrejme do uvahy zobrat aj 2-3 ciele po trase. Chcel by som vidiet toho kto by to dokazal vlakom.
Pouzivat rozum na kompenzaciu nepouzivania rozumu niekoho ineho, dakujem neprosim.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2019 13:40

PK napísal:Na D1 BA - SC uz pochopili, ze pri istej intenzite uz nemozu obmedzovat pocet pruhov. Za Nitrou je to uplne ten isty pripad. Ak sa planovala rekonstrukcia mosta, mala byt predtym vytvorena docasna komunikacia aby boli zachovane 2+2 pruhy.

ten most je dlhý 550 metrov. ani keby sme pospájali všetky mosty SŠHR tak to nedáme. toto by sa v US nestalo :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 13:56

Este raz, mala sa vytvorit docasna urovnova obchadzka, hoci aj aby sa zachovala kapacita. Ine riesenie nie je.
Takychto mostov je na R1 vela, vsetky sa rozpadavaju, to pri rekonstrukcii kazdeho sa zavrie R1 na 1 pruh a bude tu znova to iste?
20 mostov po 2 opravene rocne, na 10 rokov obmedzena R1 do 1 pruhu?
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vceliak » 10. Júl 2019 14:00

Vlados napísal:toto by sa v US nestalo

Máš pravdu, nestalo. Z osobnej skúsenosti Ti viem garantovať, že ak by práce v USA na komunikácií viedli ku kolapsu, tak v čase dopravnej špičky pozastavia prácu, aby umožnili maximálnu prepravnú kapacitu. Videl som to vo viacerých štátoch pozĺš východného pobrežia.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2019 14:05

ľudia umierajú v nemocniciach, dôchodci nemajú čo jesť, deti nemá kto učiť a teba trápi že raz za 2 mesiace odvysneš v zápche? chudáci na Kysuciach čo to majú denne.
sme totálne OT... admin bude mať čo upratovať.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2019 14:09

Vceliak napísal:
Vlados napísal:toto by sa v US nestalo

Máš pravdu, nestalo. Z osobnej skúsenosti Ti viem garantovať, že ak by práce v USA na komunikácií viedli ku kolapsu, tak v čase dopravnej špičky pozastavia prácu, aby umožnili maximálnu prepravnú kapacitu. Videl som to vo viacerých štátoch pozĺš východného pobrežia.

žiadny kolaps nenastal - popoludní bola zapcha 30-40 min. nie je kolaps... a možno tam bol nejaký ťukanec. mali nás akože nasmerovať cez uzatvorený mosť - cez roxory alebo tie by predtým prekryli oceľovými platňami? choré ak sa niekto sťažuje že pár minút stojí v zápche.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Milos » 10. Júl 2019 14:18

Vceliak: Pri Lehote ide o celkovú rekonštrukciu mosta, čo okrem iného znamená, že konštrukčné vrstvy vozovky na moste sú na celej ploche vybúrané. Zastavenie prác by teda nijako nepomohlo.
P.S. Nebolo náhodou v nedeľu na R1 ešte jedno obmedznie pri Seredi? Zdá sa mi, že som niečo také začul v dopravnom servise
P.S.2 Vlados ma predbehol - vozovka na moste bola na celej ploche vybúraná a nové konštrukčné vrstvy sa len budujú
Naposledy upravil Milos dňa 10. Júl 2019 14:28, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 14:20

Zdrzanie na Certovici bolo hodina, v Ruzomberku dalsia a na pridavok 30 minut v Nitre. Ako inac ako kolapsom sa da toto nazvat?

Vceliak:
ano presne tak. Nestalo ani na zapadnom pobrezi. Ak si si nevsimol Vladosove pripomienky k US nekomentujem, chlap je uplne mimo.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 14:27

Vlados napísal:ľudia umierajú v nemocniciach, dôchodci nemajú čo jesť, deti nemá kto učiť a teba trápi že raz za 2 mesiace odvysneš v zápche? chudáci na Kysuciach čo to majú denne.
sme totálne OT... admin bude mať čo upratovať.


Nemocnice, dochodcov riesme na im venovanom fore, alebo na SME. Toto je forum o dialniciach a cestach. Teraz mame akceptovat, ze tento marazmus je normal a byt ticho?
Most sa rozobral. Spravne riesenie malo byt uz pred zacatim rekonstrukcie vytvorit taku docasnu obchadzku ktora kapacitne bude postacovat.
Ako sa odvazis povedat o case hoci aj len minuty zivota ineho cloveka, ze je to "LEN"? Veci sa daju nahradit, ale cas cloveku uz nenahradis. To je len jedna z dalsich veci na Sk, kde vidno pristup k ludom a hodnotu cloveka.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2019 14:51

OK. je tomu mesiac "opravovali" cestu medzi Mýtnou a Lovinobaňou. minulý týždeň sa tam odtrhla krajnica, prepadla o 40 cm. kde dávať peniaze? na dočasné obchádzky alebo kvalitnejšie opravy ciest? nespomínam cesty ktoré nevideli nový asfalt od 80-90 rokov a že cesty prvej triedy.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 10. Júl 2019 15:45

Tuto to nie je moznost bud - alebo. Oprava ma byt kvalitna a ak kvoli intenzite treba, tak aj s obchadzkou.
Ak ta obchadzka predrazi opravu o 10-20%, budiz. Ale docasne/trvalo si opravami kazit cesty je nezmysel.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.