Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Pacho » 31. Máj 2020 14:22

devil, akoze v pohode, jedina poznamka, ja som mysle firmu Karof, nie bliarne obchodu poprad. Tatratea = 52°:-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

R4 Všeobecne

Odoslaťod devil » 11. Jún 2020 15:40

Nezamestnanosť žiadnu váhu nemá.
pre balik 750 miliard je to hlavne kriterium EU. ale ked peniaze dostaneme tak uz akoze neplati. pripomina mi pripad ked obec pomohla socialne slabej rodine ktora si za to kupila satelit. ked im to vytkli tak povedali ze co sa staraju ved si to kupili za svoje.

Nikto nedokáže odhadnúť, či výstavba diaľnice bude mať vplyv na zamestnanosť v danom regióne.
to sme tu riesili v pripade R1 popri ktorej nadpriemerne klesala nzm po krize.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 11. Jún 2020 16:56

ja sice moc nie som za nezmyselnu vystavby, ale ked teda su peniaze tak preco nie.

To plati v pripade, ze na nic lepsie ich nevieme pouzit. (IT projekty, rozne skolenia atd.) :D /s
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod Dendik » 11. Jún 2020 18:11

devil napísal:
Nezamestnanosť žiadnu váhu nemá.
pre balik 750 miliard je to hlavne kriterium EU. ale ked peniaze dostaneme tak uz akoze neplati. pripomina mi pripad ked obec pomohla socialne slabej rodine ktora si za to kupila satelit. ked im to vytkli tak povedali ze co sa staraju ved si to kupili za svoje.
100+ :D hlavne ked stale hudú to svoje o 10km tuneli karpaty a to sa im stavia nultý za slovenské prachy...
Nikto nedokáže odhadnúť, či výstavba diaľnice bude mať vplyv na zamestnanosť v danom regióne.
to sme tu riesili v pripade R1 popri ktorej nadpriemerne klesala nzm po krize.
..ale zaujimave je ze "preco nestavat" sa vycisliť dá :lol:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod jarino » 11. Jún 2020 22:57

Dendik napísal:Preco by mala moja otazka byt zle polozena? Prave to je ten problem otocili ste to z nohy na hlavu... t.j. hladat dvovody
preco nestavat... peace!

Keby minister dopravy držal kasu, tak by sa mohol pýtať, prečo nedať peniaze na R4 (samozrejme iba keby R4 preferoval nad všetko ostatné).
Keďže rozpočet pripravujú niekde inde a z každého ministerstva sú požiadavky na vyšší rozpočet (k tomu máš schodok a chceš vyrovnaný rozpočet), tak je celkom logické, že toho čo drží kasu zaujíma, prečo dať peniaze na ten projekt resp. ktorému ministerstvu dať viac.
Keď Ťa niekto osloví (doma, na ulici), aby si mu dal peniaze/finančne pomohol, tak tiež si dávaš otázku, prečo by som mu peniaze nemal dať? Predpokladám že asi nie...

Dendik napísal:Jaro pri vsetkej ucte, mas prehlad, vidis do veci a pytas sa preco by sa mala postavit
dialnica v trase medzinarodneho koridoru v regione s jednymi z najvyssich cisel nezamestnanosti v case kedy dve susedne
krajiny beru tuto trasu ako prioritu a investuju do nej? Kde ekonomicke rozdiely medzi BA resp zapadom a vych. SR su tak
markantne? V regione, ktory nema ziadnu automobilku, resp. porovnatelnu investiciu za poslednych 20 rokov?

Ten koridor nie je v core TEN-T. Až taká horúca priorita to nie je.
Bavíme sa o 3-4 úsekoch na R4 mimo SO PO, ktoré by boli podľa starej CBA (uvidíme čo nová) podporiteľné z fondov. Z toho je reálne postaviť tak možno 1-2 úseky závisiac od rozpočtu. Myslíš že napr. Kapušany - Lipníky a Šarišský Štiavnik pomôžu vyrovnávaniu regionálnych rozdielov západ - východ. No pochybujem...

devil napísal:
Nezamestnanosť žiadnu váhu nemá.
pre balik 750 miliard je to hlavne kriterium EU. ale ked peniaze dostaneme tak uz akoze neplati. pripomina mi pripad ked obec pomohla socialne slabej rodine ktora si za to kupila satelit. ked im to vytkli tak povedali ze co sa staraju ved si to kupili za svoje.


