D1 Bidovce - Pozdišovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod marianqo » 19. Júl 2020 19:34

Tento úsek je potrebné začať riešiť, pretože v blízkej dobe bude nevyhnutný. Hneď po otvorení Bidovce- Budimír nebol nárast na úseku Bidovce Michalovce taký veľký, ale teraz to je citeľné. Po otvorení obchvatu Prešova to podľa mňa znovu ešte stúpne a po otvorení Šaca - Košické Olšany nehovoriac.
marianqo
návštevník
 
Príspevky: 27
Obrázky: 1
Založený: 06. Nov 2013 08:51

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod pohodak » 19. Júl 2020 21:07

by ma celkom zaujimalo kolko dopravy ma pritiahnut na dargov otvorenie obchvatu presova, ci sa ideme tvarit ze mame nejake zasadne pocty aut co jazdia z Popradu do Michaloviec alebo tranzitu na Ukrajinu?
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 19. Júl 2020 21:34

marianqo napísal:Tento úsek je potrebné začať riešiť, pretože v blízkej dobe bude nevyhnutný. Hneď po otvorení Bidovce- Budimír nebol nárast na úseku Bidovce Michalovce taký veľký, ale teraz to je citeľné. Po otvorení obchvatu Prešova to podľa mňa znovu ešte stúpne a po otvorení Šaca - Košické Olšany nehovoriac.

Nemyslím si,že by otvorenie tých úsekov malo mať enormný vplyv na intenzity na BI-MI. Akým spôsobom a prečo je to citeľné?
Dargov-Michalovce ale jednoznačne treba stavať tak či tak.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod 110mat110 » 20. Júl 2020 05:51

pohodak napísal:by ma celkom zaujimalo kolko dopravy ma pritiahnut na dargov otvorenie obchvatu presova, ci sa ideme tvarit ze mame nejake zasadne pocty aut co jazdia z Popradu do Michaloviec alebo tranzitu na Ukrajinu?


Pocty tranzitujucich ukrajincov sa naplno ukazu po plnom otvoreni hranic s ukrajinou. Je ich celkom velka kopa studujucich a pracujucich v CR
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod pohodak » 20. Júl 2020 06:29

tie pocty su vcelku zname zo scitania dopravy, ja len stale neviem pochopit preco tu ocakavate nejake zasadne narasty...ano D1 by mala pokracovat na vychod, nateraz bez tunela dargov, ale absolutne to nehori
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 20. Júl 2020 08:11

110mat110 napísal:
pohodak napísal:by ma celkom zaujimalo kolko dopravy ma pritiahnut na dargov otvorenie obchvatu presova, ci sa ideme tvarit ze mame nejake zasadne pocty aut co jazdia z Popradu do Michaloviec alebo tranzitu na Ukrajinu?


Pocty tranzitujucich ukrajincov sa naplno ukazu po plnom otvoreni hranic s ukrajinou. Je ich celkom velka kopa studujucich a pracujucich v CR


No tak som zvedavý,koľko z nich chodí cez Slovensko. Keď nevezme Zakarpatie, tak z celej Ukrajiny sa jednoznačne oplatí ísť po poľskej A4. Z Uzhorodu do Prahy mi najrýchlejšie ukazuje dokonca naokolo bližšie cez Budapešť. I keď aspoň po našej D2,ktorú však môžu obísť po jednotke. No,to sme zaspali dobu. Ukrajinci nás budú obchádzať po diaľniciach susedov, pre nich lepšie ako chodiť po našich jednotkách, navyše s neexistujúcom prepojením R6-D49.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 20. Júl 2020 16:58

pohodak napísal:tie pocty su vcelku zname zo scitania dopravy, ja len stale neviem pochopit preco tu ocakavate nejake zasadne narasty...ano D1 by mala pokracovat na vychod, nateraz bez tunela dargov, ale absolutne to nehori

A čo nám horí okrem dostavby D1 medzi ZA a RK a D3? Možno nám začne horieť rozširovanie D1 po Trnavu a D2 po Malacky, a v horšom prípade nám začne horieť dostavba D4 sever. Ale myslím, že by sme už po dostavbe D1 medzi ZA a RK a D3 mohli začať nejako rovnomerne a rozumne pokračovať na všetkých ťahoch (D1 ťahať ďalej za KE, R2 medzi TN a BN, od ZH na PD, vyriešiť ZV a ďalej od LC, R3 obchvat MT, R4 od PO na sever) nech sa buduje reálna diaľničná sieť postupne. Máme 2020 a najdlhší súvislý ťah je ktorý? BA-ZA? BA-BB? Trošku slabota keď sa pozrieme na ostatné krajiny naokolo.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 20. Júl 2020 17:15

