R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Viktorius » 09. Jún 2021 14:54

Ďalšie odvolanie, takže v tomto roku sa s výstavbou už nezačne.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 09. Jún 2021 16:36

Uvidime, ci to odvolanie nieco ovplyvni. Zmienuje ho Polacek tu viewtopic.php?f=35&t=25572
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 09. Jún 2021 17:55

Ovplyvní plynutie lehôt a dátum podpisu zmluvy tak, že ho posunie do budúcnosti pri prvostupňovom odvolaní o min. 3 mesiace a pri uplatnení aj druhostupňového rozkladu o ďalšie 4 mesiace a teda pôvodne plánovaný podpis zmluvy v lete bude najskôr v poslednom kvartáli tohto roka.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod jackboxx » 10. Jún 2021 02:52

***: -->:lol: a neverending story pokracuje.. zeby opat slavik?
jackboxx
návštevník
 
Príspevky: 42
Založený: 29. Máj 2021 00:28

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod illnino » 10. Jún 2021 05:38

Akú veľkú rolu môže zohrávať aktuálne (posledný polrok) prudké zvyšovanie cien materiálu. Predsa len začiatok tendrovania je už nejaký ten rôčik dozadu, keď boli ceny niekde inde. Viem, Eurovia je silný hráč, mala by to vykryť aj s prípadnou stratou, ale prečo by tak mala robiť.....
Obrázok používateľa
illnino
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 3
Založený: 07. Júl 2014 17:04
Bydlisko: Bratislava, občasne Košice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod mike007 » 10. Jún 2021 10:31

pokial uplynula lehota viazanosti ponuky, tak nie je dovod, aby sla firma dobrovolne do straty...
nikto z nas neplati zamestnavatelovi za jeho ochotu, ze vobec mozeme u neho pracovat :D
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod vladolesaj » 10. Jún 2021 12:53

...toto nie je teraz o Slavikovi, teraz mozu namietat uchadzaci, ktori skoncili za Euroviou (cize Hochtief, Colas, Skanska). Rozdiel medzi prvymi 3 ponukami je 300 resp. 400 tisic eur. Zverejnenie bolo 7.6.21, neuspeni uchadzaci maju 10 dni od dorucenia rozhodnutia. Cize pockajme si este par dni, ci realne niekto napadol vysledok. Dufajme, ze nie.
vladolesaj
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 20. Mar 2014 17:04

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Viktorius » 21. Jún 2021 14:02

Tak teda su namietky alebo niesu? Kým výsledok vygeneruje ÚVO tak to prejde aj mesiac.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Morao » 21. Jún 2021 18:22

Podla najnovsich informacii namietka podana nebola.
Morao
návštevník
 
Príspevky: 17
Založený: 21. Jún 2021 18:20
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Azir78 » 24. Jún 2021 09:35

V nedelu sme si pripomenuli smutne vyrocie 2,5 roka od zaciatku VO(20.12.2018)!!!!!!!!!!!!
Ako to vyzera?
Dufam, ze sa nikto neodvolal?
Ma niekto info?
Azir78
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Založený: 17. Dec 2020 10:29

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Viktorius » 25. Jún 2021 14:39

Niežeby som na zázraky neveril, ale skutočne to vyzerá tak, že sa môže podpísať zmluva.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 28. Jún 2021 08:51

Aký bude čas medzi "sa môže podpísať" a "bola podpísaná"? Podľa času VO to nebude asi len v dňoch ...
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod feci » 28. Jún 2021 09:42

Ak by som bol vitaz tendra, tak by som sa im na to, pri sucasnej inflacii, vykakal. Iba ak by slubili priplatky.
feci
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 19. Nov 2019 13:45
Bydlisko: Brno/ Prešov

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod orator » 28. Jún 2021 09:56

pozrel som katasterportal a niektore parcely stale vlastni knazsky seminar a nie NDS. Nevidim tam nikde dokonca ani plomby. takze to nevidim ruzovo.
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod orator » 28. Jún 2021 10:54

ale samozrejme maju platne stavebne povolenie takze tie parcely su zrejme doriesene kedze bez vysporiadanych pozemkov by nemohlo platne stavebko byt na svete. Takze beriem spat.
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 28. Jún 2021 12:04

Nie sú. Ja som živý dôkaz.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod orator » 28. Jún 2021 12:27

Nie sú. Ja som živý dôkaz.


