Prievidza a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Dialniciar » 17. Júl 2005 17:10

Takže uvediem niektoré investície, ktoré sa už aj začali realizovať a ktoré sa zrealizujú do r. 2010-2014.

Ohľadom cestnej infraštruktúry:

Do r. 2006 sa majú opraviť tieto úseky (nie úplne celé samozrejme a poradie je len približné):

1. Prievidza-Handlová-N. Lehota
2. Prievidza-Nitrianske Pravno-Kľačno-Fačkov
3. Prievidza-Bojnice-Šutovce-Nitrianske Rudno-Liešťany-Valaská Belá
4. Prievidza-Koš-Nováky
5. Nováky-Zemianske Kostoľany-Oslany
6. Nováky-Dolné Vestenice-Bánovce nad Bebravou
7. Hradište-Navojovce
8. Šutovce-Kanianka-Lazany-Poruba
9. Nitrianske Pravno-Rudno

Toto sú hlavné úseky jednotlivých ciest, ktoré by sa mali do r. 2006 postupne opraviť/udržiavať pokiaľ možno v čo najlepšom stave. Okrem toho sa presné km budú stanovovať, až sa posúdi ich celková kvalita. V takomto prípade je aj možnosť, že sa niektoré úseky opravovať nebudú a niektoré sa budú opravovať viac.

Dôraz teda bude kladený najmä na výmenu povrchu vozovky, mal by sa nahradiť AB krytom, na niektorých, predovšetkým, hlavných ťahoch sa budú robiť aj súvislejšie opravy v dĺžke viac ako 2 km s tým, že v niektorých úsekoch len v jednom smere. Okrem toho, na niektorých miestach sa bude situácia riešiť len dočasným vyfrézovaním povrchu vozovky a nový koberec sa položí až v budúcnosti, keď sa vyčlenia ďalšie finančné prostriedky.

K cestnej infraštruktúre ďalej patria aj cestné obchvaty:

Prievidza - doprava v PD je dlhodobo riešená za výstavby mimoúrovňovej križovatky (MÚK), ktorá však ešte stále nie je dokončená, malo by sa tak stať ešte v r. 2005. Po otvorení MÚK však s najväčšou pravdepodobnosťou bude nevyhnutné začať realizovať aj cestný obchvat, zatiaľ sa však robia len prípravné štúdie a projekty.

Nováky - prípravné štúdie
Handlová - posúdenie zaťazenia dopravy
Bojnice - vyhodnocovanie štúdií a príprava projektov
Nitrianske Pravno - prípravné fázy pre projekty ako aj plán možného financovania

Železničná infraštruktúra:

Malo by sa investovať najmä v mestách PD, Nováky a Handlová.

Iná infraštruktúra:

V rámci modernizácie vodárenstva a kanalizácie ako aj ochrana ŽP sú pripravené projekty v hodnote viac ako 4 mld. Sk, ktoré sa už aj začali čiastočne realizovať.

V rámci RK R2 sa tu vyjadrovať nebudem (ak by bol záujem ohľadom cestných obchvatov, tak ano), pretože RK je celoštátneho významu, nielen regionálneho a zasahuje do viacerých oblastí, nielen do oblasti PD.

Financovanie: štátny rozpočet, samospráva, EÚ
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 17. Júl 2005 19:08

Celkovo v tejto oblasti sa má najlepšie mesto Bojnice a večný súper PD. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Obchvaty

Odoslaťod mel » 18. Júl 2005 10:20

Dy,

praveze nas (aspon mna teda urcite) zaujimaju obchvaty, ktore by mali byt do buducna sucastou R2 ... cize ak su nejake infosky, sem s nimi :)

diky kamo :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Branco » 18. Júl 2005 13:37

Myslím, že na obchvate Handlovej sa už niečo pripravuje: verejné obstarávanie od SSC, inak cesta Nováky-Oslany je zážitok, ale v tom negatívnom zmysle, tú by som bral ako jednu z priorít.

