Poprad - projekty, výstavba... ZOH 2018?/2022?

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Poprad - projekty, výstavba... ZOH 2018?/2022?

Odoslaťod Branco » 28. Sep 2006 21:55

Táto téma sa bude venovať rozvoju mesta Poprad - výstavbe, novým projektom a developmentu, okrem cestnej siete meste a okolí, a diaľnice Mengusovce-Jánovce, ktoré už tému majú v príslučných seciách fóra.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Branco » 28. Sep 2006 21:56

Na začiatok uvádzam projekt, ktorý bol prezentovaný pre kandidatúru na Zimné olympijské hry v roku 2006, projekt bol vypracovaný architektonickou kanceláriou atrium-archstudio.
Obrázok

"Zložitý pozemok blízko stanice a centra Popradu determinoval architektonický koncept sídla medzinárodného olympijskeho výboru. Blok ideovo naväzuje na bohatý odkaz spišských miest a olympijskú myšlienku vymedzením eliptického námestia ako jadra kompozície. To celé sa ale odohráva v akomsi importovanom tatranskom prírodnom rámci, vymedzenom troma symbolmi: okrúhliak-kongresová sála (betón, resp. medený plech zvýrazňujúci mach), brvno-hotel olympijskej rodiny (drevený obklad zvýrazňujúci letokruhy), skalné bralo-hotel pre členov MOV (kamenný obklad a sklo). Zo stredu stredovekého námestia od obelisku sa "vylieva" riava tatranskej bystriny (rampa) až k hotelu Poprad, ovlažujúca výtvarné dielo (fragmenty ornamentov v dlažbe, vlojkonosiče zúčastnených krajín, zeleň a pod.). "
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Koksolam » 28. Sep 2006 22:04

Velmi zaujimava tema a urcite vdacna :D

Neviete ako to je oficialne s kandidaturou v roku 2020??? Nie som nikdy dlhodobo v SR, tak asi mi to uniklo :oops:

Inac myslim, ze ta nestastna kalamita by pomohla kandidature tym, ze by bolo viac miesta na organizovanie podujatia tohot rangu 8) Na vsetkom zlom je aj nieco dobre :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 22:12

Mala byť za Mečiara v r. 2012. :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 28. Sep 2006 22:22

Dy napísal:Mala byť za Mečiara v r. 2012. :P


To vieme Dy, len akosi to Musfti spravil nejako napoly...typicky po slovensky :P
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 22:43

Koksolam napísal:
Dy napísal:Mala byť za Mečiara v r. 2012. :P


To vieme Dy, len akosi to Musfti spravil nejako napoly...typicky po slovensky :P


NO, keď on rátal s tým, že D1 bude po KE v r. 2005 a na Ukrajine v r. 2015 a že medzitým bude celá R1 aj D3. A k tomu by boli super letiská a bolo by času aj na nové hotely a nové komplexy, keby bola zima ako 2005/2006 tak je to super ale niekedy žiadna sláva s tým snehom, ja by som sa na Slovensku držal pri zemi na futbal a hokej a nie na OH - ani letné ani zimné. Zbytočne drahé. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 28. Sep 2006 22:56

Dy napísal:
Koksolam napísal:
Dy napísal:Mala byť za Mečiara v r. 2012. :P


To vieme Dy, len akosi to Musfti spravil nejako napoly...typicky po slovensky :P


NO, keď on rátal s tým, že D1 bude po KE v r. 2005 a na Ukrajine v r. 2015 a že medzitým bude celá R1 aj D3. A k tomu by boli super letiská a bolo by času aj na nové hotely a nové komplexy, keby bola zima ako 2005/2006 tak je to super ale niekedy žiadna sláva s tým snehom, ja by som sa na Slovensku držal pri zemi na futbal a hokej a nie na OH - ani letné ani zimné. Zbytočne drahé. :idea:


Nieco na tom bude, ale olympiada nie je stratova, takze ja by som to tak zle nevidel. Co sa tyka, co si predstavoval Mufti, ja sa s tym nestotoznujem, jeho otvoranie dialnic s Claudiou su nezabudnutelne a jeho otvorenie dialnice na zilinu tiez. Takze neviem, co si mam pod jeho dialnicou na ukrajinu predstavit, mozno toto plus 5 kilometrov v polprofile naviac oproti sucasnej situacii??? 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 23:01

Koksolam napísal:
Dy napísal:
Koksolam napísal:
Dy napísal:Mala byť za Mečiara v r. 2012. :P


To vieme Dy, len akosi to Musfti spravil nejako napoly...typicky po slovensky :P


NO, keď on rátal s tým, že D1 bude po KE v r. 2005 a na Ukrajine v r. 2015 a že medzitým bude celá R1 aj D3. A k tomu by boli super letiská a bolo by času aj na nové hotely a nové komplexy, keby bola zima ako 2005/2006 tak je to super ale niekedy žiadna sláva s tým snehom, ja by som sa na Slovensku držal pri zemi na futbal a hokej a nie na OH - ani letné ani zimné. Zbytočne drahé. :idea:


Nieco na tom bude, ale olympiada nie je stratova, takze ja by som to tak zle nevidel. Co sa tyka, co si predstavoval Mufti, ja sa s tym nestotoznujem, jeho otvoranie dialnic s Claudiou su nezabudnutelne a jeho otvorenie dialnice na zilinu tiez. Takze neviem, co si mam pod jeho dialnicou na ukrajinu predstavit, mozno toto plus 5 kilometrov v polprofile naviac oproti sucasnej situacii??? 8)


Stratová nie je, ale musíš mať vstupný kapitál.

