Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 08. Aug 2020 20:47

Dufam, ze toto je uz pre tuto temu "vypovednejsie" :-)
https://kosicednes.sk/udalosti/tunel-br ... -uzavrety/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 08. Aug 2020 21:21

Nevšimol som si, že by sa téma volala "uzávera tunelov na severnej trase" :D
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 08. Aug 2020 21:29

no, to uz je ina klasa *** "ezermesteroch," podla ktorych uzavretie tunelov nema vplyv na to "Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?"
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 08. Aug 2020 21:29

no, to uz je ina klasa *** "ezermesteroch," podla ktorych uzavretie tunelov nema vplyv na to "Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?"
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 08. Aug 2020 22:18

Však podľa Vás sa oplatí chodiť juhom vždy, aj keď nie je R2 dostavaná. Tak prečo to tu spamuješ kravinami a osobnými invektívami? Obhajuješ (pre Vás) už obhájené a len zbytočne vyrývaš. Typická slovenská mentalita.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 08. Aug 2020 22:25

inak byt to na inom fore, tak admin by uz zakrocil proti osocovaniu od dochtora,,
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 09. Aug 2020 11:54

byt na inom fore par ludi co sem davaju neoverene ale zato "zarucene" info, inymi slovami spam by tu uz neboli tiez.

Asi objektívnejšie by bolo porovnať čísla pred , a za ružomberkom, a čísla z donovál v ružemberku. P
nebolo. aku taku vypovednu hodnotu maju tie iste useky porovnane v case lebo my nevieme kolko tranzitu realne prejde cez RK: najobjektivnejsie cislo je jednozacne certovica lebo ide o nizke cisla menej zatazovane lokalkou a o skokovy narast aj pri percentualnom prepocte. tam je naozaj vidiet obchadzanie strecna aj RK. narast na donovaloch je tiez slusny ale zase nic extremne.

btw. medzi kralovanmi a RK bol tiez mierny narast OA a pokles NA ale teda nepozname strukturu. a aby som nezabudol soroska pri OA bol rozdiel par aut cize stagnacia a NA bol pokles 200 aut.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Miro » 09. Aug 2020 12:55

Tak sa len pýtam, prečo vodiči obchádzajú práve Strečno a RK?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 09. Aug 2020 15:32

na jednoduchú otázku je jednoduchá odpoveď stačí pozrieť google, alebo waze, . Keby bolo dostavané,višnové a rzžomberok, tak nik by sa neteperil cez čertoivicu, alebo juhom. Na to netreba žiadné čísla stačí zdravá úvaha. Devil, keď si myslíš, že písanie pravdy je spamovanie tak ma kľudne zablokuj.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 09. Aug 2020 16:30

On by rád zablokoval všetkých čo nie sú na jeho strane. Zablokoval by ja tých čo by rovnakovulgárne písali ako on.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 09. Aug 2020 16:45

???

mas pravdu s certovicou na SV, ale ako vysvetlis ze aj v 2010 sa chodilo na JV juhom ked
neexistovala pribina a stalo sa na KO pod zoborom
neexistovala lehotka-sasovske p. a stalo sa na semafore pred l. vieskou.
zato koncom maja 2010 sa otvorila povazska aj dubna skala-turany.

moja zdrava uvaha hovori ze ked sa otvarala vo velkom D1 intenzity viac rastli tam, ked sa otvarala vo velkom R1 tak viac tam. a ked sa bude otvarat R2 tak budu rast aj tam. a toto vsetko ma vplyv na tranzit ale zase nie extremny. lebo tie uvahy o tisickach aut co obchadzaju strecno a RK su ako vidime dost nadhodnocovane.

Vlados my tu normalne riesime veci k teme a ty nielenze si OT ale najma riesis svoje domnienky. asi treba zacat riesit teba.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 09. Aug 2020 17:40

Pacho napísal:na jednoduchú otázku je jednoduchá odpoveď stačí pozrieť google, alebo waze, . Keby bolo dostavané,višnové a rzžomberok, tak nik by sa neteperil cez čertoivicu, alebo juhom. Na to netreba žiadné čísla stačí zdravá úvaha. Devil, keď si myslíš, že písanie pravdy je spamovanie tak ma kľudne zablokuj.

