Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 09. Jún 2022 12:09

Mne sa páči aj toto:
https://goo.gl/maps/CRRpnRiNmoXA4EVy6
Dopravnú obsluhu a SAD nad 3,5 t ten most unesie, iné vozidlá nie.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 09. Jún 2022 12:27

Miro napísal:Aj v opačnom smere:
https://goo.gl/maps/7DFMKt6wYh7Atb7t8

No veď jasné, ďalší krásny príklad nezmyselného obmedzovacieho značenia.. Len som nechcel byť zbytočne moc kritický :)
Len tak na zamyslenie, aký má reálny význam toto obmedzenie rýchlosti? K akému kríženiu smerov prichádza v pruhu od ZA smer CA, že si to vyžaduje obmedzenie na 50? Kvôli tomu odbáčaciemu pruhu? Tak to potom môžme začať obmedzovať značkami rýchlosti v každej jednej križovatke po celej krajine.

Tu ti dávam konkurenta. Zníženie rýchlosti pri odpájaní pruhov. Žiadne kríženie. Ani pripájanie. Iba odpájanie.
https://goo.gl/maps/FBFUDeqpSbSyDuxA6
Inak to nakreslené esíčko v odpájacom pruhu by si zaslúžilo nobelovú cenu. Niekto pri navrhovaní moc pozeral na Formulu 1.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 09. Jún 2022 19:50

V dopravnom značení je toľko sránd, že minimálne na jeden rok denných frkov by vydalo.
Tu je akože cesta I/67. Nepochopiteľné je, že v opačnom smere sa trafili.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 09. Jún 2022 20:47

Aha, nové "odpočívadlo" tam na križovatke vzniklo s MekKvakom. Nuž, keď je tých diaľničných na severe ako šafránu, tak prečo nie. A celkovo vidno, ako sa im na Slovensku nechce ísť priamo na diaľnicu. Asi to NDS-ka preháňa s nájmami.

A keď už sme v tejto lokalite, tieto stovečky https://goo.gl/maps/3JNr73ipAA44tLS78 niekto aj reálne dodržiava?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 09. Jún 2022 21:50

Vlados napísal:V dopravnom značení je toľko sránd, že minimálne na jeden rok denných frkov by vydalo.
Tu je akože cesta I/67. Nepochopiteľné je, že v opačnom smere sa trafili.

Cesta prvej triedy bola prečíslovaná asi šesť rokov po dokončení diaľnice, takže možno len nechceli ničiť značku prelepovaním čísla :wink:

metelesku.blesku napísal:Aha, nové "odpočívadlo" tam na križovatke vzniklo s MekKvakom. Nuž, keď je tých diaľničných na severe ako šafránu, tak prečo nie. A celkovo vidno, ako sa im na Slovensku nechce ísť priamo na diaľnicu. Asi to NDS-ka preháňa s nájmami.

Práveže medzi Ružomberkom a Popradom sú odpočívadlá na každom kroku. Ďalej je to horšie a vyslovene chýba malé odpočívadlo niekde pri Branisku a aj medzi Batizovcami a Levočou by jedno nezaškodilo, ale tu si myslím, že pre MCD zavážilo samotné mesto Poprad, ktoré ich prevádzku ešte nemalo (aby sme predišli nedorozumeniam, myslím mesto ako sídlo, nie ako inštitúciu), a taktiež využitie zjazdu Poprad-Východ ako privádzača do východnej časti Tatier

metelesku.blesku napísal:A keď už sme v tejto lokalite, tieto stovečky https://goo.gl/maps/3JNr73ipAA44tLS78 niekto aj reálne dodržiava?

Ja sa teda snažím :) Ale je pravda, že pokiaľ vodič nevie, že tá značka tam je, tak vzhľadom na veľkosť toho červeno-bieleho kruhu a čísla v ňom ani nemusí obmedzenie postrehnúť. A viacerí z tých, ktorým sa ju podarí zaregistrovať, danú situáciu riešia preradením sa do ľavého pruhu.

Skôr by ma zaujímalo, či sa tie odbočovacie pruhy naozaj nedali postaviť o pár desiatok metrov dlhšie...
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 10. Jún 2022 04:14

Tie stovečky vodiči dodržiavajú asi tak ako tieto osemdesiatočky: https://goo.gl/maps/fGLP7rZDSRKFMKdt8
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 10. Jún 2022 07:48

Miro napísal:Tie stovečky vodiči dodržiavajú asi tak ako tieto osemdesiatočky: https://goo.gl/maps/fGLP7rZDSRKFMKdt8

D1 BA-TT tempomat na 118 km/h a majte ma radi. Mňa by zaujímalo, či je veľkosť tých znakov vôbec v poriadku s ohľadom na nejakú čitateľnosť. Pri hustej premávke prispôsobím rýchlosť podmienkam a ak treba tak aj 90 idem.

metelesku.blesku napísal:A keď už sme v tejto lokalite, tieto stovečky https://goo.gl/maps/3JNr73ipAA44tLS78 niekto aj reálne dodržiava?