Dy, obchvat Novák bude len smerom na Trenčín, alebo aj na Partizánske? Ak máš info, napíš, pls.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 11:53

Tak teda predsa len tu budem informovať aj o obchvatoch na trase RK R2 v úseku od TN cez PD po ZH, pretože už aj SS je veľa na túto tému a aj tu je dosť reakcií, snažil som sa si nájsť dostatok informácií.

Tak predovšetkým treba zdôrazniť, že je chybou, že sa vôbec neplánuje výstavba RK R2 ani na 1/2 profil, odhadom do r. 2020 v danom úseku TN-ZH.

Vo všeobecnosti je tu teda viacero obcí, ktorými prechádza tento hlavný, dôležitý cestný ťah, ktoré potom nielenže znepríjemňujú život obyvateľom daných obcí, ale zároveň spôsobujú výrazné dopravné problémy na tomto cestnom ťahu.

Obce ako Svinná, BN, D. Vestenice, Nováky, PD, Handlová, N. Lehota, Lovčica-Trubín a ZH by potrebovali obchvat.

Ako reálnou variantou sa črtajú vyhlásenia a prísľuby, že predsa len sa na tejto ceste preinvestuje približne do toho r. 2020 cca. 5 mld. SKK, možno s prispením EÚ či samosprávy aj 10-15 mld. SKK, ale tých 15 mld. SKK ja osobne vidím ako nereálnych (aj keď môj pohľad nič neznamená).

Treba si uvedomiť politiku výstavby obchvatov. V tomto sú jednotlivé vlády dosť zodpovedné a pristupujú veľmi opatrne k tomu najdôležitejšiemu kroku, ktorým je nepochybne začiatok výstavby nejakého obchvatu, ten sa už dostavia, nech príde akákoľvek ďalšia vláda. V rámci prísľubov a sľubov sú však vlády tiež opatrné, ale osobne si myslím, že sa na tomto cestnom ťahu viaceré obchvaty realizovať začnú, min. 2-3 do konca r. 2010 a následne ešte zrejme aj väčšie obchvaty ako obchvat ZH (ten možno aj do r. 2010) či PD alebo Handlovej (aj tu je istá šanca, že by sa začalo do r. 2010).

V rámci PD si treba uvedomiť, že je skutočne otázne, či v r. 2006 sa prisľúbi aj obchvat, a ak ano, tak je reálne ho dostavať do r. 2010-12.

Toľko plány. V rámci časových harmonogramov, tak jedine do r. 2010 a do r. 2015. V rámci finančných harmonogramov, štátny rozpočet, samospráva, EÚ, pričom sám štát investuje sumu cca. 5 mld. SKK.

Okrem toho sa plánujú aj čiastočné opravy daného cestného ťahu, rozšírenia úsekov, takže v r. 2020 už bude tento hlavný ťah dosť dobre riešený a môže sa začať s postupnou výstavbou RK R2, ak bude dostatok finančných prostriedkov a neuprednostní sa RK R3 či R4.

Aby som nezabudol, tak TN VÚC uvažuje nad tým, že by sa mala začať ako 1. časť RK R2, trasa TN-BN, na ktorej by sa aj osobne interesoval.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2006 17:13

Jamy na cestách. Konkrétne fotografie aj komentáre k cestám v PD. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3056
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 22. Mar 2006 17:18

Prievidzské cesty sú v havarijnom stave. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3227
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 22. Mar 2006 17:30

Handlova by mala patrit sem, takze tu su info o planovanom obchvate Handlovej. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3149
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 09. Apr 2006 19:37

Adaios napísal:Handlova by mala patrit sem, takze tu su info o planovanom obchvate Handlovej. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3149


Tak doprava sa posúdila ... je to jasné, treba obchvat.