Zabúdaš, že už meškáme s rekonštrukciou D2 a vlastne aj D1.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 20. Júl 2020 19:17

Priznám sa, že po D2 chodím tak raz za rok a neviem v akom je stave. D1 však je celkom v pohode podľa mňa. Nejaký havarijný stav tam asi nehrozí, či.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 20. Júl 2020 19:57

okorec napísal:
pohodak napísal:tie pocty su vcelku zname zo scitania dopravy, ja len stale neviem pochopit preco tu ocakavate nejake zasadne narasty...ano D1 by mala pokracovat na vychod, nateraz bez tunela dargov, ale absolutne to nehori

A čo nám horí okrem dostavby D1 medzi ZA a RK a D3? Možno nám začne horieť rozširovanie D1 po Trnavu a D2 po Malacky, a v horšom prípade nám začne horieť dostavba D4 sever. Ale myslím, že by sme už po dostavbe D1 medzi ZA a RK a D3 mohli začať nejako rovnomerne a rozumne pokračovať na všetkých ťahoch (D1 ťahať ďalej za KE, R2 medzi TN a BN, od ZH na PD, vyriešiť ZV a ďalej od LC, R3 obchvat MT, R4 od PO na sever) nech sa buduje reálna diaľničná sieť postupne. Máme 2020 a najdlhší súvislý ťah je ktorý? BA-ZA? BA-BB? Trošku slabota keď sa pozrieme na ostatné krajiny naokolo.


Tak kým dostaváme súčasné tunelové úseky na D1, ďalej R2,D4,R7, rozsirime D1 na 4+4 a D2 na 3+3, rozostaváme další úsek typu Višňové TU HU, a dalšie megalománie na D3, obchvaty KE,PO a ZV, nejaký úsek južnej R2, R4 PO-Kapušany,. A to som nezapočítal polprofily na R2,R3,R4 Ešte do toho bude parazitovať druhá rúra Braniska a Horelice alebo nejaké Donovaly. Až potom, cca. v 2035 sa dostane na rad východná D1, pri pokračovaní dnešných názorov.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod pa3ck » 20. Júl 2020 20:10

Súčasné intenzity na trase Prešov - Bidovce - Dargov (- Hriadky - Michalovce) sú ovplyvnené opravami na 18-ke, čiže v podstate sú na teoretickom maxime (mimo tranzitu na Ukrajinu)
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 20. Júl 2020 20:16

Skôr som to myslel tak, že to, čo je rozostavané (+ to čo je pripravené / R4 PO a R2 KE), tak samozrejme dostavať a následne sú jasné priority D1 Turany - Hubová a D3 Brodno - KM - Oščadnica. A ak nezačnú horieť rozšírenie D1, D2 a tunel Karpaty (čo zatiaľ podľa mňa nehoria), tak by som otvoril všetky tie vedľajšie fronty (D1 za KE, R2 na BN, R2 od ZH, R2 ZV, R2 za LC, R3 MT, R4 za PO) a nech sa stavia postupne podľa toho, čo bude pripravené. Keď budú obce robiť prieťahy, ich problém, peniaze pôjdu inam.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 20. Júl 2020 21:08

okorec napísal:Priznám sa, že po D2 chodím tak raz za rok a neviem v akom je stave. D1 však je celkom v pohode podľa mňa. Nejaký havarijný stav tam asi nehrozí, či.

Rekonštrukcia sa nemá robiť keď je na ceste havaríjný stav... žiaľ my sme múdrejší ako vyspelé krajiny.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Júl 2020 23:28

okorec napísal:by som otvoril všetky tie vedľajšie fronty (D1 za KE, R2 na BN, R2 od ZH, R2 ZV, R2 za LC, R3 MT, R4 za PO) a nech sa stavia postupne podľa toho, čo bude pripravené. Keď budú obce robiť prieťahy, ich problém, peniaze pôjdu inam.


Nechajme sa prekvapiť zoznamom priorít (absolútnych, úplných, jednoznačných, nespochybniteľných, a pod.) z dielne ministerstva. Každopádne, najbližšie roky napriek nastaveným prioritám sa bude stavať iba to, čo už má nejakú prípravu za sebou, bez ohľadu na prioritu (teda okrem R4 PO a R2 KE napr. Ladomírová - Hunkovce).
Terajšie ministerstvo k výstavbe úsekov podľa priority môže prispieť iba prípravou tak, aby ďalšia vláda nemala moc možností vymýšľať si nové priority podľa miesta bydliska ďalšieho ministra.

