D1 Bidovce - Pozdišovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 17. Mar 2020 21:38

to je tvoj nazor a to je asi tak vsetko. cesta ide cez hlavne namestie krupiny a dalsich. aj predtym som pisal, aj teraz pisem ze radsej 5.000 kamionov na okraji obce alebo popri par domoch ako 1.000 kamionov cez hlavne namestie. to je zase len moj nazor ale ja si za nim stojim.

a presne to iste secovce a pod.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 17. Mar 2020 22:08

1 000+ kamiónov cez obec majú desiatky obcí, napr. na Orave a Šariši, ale nevšimol som si taký záujem o ne.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Jonathan » 18. Mar 2020 08:00

devil napísal:v principe je zle stavat dialnicny usek kvoli nejakej "problemovej krizovatke" opat spomeniem vidinu kde na vedlajsom smere je o nieco vyssia intenzita ako pri kralovanoch.

Ale je rozdiel, ci ten vedlajsi smer sa musi zaradit medzi 10t alebo 15t.
devil napísal:ze kde bude kolko aut a ako to ovplyvni rychlost a plynulost mozeme len hadat.

Nie, toto sa nehada. Toto sa da dost presne namodelovat. Bohuzial vdaka politikom a aktivistom ako ty sa dobre riesenia robia az ked su uplne nevyhnutne.
devil napísal:ale stale citam ze dialnice prioritne tam kde su skutocne kolony a nie kde budu. ale na turany-hubova to samozrejme neplati a ani na lieskovec-oscadnica tam treba byt "prezieravy" lebo urcite bude kolaps. :lol: pokial by sme pustili len brodno-KM a tie 2 nie mohli by sme postavit a rekonstruovat desiatky preloziek a dalsich ciest. nove plne profily sa uz velmi stavat nebudu lebo nie je kde. mozno este pri PO II. usek a snad tento lacny usek inac same 2 pruhovky.

Sa Sk je pat miest, kde su pravidelne dopravne kolony a berie sa to uz ako standard. Okolie Bratislavy, Cadca, Strecno a Ruzomberok su vsetky v urcitom stupni riesenia. Radola je zatial na papieri a riesenie je v nedohladne. Kazdemu je jasne, ze ked vyriesim lievik tranzitnej dopravy v Cadci, tak ta sa presunie dalej po najblizsi problem a preto sa da odhadovat, ze sa situacia v Radoli zhorsi. Naprikald tym, ze sa predlzia kolony v hlavnom smere, co ovplyvni aj vedlasie smery v obciach. V pripade TU-HU dnes nie je problem, ale problem pride a vycislil som ti ho. Ibaze tvoj protiargument je
devil napísal: ze z 15k aut az tretina obchadza strecno je nazor ktory ja uplne nezdielam

alebo
devil napísal:to je tvoj nazor a to je asi tak vsetko.

takze sa vratim na zaciatok a zase na nejaky cas koncim.
Jonathan napísal:Toto je presne tvoj sposob komunikacie, ktorou vsetkych zadupes. Oponentov argument odbijes, ze nevies a svoj rozvijas donekonecna:
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 18. Mar 2020 08:45

1 000+ kamiónov cez obec majú desiatky obcí, napr. na Orave a Šariši, ale nevšimol som si taký záujem o ne.
to je zle ze si si nevsimol lebo som uz uvadzal aj konkretne prelozky R2, R3 a R4 pocnuc stiavnikom, oravou, batkou aj krupinou. aj ked medzi tolkymi prispevkami sa to da prehliadnut. ja som si vsimol tvoj zaujem len ked sa ma nieco robit v BB a KE kraji. inac nie. a vsimol som si harasenie o poloprofiloch od VT...ani nahodou od dubnej skaly alebo martina....preco asi ??