Teraz už len ten termín a peniaze - alebo naopak? :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 14. Apr 2006 22:36

Zrušili platenie za cestu I/50 medzi Novákmi a Prievidzou pre autá nad 3,5t. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3433
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Branco » 20. Apr 2006 11:22

Niečo sa deje aj na I/64 - obchvat Nitrianskeho Pravna:
Zámer SSC bol na začiatku roku na pripomienkovaní.

http://new.nitrianskepravno.sk/index.php?action=sql&id=372
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 20. Apr 2006 16:14

Branco napísal:Niečo sa deje aj na I/64 - obchvat Nitrianskeho Pravna:
Zámer SSC bol na začiatku roku na pripomienkovaní.

http://new.nitrianskepravno.sk/index.php?action=sql&id=372


Aj to je známe, tam je sľúbená nejaká suma peňazí, pretože ak sa nemýlim, tak tam smeruje nejaký investor ako dodávateľ pre KIA a požadoval zlepšenie cestnej dopravy.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

výrub stromov

Odoslaťod flakst » 06. Máj 2006 21:22

Zdravím všetkych.

Neviem presne, čo sa deje na úseku cesty od hranice krajov po začiatok obce Kľačno, ale začalo sa tam s výrubom stromov okolo cesty. Vyzerá to akoby ju plánovali rozširovať. Neviete niekto, či sa už tak rýchlo začal realizovať zámer, spomínaný tu: http://prievidza.sk/new/?str=spravodajstvo&lang=sk&rok=2006&mesiac=sprava35

Tá spoločnosť, ktorá bude subdodávateľom Kie sa volá Il Jin a mala by vyrábať disky na kolesá. Pre tieto účely rekonštruuje jednu z bývalých hál Tatranábytku Pravenec.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: výrub stromov

Odoslaťod Dialniciar » 08. Máj 2006 16:05

flakst napísal:Zdravím všetkych.

Neviem presne, čo sa deje na úseku cesty od hranice krajov po začiatok obce Kľačno, ale začalo sa tam s výrubom stromov okolo cesty. Vyzerá to akoby ju plánovali rozširovať. Neviete niekto, či sa už tak rýchlo začal realizovať zámer, spomínaný tu: http://prievidza.sk/new/?str=spravodajstvo&lang=sk&rok=2006&mesiac=sprava35

Tá spoločnosť, ktorá bude subdodávateľom Kie sa volá Il Jin a mala by vyrábať disky na kolesá. Pre tieto účely rekonštruuje jednu z bývalých hál Tatranábytku Pravenec.


Mohlo by to súvisieť s rozširovaním cesty, ale na 100% to neviem, pozriem sa na to. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 09. Jún 2006 21:48

Handlová - perspektíva veľkého obchvatu - R2. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4050
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 21:26

V akom stave je cesta, ktorá spája Prievidzu a mesto Bojnice :?: V akom stave sú cesty v okolí Bojníc :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

... moje informácie ...

Odoslaťod Dialniciar » 08. Dec 2006 12:36

V rámci tejto oblasti sa chce TN VÚC zameriavať viac na opravy cesty II. triedy II/574 a chce zlepšiť údržbu ciest III. triedy v zimnom období.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 19. Mar 2007 23:07

Mesto Bojnice vyčlenilo na rok 2007 v rozpočte 5,9 mil. SKK na opravy a novú výstavbu miestnych komunikácií a chodníkov, vrátane projektovej dokumentácie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Milos » 20. Mar 2007 01:16

Prešiel som si túto sekciu a nikde sa nepíše, že cestný podjazd v blízkosti historického centra Prievidze aj s novovybudovaným kruhovým objazdom už bol sprevádzkovaný. Prechádzal som ním asi tri týždne dozadu (vlastne úplne neplánovane, keďže som kvôli zmenenej organizácii dopravy trošku poblúdil) Vyzerá to parádne :wink:
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Andrej » 20. Mar 2007 10:21

Milos napísal:Prešiel som si túto sekciu a nikde sa nepíše, že cestný podjazd v blízkosti historického centra Prievidze aj s novovybudovaným kruhovým objazdom už bol sprevádzkovaný. Prechádzal som ním asi tri týždne dozadu (vlastne úplne neplánovane, keďže som kvôli zmenenej organizácii dopravy trošku poblúdil) Vyzerá to parádne :wink:

On bol sprevadzkovany uz niekedy koncom 2005, diskutovalo sa o tom tusim v inej teme.
Inak, takymto podjazdom by sa mohli riesit aj viac ciest vo velkych mestach :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 20. Mar 2007 12:14

Andrej napísal:
Milos napísal:Prešiel som si túto sekciu a nikde sa nepíše, že cestný podjazd v blízkosti historického centra Prievidze aj s novovybudovaným kruhovým objazdom už bol sprevádzkovaný. Prechádzal som ním asi tri týždne dozadu (vlastne úplne neplánovane, keďže som kvôli zmenenej organizácii dopravy trošku poblúdil) Vyzerá to parádne :wink:

On bol sprevadzkovany uz niekedy koncom 2005, diskutovalo sa o tom tusim v inej teme.
Inak, takymto podjazdom by sa mohli riesit aj viac ciest vo velkych mestach :)


Píše sa o tom tu: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=41 . Jedna z prvých tém na fóre. :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Milos » 20. Mar 2007 12:37

Dialniciar napísal:
Andrej napísal:
Milos napísal:Prešiel som si túto sekciu a nikde sa nepíše, že cestný podjazd v blízkosti historického centra Prievidze aj s novovybudovaným kruhovým objazdom už bol sprevádzkovaný. Prechádzal som ním asi tri týždne dozadu (vlastne úplne neplánovane, keďže som kvôli zmenenej organizácii dopravy trošku poblúdil) Vyzerá to parádne :wink:

On bol sprevadzkovany uz niekedy koncom 2005, diskutovalo sa o tom tusim v inej teme.
Inak, takymto podjazdom by sa mohli riesit aj viac ciest vo velkych mestach :)


Píše sa o tom tu: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=41 . Jedna z prvých tém na fóre. :P


Ospravedlňujem sa, nejako som si to nevšimol, pritom keď som si teraz po zhliadnutí toho článku z novembra 2005 o otvorení podjazdu spomenul, že som ho vtedy dokonca aj čítal :oops:
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Mato.x » 20. Mar 2007 18:50

Všetci hovoríme o rýchlostnej komunikácií okolo Prievidze, ale v skutočnosti pôvodne bol tento projekt navrhovaný s tunelom, ktorý mal začínať pri obci Podhradie pri Novákoch (mám tam chatu :P) a končiť mal za Handlovou. Tunel by mal okolo 5-ich kilometrov.

Po dostavbe braniska bola táto varianta zavrhnutá (prečo asi :D)...
Ale keďže som z PD tak aj ja privítam že táto rýchlostná cesta povedie okolo PD ;)
Ak to tu niekto už spomínal tak sry
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Andrej » 20. Mar 2007 22:55

Mato.x napísal:Všetci hovoríme o rýchlostnej komunikácií okolo Prievidze, ale v skutočnosti pôvodne bol tento projekt navrhovaný s tunelom, ktorý mal začínať pri obci Podhradie pri Novákoch (mám tam chatu :P) a končiť mal za Handlovou. Tunel by mal okolo 5-ich kilometrov.

Po dostavbe braniska bola táto varianta zavrhnutá (prečo asi :D)...
Ale keďže som z PD tak aj ja privítam že táto rýchlostná cesta povedie okolo PD ;)
Ak to tu niekto už spomínal tak sry

Ak by R2 viedla tymto tunelom, bola by to riadna skratka voci sucasnej trase cez PD a Handlovu, ale je pravda, ze komu by potom sluzila...? Ale mozno niekedy v dalekej buducnosti sa dockame :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Jurislav » 24. Mar 2007 20:55

Vie mi niekto povedať, v ktorom roku bola postavená R2 PD-Nováky? Inak toto je ďalšia z RC, ku ktorej neexistuje paralelná cesta I/II triedy.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.