Priznám sa, že po D2 chodím tak raz za rok a neviem v akom je stave.

Na D2 to už nezvládajú hlavne pravé jazdné pásy, najviac v úsekoch Lozorno-Závod a Malacky - Stupava. Priečnymi nerovnosťami do už začína pripomínať starú betónovú diaľnicu.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 21. Júl 2020 13:44

hori vstup do BA pri pieskoch a hori krizovatka pri KM a odtial po brodno je nieco cez kapacitu cesty. nic ine nehori ak odpocitam to co je rozostavane. najhorsie su dalej useky kde su prikazane 40-ky a 50-ky cize mesta/obce a zle parametre cesty.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod IceFox » 21. Júl 2020 14:12

devil napísal:odtial po brodno je nieco cez kapacitu cesty

zaujímavý spôsob pomenovania stavu "konštantný prúd vozidiel".
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 21. Júl 2020 14:35

konstatny je mimo spicky, vecer, v noci, cez videndy aj sviatky. kde mas taky stav na Sk ? zrejme nikde. aka je kapacita tej cesty bez semaforu ? 15k-20k ? ake je kriterium kapacity ? ze prejde aspon 60-70? alebo moze byt aj 40 ? alebo rychlost nie je kriterium ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod IceFox » 21. Júl 2020 15:01

Veľmi dobre vieš ako som to myslel, tak sa prestaň hádať sám so sebou.
Už sa neviem dočkať ako bude (ne)fungovať pripájak na tak frekventovanej ceste. Hlavne keď CA už decembri nebude špunt.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 21. Júl 2020 16:46

ale ty sa bavis o pripajani a nie kapacite cesty a spominas suvisly prud v trosku inom kontexte.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod perets » 22. Júl 2020 09:44

Darmo budeme mať kapacitu medzi mestami 20 000 vozidiel, keď je tam kolabujúca križovatka. Je to cesta I. triedy tak má mať aj zodpovedajúce parametre a jedným z týchto parametroch je aj funkčná úroveň. Je to tam splnené ? Nie. Sú rovnaké problémy na úseku Bidovce - Pozdišovce, tiež nie.
perets
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 26. Feb 2009 08:20

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 22. Júl 2020 10:29

Dá sa D1 Dargov-Michalovce postaviť jednoducho a lacno na 2+2? ÁNO
Je D3 megalomanská a predražená, ignoruje sa lacnejšia a jednoduchšia prestavba I/11 na 2+2 a preto jej výstavba stojí? TIEŽ ÁNO
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod IceFox » 22. Júl 2020 11:21

MuelMI napísal:Je D3 megalomanská a predražená, ignoruje sa lacnejšia a jednoduchšia prestavba I/11 na 2+2 a preto jej výstavba stojí?

Pekný pokus. Ale mi sa bavíme o D3 KNM - ZA, nie o KNM - Oščadnica (ktorá je nepochybne predražená). Navyše pri KNM nie je veľmi na výber - priestor je dosť obmedzený.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 22. Júl 2020 11:36

To som síce prehliadol v pôvodnom príspevku, ale keby sa chcelo, tak aj Brodno-KNM by sa dalo postaviť D3 doplnením druhého profilu súčasnej I/11. Stačilo by urobiť MÚK v Radoli, doplniť pár protihlukových stien a upraviť súbežné cesty III.triedy. A ostalo by viac pre iné regióny.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod jarino » 22. Júl 2020 11:53

Ešte zistíme, že nepotrebujeme diaľnice a RC. Až na výnimky.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 22. Júl 2020 13:44

Dá sa D1 Dargov-Michalovce postaviť jednoducho a lacno na 2+2? ÁNO
Je D3 megalomanská a predražená, ignoruje sa lacnejšia a jednoduchšia prestavba I/11 na 2+2 a preto jej výstavba stojí? TIEŽ ÁNO
toto stale hovorim. tam je najdlhsi most do 200 metrov, uspora casu tretinova/polovicna takze tam zrejme nie je o com. ked sa ale ignoruje priprava ani to nema sancu dostat sa do stadia ked sa posudia prinosy projektu. a zase megalomansky projekt sa pripravi mierne sa zoptimalizuje, nahodnotia sa buduce intenzity a k tomu sa pridaju nareky ako to kolabuje alebo bude kolabovat za par rokov. takto sa politicky motivovane projekty zakryvaju "odbornostou"
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.