Sa Sk je pat miest, kde su pravidelne dopravne kolony a berie sa to uz ako standard. Okolie Bratislavy, Cadca, Strecno a Ruzomberok su vsetky v urcitom stupni riesenia. Radola je zatial na papieri a riesenie je v nedohladne. Kazdemu je jasne, ze ked vyriesim lievik tranzitnej dopravy v Cadci, tak ta sa presunie dalej po najblizsi problem a preto sa da odhadovat, ze sa situacia v Radoli zhorsi. Naprikald tym, ze sa predlzia kolony v hlavnom smere, co ovplyvni aj vedlasie smery v obciach. V pripade TU-HU dnes nie je problem, ale problem pride a vycislil som ti ho. Ibaze tvoj protiargument je
tvoje vycislenie presunu 5.000 aut je argument ale nie fakt, ale ci to bude 3k alebo 5. nie je az taky rozdiel. moje vycislenie ze v LC je rozdiel intenzit vyssi nez si tvrdil kedze si ---dufam ze neumyselne--- prehliadol ten miniusek je fakt a teda aj to ze tam bude semafor vacsi problem. samozrejme hned prisiel argument ze to sa da vyriesit inak akurat to plati aj pre kralovany. esteze si uznal ze odbocky na dediny typu kysucky lieskovec alebo stankovany nesposobuju kolaps ani pri 20k intenzite. a to je tiez fakt.

do toho zoznamu pridaj PO smer od SB a mame 5/6 co nie je zle. takze okrem radole nemas nic. potom naliat stovky milionov az miliardu do tych dvoch dalsich usekov je doslova okradanie najma vychodu a mozno aj celej krajiny.

Nie, toto sa nehada. Toto sa da dost presne namodelovat. Bohuzial vdaka politikom a aktivistom ako ty sa dobre riesenia robia az ked su uplne nevyhnutne.
hlavne pridaj starostov....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 18. Mar 2020 08:52

Jonathan napísal:takze sa vratim na zaciatok a zase na nejaky cas koncim.

smutné a škoda, ale je to pochopiteľné. je to ako š.ať proti vetru.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 18. Mar 2020 09:06

devil napísal:
1 000+ kamiónov cez obec majú desiatky obcí, napr. na Orave a Šariši, ale nevšimol som si taký záujem o ne.
to je zle ze si si nevsimol lebo som uz uvadzal aj konkretne prelozky R2, R3 a R4 pocnuc stiavnikom, oravou, batkou aj krupinou. aj ked medzi tolkymi prispevkami sa to da prehliadnut. ja som si vsimol tvoj zaujem len ked sa ma nieco robit v BB a KE kraji. inac nie. a vsimol som si harasenie o poloprofiloch od VT...ani nahodou od dubnej skaly alebo martina....preco asi ??

Dávať na rovnakú úroveň Š.Štiavnik a D.Nivu nie je správne. D.Niva potrebuje max. obchvat, danou oblasťou žiadnu RC nie je vhodné ťahať, ale Š.Štiavník potrebuje preložku v trase budúcej RC. Preferuješ BB kraj aj keď ten má asi najmenšie dopravné problémy. Dobre si si všimol... Slovensko nemá na to aby dvomi 2+2 D/RC prepojilo západ-východ. Ak si myslíme, že na to máme, tak je to len a len úkor ostatnej cestnej a železničnej siete - v jednej oblasti súper diaľnica a druhej cesty v kvalite 60 rokov, žel. trate zo začiatku 19. storočia.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 18. Mar 2020 10:50

slovensko nema ani na to aby prepojilo zapad-vychod jednou megalomanskou trasou. a urcite nema nato aby sa jeden usek islo 800 mega.

ja si myslim ze na juznej R3 (a mozeme menovat dalsie R a hocijake cesty) nechces ani len prelozky a kazde euro by si najradsej nalial do nenasytnych gagorov pri ZA.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 18. Mar 2020 12:14

Nie nikto, kto má rozum nebude ťahať južnú R3 kolo Dobrej Nivy. Tak vyšla aj záver štúdie, čierne na bielom. To, že tam máš garáž a nedokážeš prijať iný názor ako svoj je tvoj problém. Diskutovať s tebou je ako s malým dieťaťom. Nech sa deje čo chce večne v opozícií. To už zaváňa poruchou osobonosti.