Nič v zlom, ale to si nabil argument pre južnú trasu ;)
Ktorého Košičana by napadlo ísť dlhšou trasou, keby bola R2 na komplet? Zdravá úvaha vraví, žiadneho ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 09. Aug 2020 20:07

devil,, ale je rozdiel ako ty hovoris pisat nepodlozene veci a je rozdiel ze neustale v kazdom jeho prispevku je narazka na nejakych ***,, to je dost podstatny rozdiel,,
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 09. Aug 2020 21:12

cPalo napísal:
Pacho napísal:na jednoduchú otázku je jednoduchá odpoveď stačí pozrieť google, alebo waze, . Keby bolo dostavané,višnové a rzžomberok, tak nik by sa neteperil cez čertoivicu, alebo juhom. Na to netreba žiadné čísla stačí zdravá úvaha. Devil, keď si myslíš, že písanie pravdy je spamovanie tak ma kľudne zablokuj.

Nič v zlom, ale to si nabil argument pre južnú trasu ;)
Ktorého Košičana by napadlo ísť dlhšou trasou, keby bola R2 na komplet? Zdravá úvaha vraví, žiadneho ;)

zdravá úvaha tiež hovorí, že nie len košičania chodia na západ. Podľa mňa, čiste teoreticky, keby bola na komplet D1 a R2, tak všetko čo je severnejšie od drienova. by išlo po D1. Ďalšia vec určite nie každí košičan ide do Bratislavy, takže by sa určite našlo dosť čo by chodilo po D1, resp cez maďarsko. Jednoducho napísané, vždy bude D1 hlavný ťah a r2, bude vždy len doplnkový ťah . Pochybujem, že košičan, ktorý ma ciel v Košiciach a dojde do zvolena, asi ťažko sa trepe cez čertovicu. Práve cez čertovicu chodia tí , ktorí po dobudovani strečna a RK budú voliť severnú D1, a dobudovbanie R2, je im šumafuk. (pre istotu doplním, aby som zasa nebol obvinený zo spamovanie, že toto je môj názor)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod nevo83 » 09. Aug 2020 22:20

Jasne Pacho, preto platim dane na Svk aby som do Ba chodil cez Hun uz sa konecne preber.. sluzobne si to dovoli tak max neaky majitel firmy.. lebo urcite nebude platit ,,navyse,, matrice, poistenie ako zahranicnu sluzobnu cestu a stravne...
Ver tomu ze ked sa postazuje 1 zamestnanec na inspektorat prace ze to tak nie je tak ...
Co sa tyka cesty vacsina voli ,,R2,, a ak uz to daju na D1 tak ano bud certovica alebo donovaly a presun na R1... ja fakt nepoznam nikoho kto chodi do Ba cez ZA...
Staci ze sa dostavia ,,20km Lc-krivan,, a Batka-Bakta,, a uz fakt nie je o com... ceresnicka alebo extra plus by bola soroska a Saca-Moldava.. cize z 200km Zv-Ke by ostalo cca 120km pomerne dobrej cesty...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 09. Aug 2020 23:02

Ten kto cestu BA-KE pozná, jazdí pravidelne, nechodil ani v minulom storočí, nechodí ani teraz a nebude chodiť severom. Ten kto ide na "výlet" tak pôjde severom.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 10. Aug 2020 06:08

tu by som si dovolil odporovat, pred 3 rokmi som nejaku dobu (2 roky) pendloval BA-KE a zo styroch takychto ludi sme dvaja chodili juhom a dvaja severom
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 10. Aug 2020 06:35

nevo83 napísal:Jasne Pacho, preto platim dane na Svk aby som do Ba chodil cez Hun uz sa konecne preber.. sluzobne si to dovoli tak max neaky majitel firmy.. lebo urcite nebude platit ,,navyse,, matrice, poistenie ako zahranicnu sluzobnu cestu a stravne...
Ver tomu ze ked sa postazuje 1 zamestnanec na inspektorat prace ze to tak nie je tak ...
Co sa tyka cesty vacsina voli ,,R2,, a ak uz to daju na D1 tak ano bud certovica alebo donovaly a presun na R1... ja fakt nepoznam nikoho kto chodi do Ba cez ZA...
Staci ze sa dostavia ,,20km Lc-krivan,, a Batka-Bakta,, a uz fakt nie je o com... ceresnicka alebo extra plus by bola soroska a Saca-Moldava.. cize z 200km Zv-Ke by ostalo cca 120km pomerne dobrej cesty...