Nie.

Vlados napísal:V dopravnom značení je toľko sránd, že minimálne na jeden rok denných frkov by vydalo.
Tu je akože cesta I/67. Nepochopiteľné je, že v opačnom smere sa trafili.


Tak je to v tolerancii 3 % hore dole :D

Inak portály na obchvate D1 v BA sú naprojektované dobre? Lebo včera tam svietili "panvicové" 100ky, ale uvedomil som si, že ak platí platnosť po najbližšiu križovatku, mnoho portálov je proste umiestnených zle. Nie som projektant, ale tak zdravý rozum hovorí, že portál by mal byť minimálne za každou diaľničnou križovatkou, aby sa maximalizovala platnosť značiek, ktoré návestí. No v smere zo SC sú umiestnené pre križovatkami.

Dobre je umiestnený portál pri vjazde Zlaté piesky smer Prístavný most. Potom je portál pri De Paul, ktorý je 530 m od najbližšej križovatky. Potom je tam 400 m úsek, ktorý nie je krytý portálom a ďalší portál je 600 m pred ďalšou križovatkou. A potom je 1,4 km ďalší, pričom úsek Galvaniho - Gagarinova v smere na D2 nie je krytý žiadným portálom.

To znamená, že nech je čokoľvek na portáloch, v tomto úseku je 130?
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Jún 2022 08:27

Ike napísal:Nie.

Myslel som si.

Ike napísal:To znamená, že nech je čokoľvek na portáloch, v tomto úseku je 130?

Áno.

Ike napísal:pričom úsek Galvaniho - Gagarinova v smere na D2 nie je krytý žiadným portálom.

Portály v tomto úseku chýbajú v oboch smeroch. Toto je údajne technický problém, lebo ich nemajú na tej estakáde kde ukotviť, aby tam vôbec mohli nejaké byť.
Viac-menej sa len spoliehajú na zodpovednosť vodičov, že pôjdu s premávkou a nebudú tam vystrájať vylomeniny "lebo za križovatkou už môžu". A ono to viac-menej tak aj funguje. Aj pri povolenej 120 od Zlatých k centru ide premávka aj tak zväčša 100-110. Cez deň iba sporadicky sa nájdu jazdci idúci povolenou MPR alebo rýchlejšie. To sa robí väčšinou len v noci alebo keď je D1 prázdna.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod ondrejko_t » 10. Jún 2022 08:38

pa3ck napísal:
metelesku.blesku napísal:A keď už sme v tejto lokalite, tieto stovečky https://goo.gl/maps/3JNr73ipAA44tLS78 niekto aj reálne dodržiava?

Ja sa teda snažím :) Ale je pravda, že pokiaľ vodič nevie, že tá značka tam je, tak vzhľadom na veľkosť toho červeno-bieleho kruhu a čísla v ňom ani nemusí obmedzenie postrehnúť. A viacerí z tých, ktorým sa ju podarí zaregistrovať, danú situáciu riešia preradením sa do ľavého pruhu.

Skôr by ma zaujímalo, či sa tie odbočovacie pruhy naozaj nedali postaviť o pár desiatok metrov dlhšie...


ja tam tiež v pohode 100večkou :)
a väčšina ju nedodržiava, pretože o nej jednoducho nevie.
čo sa týka tých odbočovacích pruhov, mňa by tiež zaujímalo, prečo v smere na západ má odbočovací pruh asi 700, opačne asi 150m
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 10. Jún 2022 09:05

Podľa vyhlášky 30/2020 Z.z. by už križovatka nemala ukončovať platnosť značky 253 - Najvyššia dovolená rýchlosť, ale do 31. marca 2024 platí prechodné obdobie, počas ktorého ešte ukončuje.

Pôvodne malo byť toto prechodné obdobie do 31. marca 2022, ale pretože správcovia ciest sa nemajú k tomu, aby DZ upravili, tak bolo toto prechodné obdobie na poslednú chvíľu (30. marca 2022) predĺžené o dva roky. Takže majú správcovia ciest ďalšie dva roky na pokojný spánok. Predpokladám, že potom bude prechodné obdobie znova predĺžené.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 11. Jún 2022 13:52

48111

Značkový fetiš. My sme krajina s najväčším počtom osadených značiek s vedomím, že ich nikto nedodržiava.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 11. Jún 2022 14:00

Ešte by tam malo byť iné nebezpečenstvo s dodatkovou tabuľkou "pozor na hlavu".
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Peter_CA » 11. Jún 2022 14:07