Stavajme diaľnice (full) tam, kde to intenzity vyžadujú, projektujme tam kde to medzinárodné koridory vyžadujú a na vyrovnávanie regionálnych rozdielov stavajme kvalitné preložky ciest I. a II. triedy, ideaálne v trase zamýšľanej R aby sa mohli neskor využiť. Ak toto pochopí nový minister, čas otvárať šampus.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod KN.SK » 18. Mar 2020 13:45

Pacho napísal:vlados prosím Ťa vysvetli mi čo to slovo znamená, je mi jasné že de.il, je aký je ale skús mi to objasniť, vďaka,
Kefalín? Autor Čiernych barónov Miloslav Švandrlík používal pseudonym Roman Kefalín. Rovnako sa volala i hlavná postava tohto diela. 1289
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 18. Mar 2020 16:36

Nie nikto, kto má rozum nebude ťahať južnú R3 kolo Dobrej Nivy. Tak vyšla aj záver štúdie, čierne na bielom.
to je v poriadku ja s tym nemam problem. o 10-20 alebo aj 30 rokov budu dalsie studie a dalsie okolnosti.

Stavajme diaľnice (full) tam, kde to intenzity vyžadujú, projektujme tam kde to medzinárodné koridory vyžadujú a na vyrovnávanie regionálnych rozdielov stavajme kvalitné preložky ciest I. a II. triedy, ideaálne v trase zamýšľanej R aby sa mohli neskor využiť. Ak toto pochopí nový minister, čas otvárať šampus.
prave si znegoval to co si napisal vyssie. :lol: dargov-pozdisosovce je sucast CORE, dokonca aj juzna R3 je sucast CORE. dargov-pozdisovce v plnom profile dokonca tromfne turany-hubova lavou zadnou co sa tyka vyhodnosti (cena/intenzita). ty jedna kysucka "porucha osobnosti". :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 18. Mar 2020 16:53

KN.SK napísal:
Pacho napísal:vlados prosím Ťa vysvetli mi čo to slovo znamená, je mi jasné že de.il, je aký je ale skús mi to objasniť, vďaka,
Kefalín? Autor Čiernych barónov Miloslav Švandrlík používal pseudonym Roman Kefalín. Rovnako sa volala i hlavná postava tohto diela. 1289


Ďakujem za odpoveď , mohlo ma napadnúť, osloviť uja gugla. Aspoň viem, aký je to exot ten náš dvil.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 18. Mar 2020 16:56

Ty si naozaj trápny. Nauč sa čítať. A prestaň si konečne h.... ego. Ten ehm moderátor každým príspevkom preráža dno posledný rok. Diskutovať tu nemá zmysel. Ďakujem
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 25. Mar 2020 18:33

Zámer podla zakona 24/2006 z.z. (EIA), februar 2017

gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=44230
varianty prechodu cez dargov
gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=44231
cely usek

variant cerveny tunel 4008 m, najdlhsie mosty 110 metrov (km 9,65 nad cestou I/50), 56 metrov (km 18,57 nad tratou a cestou), 277 metrov (km 26,94 nad ondavou), 3 MUK, 1 odpocivadlo
variant fialovy tunel 1161 m, najdlhsie mosty 1073 metrov (km 9,19 nad cestou a potokom), 291 metrov (km 10,04 nad cestou), 92 metrov (km 19,06 nad tratou), 265 metrov (km 27,09 nad ondavou), 75 metrov (km 28,51 nad II/554), 3 MUK, 1 odpocivadlo

cerveny variant nasypy 2,2 mil. m3, vykopy 1,06 mil. m3
fialovy variant nasypy 2,9 mil. m3, vykopy 2,25 mil. m3

cerveny variant vytazena hornina z tunela 962 tis. m3
fialovy variant vytazena hornina z tunela 278 tis. m3

intenzita v 2030 bidovce-dargov 13.069 (z toho 3.434 NA), dargov-hriadky 10.984 (z toho 3.049 NA), hriadky 8.437 (z toho 2.279 NA)
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod feci » 25. Mar 2020 19:02

Zaujimalo by ma, aka by bola cena modreho variantu Bidovce - Dargov. Ten 1km tunel nevyzera az tak narocne, ale asi tam budu nutne nejake mosty/ estakady.
feci
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 19. Nov 2019 13:45
Bydlisko: Brno/ Prešov

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod feci » 25. Mar 2020 19:05