Ok neveo, ale téma je .... BA na východ, a nie BA -KE. Druhá vec tak mi povedz, kto to stále stojí v zápchach pri RK a Strečne??: keď nie pendleri?. žeby turisti? to snáď nemyslíš vážne. To, že všetci chodia juhom berem len ako Tvoj názor. Tiež chcem podotknúť, že ja nie som proti výstavbe na juhu, na rozdiel od devila a drx, ktorí sú ortodoxní nepriatelia severu. Veď jazdím po celej republika a teším sa každému novému úseku. Ja tvrdim, v dnešnej dobe je dôležité dokončiť obchvat košíc až po šatcu. (kriváŇ -tomášovce považujem za vyriešený). Potom by mal prisť na rad Zvolen. V konečnom dôsledku, keby sa dokončila R2, snáď by to pomohlo aj beznádejne upchatému severu :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Maxx787 » 10. Aug 2020 07:24

pri jazde BA- KE su vzdy na vyber 3 trasy, D1, R1/R2, a madarska trasa. okrem toho este vlakom (vlaky by mali mat jazdne casy kratsie ako auta ale to by sme na SK nezili.)
to ci sa oplati ist severom alebo juhom je relevantne pri inych trasach. napr idem do tatier tak je jedno ci som cech alebo odkialkolvek zo zap SK vzdy musim ist po D1 alebo R1 a R2 je nevyuzivana, ZA kraj navstivilo v roku 2019 750 tis ludi. to je doprava ktora sa neda zanedbat, liptov je navnavstevovanejsi region na SK uz dlhodobo.
ak idete z vychodu do tatier tak idete tiez po D1 a nie juhom.
juhom sa oplati ist ak idete na podpolanie alebo gemer. napr navstevnici SK krasu a jaskyn UNESCO musia vzdy ist juhom. a je jedno ci idu od vychodu alebo od zapadu dokonca aj zo severneho SK ako napr Orava, Kysuce musia vyuzit cast trasy R2 na podpolani ak sa chcu tam dostat.
nie je vsetko len o tom ci chodite na tyzdnovky do BA. dokonca aj vtedy vam urobi svoje to odkiel idete a tym mate preferovanu trasu. Ja z oravy do BA nikdy po R2 nepojdem, ostava mi len D1 alebo R1. BA je jasne gravitacne centrum dopravy preto je na zapadnej strane viac dopravy ako na vychodnej. to su regionalne rozdiely zap SK je rozvinutejsie vo vsetkych parametroch ekonomiky. prirodzene stahuje dopravu.
D1 na zaklade tychto geografikych ukazovatelov vychadza ako logickejsia volba.
keby bolo keby tu nefunguje. keby nie je veda. treba rozvijat vychodne regiony ale dopravna obsluznost je len jeden lokazilacny faktor. su ine nie menej dolezite ktore urcia co kde bude v priemysle alebo sluzbach.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 10. Aug 2020 09:01

Práve cez čertovicu chodia tí , ktorí po dobudovani strečna a RK budú voliť severnú D1, a dobudovbanie R2, je im šumafuk. (pre istotu doplním, aby som zasa nebol obvinený zo spamovanie, že toto je môj názor)
v tomto naozaj suhlasime. mne islo len o aby sme aspon priblizne zistili kolko toho je co takto obchadzaju sever kvoli strecnu ci RK a tak som vydedukoval tych mozno 2k aut. ale aj to je priemer, v piatok je to urcite viac inokedy zase aj menej.

a dobre pises ze nielen KE je vychod, pre niekoho poza KE kto chce ist juhom je dnes najdolezitejsi JV obchvat KE - obidve casti. to je 10 min. uspora aj pri beznej premavke.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 10. Aug 2020 09:04

Ja by som dodal, že pre spoj BA-KE je aj dôležité kto šoféruje a kedy ide. Ja radšej ušetrím cca 7l benzínu pri porovnateľnom čase a kratšej trase. Kamarát to nemá s nervami v poriadku a nevydrží ísť dlhšie za pomalým autom, tak ide severnou trasou (keby bola D na juhu, tak by šiel južnou). V piatok k večeru (v nedeľu hlásia kolóny už od obeda) je Ružomberok zasekaný (Strečno vynechajú aj tí zarytejší) tak Čertovica získava. Ja som po rokoch šiel v piatok cca 17tej juhom a boli na ceste 2 búračky a juhom to bolo v pohode.
Šiel som raz na Štefana po ľudoprázdnej D1 (RK som prešiel ako nôž maslom) a ľutoval som. "Pre mňa" to bolo monotónne a dlhé.