Neviem aky tam je ten tvoj konkretny problem s NDS. Ale co som tak letmo prebehol Listy vlastnictva po trase dialnice tak vsetko co nie je este na LV NDS tak preto ze su tam exekucie, nejake dobrovolne drazby a uplne najviac je tam takych ktori nepodpisali kupno-predajne zmluvy a bezi tam tym padom vyvlastnovacie konanie (podla poznamok na LV).
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 28. Jún 2021 14:38

Vceliak napísal:Nie sú. Ja som živý dôkaz.


A jak to teda bude nasledovat u takych ako si ty = u takych co S NIMI nema NDS doriesene pozemky??? Od Teba/niekoho od vas neodkupili este pozemok? Caka sa na vyvlastnenie??? Drzim palce zeby ta neojebabrali....
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 155
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod orator » 28. Jún 2021 16:16

A jak to teda bude nasledovat u takych ako si ty = u takych co S NIMI nema NDS doriesene pozemky??? Od Teba/niekoho od vas neodkupili este pozemok? Caka sa na vyvlastnenie??? Drzim palce zeby ta neojebabrali....


Pri vyvlastneni sa pocka na rozhodutie o vyvlastneni pricom vyvlastneny majitel musi takisto dostat zaplatene ako keby podpisal kupno-predajnu zmluvu (ti co ju riadnu podpisali dostali este k tomu 10 precentny bonus - pri vyvlastneni straca narok na tento bonus).
Pri exekuciach za predpokladu ze majitel nepodpisal kupno-predajnu zmluvu tiez musi dojst k vyvlastneniu - nasledne exekutor si zoberie to co mu nalezi a ak nieco zvysi to dostane vyvlastneny vlastnik.
Dobrovolna drazba tak tam neviem ci je nejaky zmysel to drazit kedze NDS ma vo vecnom bremene na LV predkupne pravo.

Este sa mozu sudit o vyssie vykupne ceny ale to uz nema vplyv na samotne vyvlastnenie. To je samostatny sudny proces ktory moze bezat este aj potom co sa po dialnici uz bude jazdit.
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 29. Jún 2021 09:05

Ten bonus pre motiváciu predávajúcich pri podpise kúpno-predajnej zmluvy na zamedzenie vyvlastňovacieho konania je 20%, resp. vypláca sa 1,2 násobok sumy určenej znaleckým posudkom.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 29. Jún 2021 13:01

orator napísal:Od Teba/niekoho od vas neodkupili este pozemok? Caka sa na vyvlastnenie???

Na začiatku NDS-ka poverila nejakú právnickú firmyčku na vypracovanie kúpnej zmluvy. Na moje pripomienky vôbec nereagovali.
Naplánovali stretnutie tak, aby som sa nemohol zúčastniť, a to bol ich dôvod, prečo dali návrh na vyvlastnenie. Po lehote (na čas som to nemohol stihnúť, možno teoreticky) som poslal sumár pripomienok, zoznam, kde všade zástupcovia NDS porušili v procese moje práva vlastníka, kde všade klamú v odôvodnení vyvlastnenia, a aj tak vyšiel OÚ po ruke NDS. V tom rozhodnutí aj uvádzajú zoznam mojich pripomienok, len ich ignorujú, čiže neberú do úvahy, lebo som ich poslal po termíne. Lenže teraz my rozhodnutie o vyvlastnení doručili správne, konečne, takže som sa mohol právoplatne odvolať.
Ak mi odvolanie voči vyvlastnenie neprejde, vidím to na ešte dlhý súdny proces. Aby Vám bolo jasné, bavíme sa o sume cca 500,0
EUR (rozdiel medzi cca 1,7 a 17 metrov štvorcových).
To sú tie odborné kádre na NDS :?
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod marekjahoda » 29. Jún 2021 14:51

ta cesta sa ma tyka, lebo tu byvam a velmi by mi pomohlo kebyze mi nejazdia kamiony popred dom, ale velmi, VELMI ti drzim palce... v tejto sprostej krajine uz musia konecne zacat vladnut principy pravneho statu a nie principy a la divoky zapad (resp. vacsi pes je*e).
marekjahoda
návštevník
 
Príspevky: 11
Založený: 29. Mar 2021 13:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod orator » 29. Jún 2021 15:23

Vceliak napísal:
orator napísal:Od Teba/niekoho od vas neodkupili este pozemok? Caka sa na vyvlastnenie???