A Dargov - Pozdisovce cerveny variant mi vobec nedava zmysel. Viete niekto, prosim, ake ma vyhody?
feci
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 19. Nov 2019 13:45
Bydlisko: Brno/ Prešov

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 25. Mar 2020 19:41

je urcite drahsi. ten modry ma namiesto 4 km tunela kilometrovy tunel a kilometrovu estakadu a na druhej strane vedenie po vrstevnici. od dargova uz ale nie je o com je tam most cez ondavu, MUK a to je asi tak vsetko.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 25. Mar 2020 20:44

Myslím, že tunel eše netreba stavať. Najprv postavit najakutnejsi usek 2025- Michalovce-Pozdisovce s napojenym na východe MI, potom okolo 2030 realizovať Pozdišovce-Dargov, a potom vo vzdialenom horizonte cca. 2035-2040 príp. neskôr urobiť Bidovce-Dargov s 1km tunelom a urcite vsetko 2+2
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod nevo83 » 25. Mar 2020 21:06

Presne tak, tunel je absolutne zbytocný, mozno po 2040 resp ked budu postavene viac potrebne useky na SVK sa mozeme bavit o tejto stavbe, za tie peniaze posatvit zbytok cesty Dargov-Michalovce
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 26. Mar 2020 07:01

Ten tunel je tam zanesený z dovodu rozsiahlych zosuvov, v podstate je to podobný prípad ako Hu-Ivch... samozrejme pokiaľ neprebehne podrobný IG prieskum tak je to len predpoklad. Dúfam, že NDS sa pri Ružomberku poučila.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod aquila » 26. Mar 2020 08:49

ako bolo povedane, tento usek je asi najmenej potrebny stavat. kedze z jednej aj druhej strany je 2+1 konfiguracia. keby taketo bolo na soroske, tak tam tiez netreba dlho tunel.

tu by do istej miery mozno stalo za zvazenie urobit cast useku pod patu dargova z modreho a samotny tunel nechat na neskorsie. teda ak by sa to vobec dalo, ale kedze idu po vrstevniciach, mozno by to slo.

4km tunel tam podla mna moc tlacit nebudu.

dalej som skor toho nazoru, ako pokracovat D1 za pozdisovcami, mali by sa urobit obchvaty jedniciek. bolo by to lahsie, lacnejsie a rychlejsie.

skoda, ze bude mat mindop sme rodina, ale chcelo by tam nejakeho pragmatika, ktory konecne zluci NDS a SSC a zaroven zrusi mokre sny dialnica do kazdej dediny.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Mar 2020 09:03

Aj keby urobili časť úseku podľa čeveného variantu, dorobili by akurát spojnicu spred budúceho tunela poza K.Klečenov o dĺžke cca. 500m. Vyriešila by sa tak Svinica aj Klečenov. A na opačnej strane by sa diaľnica nadpájala hneď pri križovaní s I/19 pred Dargovom.

Len výrub z tunela by nemali potom kam dať.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 26. Mar 2020 16:20

aquila napísal:

dalej som skor toho nazoru, ako pokracovat D1 za pozdisovcami, mali by sa urobit obchvaty jedniciek. bolo by to lahsie, lacnejsie a rychlejsie.


Skôr za Michalovcami,nie? Michalovce majú najväčšie intenzity na trase (11,4-14.8 tis.), bola by škoda, ak by sa už staval úsek Dargov-Pozdišovce, nepostaviť Pozdisovce-Michalovce. A za Michalovcami tam netreba ani D1 ani prelozky jednotky- cesta tam uplne postačuje do roku 2045.

A este jedna fakticka poznamka: MUk Dargov nema byt s cestou I/19 ale s cestou 3.triedy severne od Dargova medzi Dargovom a Backovom. Nechapem, preco je to tak. Ked o x rokov postavia tunel, tak pocas udrzby pojdu vsetky auta cez Dargov. Nebude to vyhodne ani pre obce na sever, mozno iba pre Backov, kedze na Vramov sa bude zrejme aj tak jazdit z MUK Hriadky. Tak bude mat Vranov v podstate dve vyhodne napojenia, kym blizsi Trebisov bude musiet nevyhodne jazdit do Hriadok, alebo sa trepat po trojke do Secoviec, potom cez Secovce do Dargova a na MUK Dargov.