To je zbožné prianie, aby bola nezamestnanosť hlavným kritériom...
Všetci vo V4 sa trasú, že ak bude hlavným kritériom HDP, tak budeme všetci mimo PIGS čistými platcami.
Preto nechápem, že tu niekto delí prasa, ktoré zdrhlo a chytiť sa ho chystá pol dediny (samozrejme pre seba).

Bol by som dosť proti tomu, aby z mojich daní obec niekomu dávala peniaze... A keď už veľmi chcú, tak majú napr. formou jedla zo školskej jedálne (ale nevidím dôvod).

devil napísal: to sme tu riesili v pripade R1 popri ktorej nadpriemerne klesala nzm po krize.

No dobre. Tak mi napíš, o koľko sa zníži nezamestnanosť výstavbou úseku Rakovčík - Radoma.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod devil » 12. Jún 2020 07:35

Ten koridor nie je v core TEN-T. Až taká horúca priorita to nie je.
ani M30 a S19 nie je CORE. a danym krajinam to nejak nevadi len my sa stale skryvame za CORE....aj to podla potreby ked sa to hodi....R3 je tiez CORE a tiez nie je horuca priorita.

To je zbožné prianie, aby bola nezamestnanosť hlavným kritériom...
ale to povedal babis ze to tak zatial je pri tych 750 mld.

Všetci vo V4 sa trasú, že ak bude hlavným kritériom HDP, tak budeme všetci mimo PIGS čistými platcami.
ale tam hranica pod 90 percent hdp pri KF a to hrozi max. tak cechom.

No dobre. Tak mi napíš, o koľko sa zníži nezamestnanosť výstavbou úseku Rakovčík - Radoma.
to je presne ta chyba co robi aj HzP a nedaju si povedat. ked postavis 1 suvisly usek a dalej postavis prelozky ktore zaradom vyriesia bodove zavady tak to bude mat efekt. oni posudzuju jeden usek ako nejaku horsku chatu samu o osebe. SO PO a 3-4 useky by prakticky vyriesili celu trasu s vyraznou casovou usporou. to je to iste ako suvisla R2 po tomasovce a k tomu dalej vyriesene zavady. spolu desiatky usetrenych minut.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod pohodak » 12. Jún 2020 08:00

Dendik napísal: hlavne ked stale hudú to svoje o 10km tuneli karpaty a to sa im stavia nultý za slovenské prachy...


lebo ostatne dialnice na slovensku sa stavaju za nemecke peniaze, iba zla bratislava na to mina peniaze slovenske :roll: zavzdusnovat sa, ze sa pri hlavnom meste krajiny stavia nejaka dialnica po 15 rokoch a obide sa nou (okrem ineho) aj suverenne najvytazenejsi usek na slovenskej dialnicnej sieti mi pride popravde "jemne" odveci

btw tunel karpaty je rovnako vzdialena buducnost ako kompletna R4
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod Vceliak » 12. Jún 2020 09:01

pohodak napísal:zavzdusnovat sa, ze sa pri hlavnom meste krajiny stavia nejaka dialnica po 15 rokoch

No vidíš, pri tvojej dedine sa zase po pätnástich rokoch stavia nejaká diaľnica, a pri mojej ešte stále ani jedna
:!:
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod Loe » 12. Jún 2020 09:09

Len pre upresnenie páni:

1. Pokiaľ ide o toľko krát zmieňovanú čiastku 750 miliárd EUR v súvislosti s dlhopismi, jedná sa o program PEPP v gescií ECB. Tento program na financovanie výstavby D a RC neslúži.
2. Pokiaľ ide o toľko krát zmieňovanú čiastku 750 miliárd EUR od Európskej komisie a s tým súvisiace navýšenie rozpočtu EÚ v súvislosti s tzv. plánom obnovy EÚ, tu zatiaľ platí:
a. Tento plán zatiaľ členské štáty neschválili
b. Keďže medzi členskými štátmi existujú veľké rozdiely v chápaní rozsahu potrebnej pomoci, dnes nie je jasné v akej podobe a či bude plán nakoniec schválený
c. Keďže návrh plánu je zameraný na pomoc najviac zasiahnutým štátom, dnes nie je jasné či a aké prostriedky na aké účely SR dostane
d. Návrh plánu s financovaním výstavby D a RC nepočíta
Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod pohodak » 12. Jún 2020 09:35

Vceliak napísal:
pohodak napísal:zavzdusnovat sa, ze sa pri hlavnom meste krajiny stavia nejaka dialnica po 15 rokoch