Na začiatku NDS-ka poverila nejakú právnickú firmyčku na vypracovanie kúpnej zmluvy. Na moje pripomienky vôbec nereagovali.
Naplánovali stretnutie tak, aby som sa nemohol zúčastniť, a to bol ich dôvod, prečo dali návrh na vyvlastnenie. Po lehote (na čas som to nemohol stihnúť, možno teoreticky) som poslal sumár pripomienok, zoznam, kde všade zástupcovia NDS porušili v procese moje práva vlastníka, kde všade klamú v odôvodnení vyvlastnenia, a aj tak vyšiel OÚ po ruke NDS. V tom rozhodnutí aj uvádzajú zoznam mojich pripomienok, len ich ignorujú, čiže neberú do úvahy, lebo som ich poslal po termíne. Lenže teraz my rozhodnutie o vyvlastnení doručili správne, konečne, takže som sa mohol právoplatne odvolať.
Ak mi odvolanie voči vyvlastnenie neprejde, vidím to na ešte dlhý súdny proces. Aby Vám bolo jasné, bavíme sa o sume cca 500,0
EUR (rozdiel medzi cca 1,7 a 17 metrov štvorcových).
To sú tie odborné kádre na NDS :?


Neviem ako to bolo v tomto a tvojom pripade. Ale na usek D1 Budimir - Bidovce to robila pre NDS spolocnost z Popradu myslim ze Geoplan a u nas v kulturnom dome mali stretnutie z dotknutymi vlastnikmmi 3x pocas pocas zhruba 6 mesiacov + po kazdom stretnuti este kto mal zaujem tak boli este osobne stretnutia. Dokonca podla adries na LV este priamo navstevovali tychto vlastnikov a prechadzali s nimi zmluvy (najprv to boli zmluvy o buducej zmluve az neskor kupno-predajne zmluvy). Moj pocit bol ze cely proces bezal hladko a dostatocne transtarentne a velmi ochotny pristup bol aj z druhej strany. My sme nic nenamietali. V kazdom pripade drzim palce v tvojom boji ak si bol ukrateny na svojich pravach.

Ten bonus pre motiváciu predávajúcich pri podpise kúpno-predajnej zmluvy na zamedzenie vyvlastňovacieho konania je 20%, resp. vypláca sa 1,2 násobok sumy určenej znaleckým posudkom.


Ano, preklep a neprecital som si to po sebe. ten bonus je samozrejme 1,2 nasobok z ceny zo znaleckeho posudku teda 20% aby nevzniko nejake nedorozumenie.
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 29. Jún 2021 21:46

orator napísal:robila pre NDS spolocnost z Popradu myslim ze Geoplan

Neviem, čo myslíš pod pojmom "robila", ale bolo to tak, že tu máš návrh kúpnej v prospech NDS, my nemáme právo meniť túto zmluvu, buď ju podpíšeš v takejto forme s týmto obsahom, alebo budeš vyvlastnený!
Veď to: robila, znamená robili donáškovú službu! Moje pripomienky ani neposunuli ďalej. Na moje oficiálne pripomienky zaslané niekoľko krát (myslím že to bolo tri krát, musím pozrieť) vôbec neodpovedali. Na súde sa mi zídu podacie lístky :-)
Neviem naozaj, čo si na NDS-ke myslia. V oficiálnom návrhu na vyvlastnenie môjho podielu niekoľkokrát klamali, respektíve tvrdili argumenty zjavne dokázateľne v rozpore so skutočnosťou! A ako koruna toho, všetko odignoroval aj OÚ.
Myslím, že na súde ešte bude zábava, keď budú sudcovi vysvetľovať porušenia zákona, o ktorom zjavne vedia, veď to aj uviedli do svojho rozhodnutia.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 30. Jún 2021 08:23

Tak čo podpisuje sa toto leto či nie? Bolo odvolanie či ano? :lol:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.