Keď odstránia PO, RK a ZA tak nebudem váhať písať chválospev na D1 a pretláčať posledný úsek medzi BA-KE ;)
Už po dokončení PO to zas dám na Donovaly, možnože Čertovicu (rozhodnem sa v tom čase).
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 10. Aug 2020 11:36

devil napísal:
Práve cez čertovicu chodia tí , ktorí po dobudovani strečna a RK budú voliť severnú D1, a dobudovbanie R2, je im šumafuk. (pre istotu doplním, aby som zasa nebol obvinený zo spamovanie, že toto je môj názor)
v tomto naozaj suhlasime. mne islo len o aby sme aspon priblizne zistili kolko toho je co takto obchadzaju sever kvoli strecnu ci RK a tak som vydedukoval tych mozno 2k aut. ale aj to je priemer, v piatok je to urcite viac inokedy zase aj menej.

a dobre pises ze nielen KE je vychod, pre niekoho poza KE kto chce ist juhom je dnes najdolezitejsi JV obchvat KE - obidve casti. to je 10 min. uspora aj pri beznej premavke.


tych 2k jedine v spicke piatok/nedela, v bezny den vazne neverim tomu ze sa jedna o stvorciferne cislo
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 10. Aug 2020 18:24

cPalo napísal:Ja by som dodal, že pre spoj BA-KE je aj dôležité kto šoféruje a kedy ide. Ja radšej ušetrím cca 7l benzínu pri porovnateľnom čase a kratšej trase. Kamarát to nemá s nervami v poriadku a nevydrží ísť dlhšie za pomalým autom, tak ide severnou trasou (keby bola D na juhu, tak by šiel južnou). V piatok k večeru (v nedeľu hlásia kolóny už od obeda) je Ružomberok zasekaný (Strečno vynechajú aj tí zarytejší) tak Čertovica získava. Ja som po rokoch šiel v piatok cca 17tej juhom a boli na ceste 2 búračky a juhom to bolo v pohode.
Šiel som raz na Štefana po ľudoprázdnej D1 (RK som prešiel ako nôž maslom) a ľutoval som. "Pre mňa" to bolo monotónne a dlhé.


Taky tak, D1 ma v lepšom prípade trochu nudí, v horšom neskutočne na***ie, ale nezvaľujem to na jej trasovanie, lež na totálnu neschopnosť ju dostavať. Keď sa raz za čas nechcem voziť (obvykle MI-BA), najmenej ma momentálne vynervuje Čertovica+R1, v tesnom závese za tým R2+R1, potom Donovaly a až nakoniec D1. Pritom sa vždy vyhýbam dňom, keď sa presúva polovica Slovenska. Až dostavajú Mýtna-Tomášovce, možno sa to na prvých dvoch priečkach prehodí, aj keď JZ PO bude hotový skôr.

(Mimochodom, akurát včera sa mi voziť chcelo, takže som šiel BA - DS - KN - Štúrovo - Demandice - Senohrad - VK - LC - RV - KE - MI, bolo to spolu 565 km a osem hodín. Nervákom neodporúčam, ale mňa to potešilo, lebo som zase raz videl niečo nové :-))
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kisbeban » 19. Aug 2020 15:11

chodievam casto PO-BA a v poslednom case vyuzivam D1, pretoze ako ktosi vyssie spominal, Certovicu uz okukalo vela ludi.

Naposledy cesta stvrtok vecer BA-PO 3h 30min a v nedelu 9.8. naspat o 20.00 3h25min - bez zdrzania. Volim to preto, lebo uplne bezpecne mozno ist na vacsine usekov 150 na tachaci, co pri klukatej R1 nie je mozne (a uz vobec nie pri mokrej vozovke).

BA-KE(MI) stale najlepsie r1+r2, ale naozaj vzdy zavisi od dna a casu cestovania.
Kisbeban
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 18
Založený: 17. Jan 2020 10:54

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 25. Aug 2020 12:12

MPR je 130km/h ehm. :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.