No vidíš, pri tvojej dedine sa zase po pätnástich rokoch stavia nejaká diaľnica, a pri mojej ešte stále ani jedna
:!:


pri mojej dedine sa nestavia zhola nic a ani sa nikdy nebude :) kazdopadne neviem v akej dedine byvas ty, ale porovnavat akekolvek sidlo pri trase R4 s hlavnym mestom krajiny nebude asi celkom korektne...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod devil » 12. Jún 2020 10:20

pohodak mas uplnu pravdu co pises ale to je myslene v sirokom regione. ja stale odporucam spocitat obyvatelstvo podla okresov (nie krajov) kde je dialnica prip. je dostupna celkom rychlo.... a zistis ze zapad je tom ovela lepsie ako vychod.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod pohodak » 12. Jún 2020 10:43

ale ja absolutne nerozporujem, ze zapad je na tom lepsie ako vychod, x krat som tu pisal ze z mojho pohladu ma prioritu v podstate cokolvek na R2/R3/R4 oproti somarinam ako druha rura braniska alebo predlzenie R1...ja len vravim, ze vyplakavat v teme R4 nad bratislavskym PPP je z viacerych dovodov nonsens, zvlast ked si vezmeme aka je cena dvoch miniusekov pri presove, ktore su aktualne vo vystavbe :idea:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod Vceliak » 12. Jún 2020 12:12

Nechal som tam šmailika, aby bolo jasné, že to je nadnesené!
Ale inak:
1) Dva úseky pri Prešove sú preto také drahé, lebo to my voliči pri urnách tak rozhodli! Bolo jasné, že keď pôjde diaľnica severom, pri Prešove sa "buchneme po kešeni".
2) Ak obyvatelia najväčšej dediny na Slovensku tak nutne potrebujú novú diaľnicu a stavajú ju cez PPP, prečo si ju nezaplatia cez výber lokálneho mýta, a nech to neplatím aj ja so svojich daní, z miesta, kde aj tak nič nie je?
3) Niektoré krajiny presťahovali svoje úradnícke centrály - myslím tým vláda štátu (napríklad Austrália) do menej zaľudnenej časti štátu. Čo takto presťahovať Skupinu úradníkov na čele s Igorom do Svidníka, to by v Bratislave rástla tráva na moste cez Dunaj :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod pohodak » 12. Jún 2020 12:29

vykricnikovy smajlik ma znamenat ze je nieco nadnesene? :D
1) nikde nebolo napisane ze kvoli dialnici severom bude R4 aj D1 pri presove stat take chore peniaze, to su iba klasicke smeracke tunely (za to samozrejme volby viac menej mozu)
2) nemam problem, platme za dialnice myto od kilometrov, len som potom velice zvedavy kolko aut bude na takych obchvatoch ozdian alebo svidnika oproti D4 :idea:
3) jasne, prestahuj vladu do svidnika a BA sa vyprazdni lebo zrazu prestanu existovat IBM, AT&T, johnson controls, dell, hp, siemens, swiss re (...) ktore zamestnavaju v BA dokopy dobrych 30k ludi priamo...ale inak ja som kludne za prestahovanie ministerstiev niekam do BB a myslim ze aj vacsina bratislavcanov (samozrejme okrem tych co na tych ministerstvach pracuju)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod IceFox » 12. Jún 2020 12:35

Vceliak napísal:2) Ak obyvatelia najväčšej dediny na Slovensku tak nutne potrebujú novú diaľnicu a stavajú ju cez PPP, prečo si ju nezaplatia cez výber lokálneho mýta, a nech to neplatím aj ja so svojich daní, z miesta, kde aj tak nič nie je?
3) Niektoré krajiny presťahovali svoje úradnícke centrály - myslím tým vláda štátu (napríklad Austrália) do menej zaľudnenej časti štátu. Čo takto presťahovať Skupinu úradníkov na čele s Igorom do Svidníka, to by v Bratislave rástla tráva na moste cez Dunaj :-)

Teraz neviem, či to myslíš vážne alebo je to len kvalitný trolling.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R4 Všeobecne

Odoslaťod Dendik » 12. Jún 2020 15:19

Fíha, tu je debatka :D

Jaro zle predpokladas... Co sa tyka prikladu s pomahanim peniazmi pride mi odveci. To ze pochybujes ze postavenie usekov
pomozu vyrovnavat regionalne rozdiely za to ja nemozem. Aj devil to tu pekne pise ze UhP sa casto sprava tendencne, co sme krasne videli
na boji o Prešovske dialnice.