Na vjazde do Oščadnice po tamojšej trojke značka "priechod pre chodcov" podľa nového vzoru, ale s citrónovým orámovaním. Zo zadnej strany dátum výroby: 6/2021. Potrebuje komentár?
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod ondrejko_t » 20. Jún 2022 10:20

toto ma pobavilo včera v BA :)
48127

niekto menil smer jednosmerky ale na jednu značku predsa zabudol :)

pôvodný stav:
https://www.google.sk/maps/@48.1527584,17.1228626,3a,75y,270.49h,85.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1stBk-Dbjisy07tgSoYehQzg!2e0!7i16384!8i8192
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Jún 2022 10:50

To sú také vcelku "interesantné" zmeny. Zmenili smer, ale stavebné úpravy cesty v smere pôvodnej jednosmerky ponechali: https://goo.gl/maps/wxAbDBEWFLTodVBs6 Na jednej strane bude zaujímavé odbáčať tam zo Záhradníckej cez ten ostrý roh. Na druhej strane sa zas výjazd z jednosmerky križuje s vjazdom do garáží: https://goo.gl/maps/HXBQW79UBKmmyKN9A
Fakt by ma zaujímalo, čo ich viedlo k tejto zmene.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod sendvo » 20. Jún 2022 14:15

ja si myslim ze si to zasluzi pochvalu za pouzitie spravnej znacky prikazany smer jazdy a nie sprikazany smer odbocenia :D
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod ondrejko_t » 21. Jún 2022 07:50

hej, všade sa dajú nájsť nejaké pozitíva.
čo vidí optimista na cintoríne? samé plusy :D :D
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 21. Jún 2022 23:06

metelesku.blesku napísal:Na jednej strane bude zaujímavé odbáčať tam zo Záhradníckej cez ten ostrý roh.

Toho by som sa nebál. Je tam buspruh, z ktoreho tam nikto odbocovat nebude (resp. iba cyklista, ktoreho to neobmedzuje) a zo vseobecneho odbocis v pohode. Azda len ta suvisla ciara mohla byt prerusena o meter dva skor, ale to je jedno, kedze cez taku sa smie prechadzat aj cez suvislu.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 22. Jún 2022 08:44

Ak by sa niekomu cnelo za citrónmi, v Kaliningrade ich majú požehnane :D https://www.postoj.sk/uploads/118064/co ... VlfS7FlUjw
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 22. Jún 2022 08:45

StVO napísal:
metelesku.blesku napísal:Na jednej strane bude zaujímavé odbáčať tam zo Záhradníckej cez ten ostrý roh.

Toho by som sa nebál. Je tam buspruh, z ktoreho tam nikto odbocovat nebude (resp. iba cyklista, ktoreho to neobmedzuje) a zo vseobecneho odbocis v pohode. Azda len ta suvisla ciara mohla byt prerusena o meter dva skor, ale to je jedno, kedze cez taku sa smie prechadzat aj cez suvislu.

Nemal by som sa po správnosti pred odbočením preradiť do buspruhu a odbočovať až z neho?
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 22. Jún 2022 09:22

Ak si to dobre pamätám, tak do vyhradeného pruhu môžeš (nie musíš!) vojsť, keď je to nevyhnutné napr. pre odbočenie. Takže nemusíš.

Ak sa mýlim, opravte ma.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 22. Jún 2022 17:17

Pri odbočovaní vpravo sa má vodič zaradiť čo najbližšie k pravému okraju vozovky. Okrajom vozovky je v tomto prípade tá čiara, ktorá vymedzuje buspruh. Takže nie, nemám sa do neho radiť. Dokonca nesmiem - na odbočovanie je nevyhnutné ten buspruh iba prekrižovať, nie v ňom čo i len pár metrov jazdiť. A ešte špeciälne prednosť v jazde nám vraví, že keď tam práve ide autobus, tak mu pri tom odbočovaní musím dať prednosť, tj zastaviť vozidlo vo všeobecnom pruhu, pustiť bus a až potom odbočiť.

A hoci mediánový projektant tomu nebude veriť, na toto všetko netreba jedinú značku okrem čiar a nápisu BUS na vozovke. :wink:
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 22. Jún 2022 18:26

Často však býva šípka pre odbočenie nakreslená v BUS pruhu, takže je to vlastne vyhradený pruh, ale súčasne aj odbočovací. Čo potom?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod esc » 23. Jún 2022 17:23

Ľudová kreativita v downtowne: https://abload.de/img/20220623_1730533bjpp.jpg
esc
návštevník
 
Príspevky: 18
Obrázky: 11
Založený: 23. Nov 2019 15:12

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod 110mat110 » 24. Jún 2022 06:11

Vratil som sa po dlhsej dobe na severnu D1. Celkom zazitok. Citronka ! Zmena organizacie dopravy s dodatkovou tabulou 2km.

A uplne pred Presovom taktiez rovnaka citronka, znacka 100 a nic. Ziadne opravy, ziadna zmena.

A nakoniec stale obmielane obmedzenia. Na rovine v zuzeni 40, v esicku 60, bez logiky uplne.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.

cron