Mohla by sa radsej urobit MUK Dargov s I/19 medzi dedinou a priechodom, a ked tak velmi chcu tak MUK s trojkou premenovanou na "privadzac Secovce" severne od Secoviec. Alebo by sa MUK Dargov nemusela ani stavat-stacilo by docasne napojenie resp. polovicna MUK iba s vetvami D1 UA->I/19 KE a I/19 KE->D1 UA
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod jarino » 27. Mar 2020 00:43

aquila napísal:ako bolo povedane, tento usek je asi najmenej potrebny stavat. kedze z jednej aj druhej strany je 2+1 konfiguracia. keby taketo bolo na soroske, tak tam tiez netreba dlho tunel.

tu by do istej miery mozno stalo za zvazenie urobit cast useku pod patu dargova z modreho a samotny tunel nechat na neskorsie. teda ak by sa to vobec dalo, ale kedze idu po vrstevniciach, mozno by to slo.

4km tunel tam podla mna moc tlacit nebudu.

dalej som skor toho nazoru, ako pokracovat D1 za pozdisovcami, mali by sa urobit obchvaty jedniciek. bolo by to lahsie, lacnejsie a rychlejsie.

skoda, ze bude mat mindop sme rodina, ale chcelo by tam nejakeho pragmatika, ktory konecne zluci NDS a SSC a zaroven zrusi mokre sny dialnica do kazdej dediny.


Tak práve CBA odporučila červený variant. A keďže vychádza lepšie aj pri enviromentálnych kritériách (vyšiel lepšie aj v ekonomických, dopravných či stavebno-technických), tak predpokladám, že aj EIA potvrdí práve tento variant.
Pôvodne bol návrh na 3 km tunel, lenže z východnej strany ako už bolo spomínané sú problémy s geológiou.

Čo sa týka tých jedničiek, som podobného názoru. Všetci vieme, že za Michalovcami diaľnica ešte veľmi dlho nebude.
A hoci CBA je v tomto prípade štedrá, pochybujem, že v roku 2030 bude diaľnica od Bidoviec po Michalovce.
Kompetentní od roku 2014 majú CBA, kde sa uvádza, že Pozdišovce - Michalovce + privádzač sú projekty, ktoré by sa mali realizovať do 2020 a za tých 6 rokov príprava moc neposkočila. Pritom by to mohol byť záložný projekt.
Preto tvrdím, že nie je dobré zabúdať na cestu prvej triedy. Ja čo som pochopil CBA, tak formulácia prepojiť Hriadky - Trhovište by mala byť preložka cesty 1. triedy navrhovaná aj v prípade výstavby diaľnice v období po roku 2030.
Inak za Hriadkami by kapacitne postačoval polprofil diaľnice (keby sa iba pozeralo na čísla), ale autori CBA odporúčajú po Michalovce plný profil argumentujúc možným rozvojom územia a súvislou diaľnicou v plnom profile. Taktiež odporúčajú zvážiť výstavbu diaľnice tak, aby prebrala celý tranzit východ - západ v Michalovciach, to znamená východne od Michaloviec napojiť diaľnicu na cestu 1. triedy.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 27. Mar 2020 16:00

Ja si tiez myslim, ze ked sa uz bude stavat Pozdisovce-MI, tak preco ukoncit usek na krizovatke Michalovce aby potom tranzit na UA musel ist po privadzaci, potom upchavat kruhac a aj tak cez polovicu MI. Ked uz sa postavi, tak rovno spravit okolo celych MI nie len okolo polovice. Preto by bolo vhodne urobit usek az po MI-vychod a tam urobit hoc aj docasne napojenie na I/19 s vyhladom na prelozku II/582 aby sa potesili aj auta zo Siravy. Tam sa bude usek koncit na velmi dlho. Lepsie tam,ako v polke MI. MI má pri Tescu intenzitu 14,8tis.- najvyssiu v celych MI a túto obchvat neriesi.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod jarino » 17. Júl 2020 12:28

Tak vraj sa pripravuje VO na vypracovanie Správy EIA.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.