Pohodak - ak sa ti tento komment: "100+ :D hlavne ked stale hudú to svoje o 10km tuneli karpaty a to sa im stavia nultý za slovenské prachy"
zda ako zavdzusnovanie, tak co potom pride tvoja reakcia? Holy FAKT neprekryješ ze do BA a okolia 100km sa poslednych 30 rokov natlacilo tolko
prachov, kym vychod ostal skanzenom... Aj okresy RV,SO, ML, RA, SP, SV ai. maju pravo proporcne dostat rovnake mnozstvo investicii do ciest...
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 12. Jún 2020 16:23

ale ja absolutne nerozporujem, ze zapad je na tom lepsie ako vychod, x krat som tu pisal ze z mojho pohladu ma prioritu v podstate cokolvek na R2/R3/R4 oproti somarinam ako druha rura braniska alebo predlzenie R1...ja len vravim, ze vyplakavat v teme R4 nad bratislavskym PPP je z viacerych dovodov nonsens, zvlast ked si vezmeme aka je cena dvoch miniusekov pri presove, ktore su aktualne vo vystavbe :idea:
suhlas D4 treba. na druhej strane nie je uplne odveci myslienka ze preco sa nezavedie myto a k tomu stara tema preco sa nespoplatni BA dialnica (BB, NR detto). to su dialnice ozdany a svidnik su dobre cesty I. tr. a nemali by sa ani len volat RC. a kludne nech zrusia mpr 100 km/h....

3) jasne, prestahuj vladu do svidnika a BA sa vyprazdni lebo zrazu prestanu existovat IBM, AT&T, johnson controls, dell, hp, siemens, swiss re (...) ktore zamestnavaju v BA dokopy dobrych 30k ludi priamo...ale inak ja som kludne za prestahovanie ministerstiev niekam do BB a myslim ze aj vacsina bratislavcanov (samozrejme okrem tych co na tych ministerstvach pracuju)
ak si obyvatel BA mal by si poznat jej historiu, bolo jedno obdobie ked BA prestala byt hlavnym mestom a pokles poctu obyvatelov bol enormny....a este nieco z historie...v case ked BA bola hlavne mesto existovala aj tzv. spisska komora v KE - nieco ako regionalne min. financii + narodna banka z dovodu ze riadenie vzdialeneho vychodu bol problem....ake deja vu...

to nie su len ministerstva ale aj ine ustredne organy....takych je xy. a ktovie kolko offisov by prestahovali sukromne firmy aby boli pri centre statu co by malo negativny dopad na pocet domacich firiem so sluzbami.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vceliak » 12. Jún 2020 16:31

IceFox napísal:myslíš vážne alebo je to len kvalitný trolling

Je to taký smiech cez slzy. Viem, že aj keď napíšem čokoľvek, nič sa nezmení. Keď sa na to pozriem akokoľvek, a porovnáme sa s porovnateľnými krajinami (Poľsko, Rumunsko, alebo aj Bulharsku) stále to my vychádza, že sme zaspali dobu. Mali sme k dispozícii, eurofondy a prepili sme ich. Pardon, podľa minulého vedenia, sme ich úspešne minuli! :?
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 03. Júl 2020 21:57

Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 22. Júl 2020 15:32

Zas to isté dookola, tentoraz je tu téma, nestavať nikde nič, lebo nám treba ešte viac ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 22. Júl 2020 15:43

Nie, téma je a vždy bola "na východe sa nikde a nič nestavia a budeme o tom vyplakávať na diaľnici z Ružomberka až do Košíc".

A aby som nezabudol: :wink:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 23. Júl 2020 11:49

vyplakávanie nad "nevýstavbou" diaľnic a potrebou rozširovania ciest I. triedy na 2+2 všade inde, len nie na východe a juhu stredného Slovenska, je doménou iných diskutérov. Stačí trošku lepšie čítať.
tie nerozsirene a nevylepsene cesty sa vsak najviac tykaju krajov kde je najmenej D/RC menovite kosicky a tie kde aj maju dialnice ale je aj vela ciest mimo nich co su dlhodobo nevylepsene a to je npr. PO kraj ale aj NR kraj.

ZA kraj je v podstate dolina vahu - vsetko hotove/rozbehnute okrem tu-hub co nie je problem, dolina kysuce - CA pred dokoncenim, inac siroka cesta s jednym problemom, dolina turca - MT ma aspon obchvat centra, betonka opravena, chyba opravit rozpadavajuci sa kusok na hranici kraja, dolina oravy - chyba 15-20 km preloziek.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 23. Júl 2020 13:02

Pokiaľ viem, tak najväčší problém s cestami hlásia z BB kraja ale ten si nejako nespomenul.
KE je v podstate rovina medzi Rožňavou a Užhorodom, cesta rovná široká, obchvat KE "rozostavaný", problém žiadny (používam rovnakú analógiu ako ty, tak sa tomu zbytočne nebráň).
V PO kraji opravujú cesty vo veľkom. Teraz I/18, komplet celá II/542 sa modernizuje, I/68 obchvat Plavnice, spúšťajú obchvat Sabinova. Kde je problém?
V NR kraj je krásny príklad II/509. Ešte tam svietia EU tabuľky o obnove cesty a už je rozbitá. Problém bude zrejme niekde inde, ako v chýbajúcich D/RC.

Ale to sme už niekde úplne inde. D1 aj s obchvatom Michaloviec nikto nespochybňuje, len sa upozorňuje, že je potrebné byť trpezlivý ako pri volaní do call centra: "Čakajte, ste v poradí." a nepindať stále, že na východe sa NIČ nestavia.

Pre tých, čo zabúdajú: V rovnakých rokoch, ako "Žilinu" začali stavať aj "Levoču". Problém neboli a nie sú peniaze ale to, že do Žiliny sa začali vŕtať nímandi a Levoču stihli rozbehnúť ešte pred tým než prišli. Takže Žilina už nemala byť 3 roky témou, na ktorej sa tu stále niekto dookola potrebuje odbavovať.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 23. Júl 2020 13:09

metelesku.blesku napísal:Milý cPalo,
vyplakávanie nad "nevýstavbou" diaľnic a potrebou rozširovania ciest I. triedy na 2+2 všade inde, len nie na východe a juhu stredného Slovenska, je doménou iných diskutérov. Stačí trošku lepšie čítať.

Keď už sme pri tom plači, ako inak ako vyplakávaním nazvať tvoje
tentoraz je tu téma, nestavať nikde nič, lebo nám treba ešte viac
a
nebude na gigadiľničku pre lokálku
keď v príspevkoch pred týmto tvojím vyplakávacím nie je nič podobné spomenuté?


PS: :wink:

Tak potom to vyzerá, že ak iný plače u mňa, idem plakať k nemu je asi good idea :-)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 23. Júl 2020 14:50

pisal si o rozsirovani ciest. ja tiez o vylepsovani a nemyslel som rozbite povrchy ale parametre. aj BB kraj ma este nejake priority ako npr. krupina a batka co moze BB pravom ocakavat ze sa budu riesit v dalsich rokoch. ale je toho menej ako v KE, PO a NR

KE je v podstate rovina medzi Rožňavou a Užhorodom, cesta rovná široká, obchvat KE "rozostavaný", problém žiadny (používam rovnakú analógiu ako ty, tak sa tomu zbytočne nebráň).
nie je podpisana zmluva ani len na druhu cast. na prvu nie je ani tender. soroska sa zrusila. dargov-pozdisovce uplne pozadu a zatial nevidim ani len volu to zrychlit. na I/79 tiez sa nic neriesi (dvorianky...). KE su najvacsi cisty platca pre ostatne kraje. je asi rarita v EU ked chudobny region takto extremne prispieva ostatnym.

V PO kraji opravujú cesty vo veľkom. Teraz I/18, komplet celá II/542 sa modernizuje, I/68 obchvat Plavnice, spúšťajú obchvat Sabinova. Kde je problém?
PO kraj by potreboval aspon otvorit prechod mnisek pre ND cely kraj ma 1 (slovom jeden) prechod pre ND a (aj) kvoli tomu by potreboval vyriesit mozno tucet obci/miest na I/68,77,66. mala sa riesit I/18 na vychod od PO a samozrejme na trase R4 okrem SO PO mame nejake zavady medzi nimi (v 21. st.) take veci ako s. stiavnik.

V NR kraj je krásny príklad II/509. Ešte tam svietia EU tabuľky o obnove cesty a už je rozbitá. Problém bude zrejme niekde inde, ako v chýbajúcich D/RC.
NR ma nosnu cestu najma I/64 je tam tolko dedin ze sa mi ani nechce pocitat, okrem toho KN, NZ, nie je poriadne spojenie I/64/R1 z juhu. o com sa bavime ked obchvaty nemaju ani len okresne mesta ? jedine co sa dokoncilo za dlhe roky bol obchvat TO a snad sa rozbehne SA. druha dolezita jednotka je I/51, min lapas a vrable mali byt riesene. a samozrejme nezabudnime na sahy.

z tychto vsetkych soroska je draha a este druha etapa SO PO. vsetko ostatne su bezne stavby. tur-hub aj za polovicnu cenu je hrozna suma a ten nezmysel na lieskovec-oscadnica. toto treba nechat a budeme moct riesit vela veci.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: KN.SK a 8 hostí.