Koksolam, olympiády sú v krajinách, kde je dopravná a ubytovacia infraštruktúra, dovolím si povedať, že toto v SR nie je.
A potom je olympiáda zisková, ale: obrovské investície na nové štadióny a na bezpečnosť: účet v Aténach je 5 mld. EUR a z toho 1 mld. EUR na bezpečnosť, 1 mld. EUR na športovú dedinku (nové domy), 1,5 mld. EUR na nové diaľnice a cesty v Aténach a 1,5 mld. EUR na nové štadióny. Príjem bol myslím 6 mld. EUR, takže je to +1 mld. EUR, ale na toto SR nemá.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 23:05

Dy napísal:
Koksolam napísal:
Dy napísal:
Koksolam napísal:
Dy napísal:Mala byť za Mečiara v r. 2012. :P


To vieme Dy, len akosi to Musfti spravil nejako napoly...typicky po slovensky :P


NO, keď on rátal s tým, že D1 bude po KE v r. 2005 a na Ukrajine v r. 2015 a že medzitým bude celá R1 aj D3. A k tomu by boli super letiská a bolo by času aj na nové hotely a nové komplexy, keby bola zima ako 2005/2006 tak je to super ale niekedy žiadna sláva s tým snehom, ja by som sa na Slovensku držal pri zemi na futbal a hokej a nie na OH - ani letné ani zimné. Zbytočne drahé. :idea:


Nieco na tom bude, ale olympiada nie je stratova, takze ja by som to tak zle nevidel. Co sa tyka, co si predstavoval Mufti, ja sa s tym nestotoznujem, jeho otvoranie dialnic s Claudiou su nezabudnutelne a jeho otvorenie dialnice na zilinu tiez. Takze neviem, co si mam pod jeho dialnicou na ukrajinu predstavit, mozno toto plus 5 kilometrov v polprofile naviac oproti sucasnej situacii??? 8)


Stratová nie je, ale musíš mať vstupný kapitál.

Koksolam, olympiády sú v krajinách, kde je dopravná a ubytovacia infraštruktúra, dovolím si povedať, že toto v SR nie je.
A potom je olympiáda zisková, ale: obrovské investície na nové štadióny a na bezpečnosť: účet v Aténach je 5 mld. EUR a z toho 1 mld. EUR na bezpečnosť, 1 mld. EUR na športovú dedinku (nové domy), 1,5 mld. EUR na nové diaľnice a cesty v Aténach a 1,5 mld. EUR na nové štadióny. Príjem bol myslím 6 mld. EUR, takže je to +1 mld. EUR, ale na toto SR nemá.


A to sa Atény na to pripravovali dlhodobo, inak je to 2,5% ich HDP, u nás suma 5 mld. EUR je 5*39=195, HDP je max. 1500 mld. SKK, takže to je 13% HDP - a môžeme to rozdeliť na 5 rokov, takže ročné zaťaženie bude také ako 1 rok v Grécku a SR na to jednoducho nemá. Inak potom tie nové domy išli ľuďom, predali sa niektoré a ostatné išli v rámci sociálnej pomoci, rozpočet armády a polície bol ďalší rok nižší, lebo mali všetko nové, ale tým sa to končí.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 23:10

Až bude mať SR usporiadať OH, tak si pustím túto skladbu:

http://www.youtube.com/watch?v=FYNi2Q3gYUI

A tú si pustím, aj keď sa dostavia celá D1, nech už bude v akejkoľvek trase a podobe, ale to už budem asi duch. Ale aj duch si určite rád zatancuje. :P :P

Viem je to OT, už sa ovládam. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 28. Sep 2006 23:12

Dy napísal:
Stratová nie je, ale musíš mať vstupný kapitál.

Koksolam, olympiády sú v krajinách, kde je dopravná a ubytovacia infraštruktúra, dovolím si povedať, že toto v SR nie je.
A potom je olympiáda zisková, ale: obrovské investície na nové štadióny a na bezpečnosť: účet v Aténach je 5 mld. EUR a z toho 1 mld. EUR na bezpečnosť, 1 mld. EUR na športovú dedinku (nové domy), 1,5 mld. EUR na nové diaľnice a cesty v Aténach a 1,5 mld. EUR na nové štadióny. Príjem bol myslím 6 mld. EUR, takže je to +1 mld. EUR, ale na toto SR nemá.


Ok, beriem naklady na nu, ale netreba zabudat, ze my by sme ju robili v Tatrach a nie Atenach, to budovanie infrastruktury by nam pomohlo, naklady by mohli byt nizsie a cisty zisk naviac zvyseny o propagaciu slovenska, mozno by sa konecne peniaze dali naozaj do infrastruktury a nie akoze do infrastruktury. Vstupny kapital by si pripravny vybor Olympiady zohnal bez problemov, na takyto zarobkovy podnik by pozical vyboru aj konzervativny bankar typu Mordechai v Jeruzaleme 8) A statne zaruky sa davali uz aj za vacsie "koniny"
:lol:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 23:25

Koksolam napísal:
Dy napísal:
Stratová nie je, ale musíš mať vstupný kapitál.

Koksolam, olympiády sú v krajinách, kde je dopravná a ubytovacia infraštruktúra, dovolím si povedať, že toto v SR nie je.
A potom je olympiáda zisková, ale: obrovské investície na nové štadióny a na bezpečnosť: účet v Aténach je 5 mld. EUR a z toho 1 mld. EUR na bezpečnosť, 1 mld. EUR na športovú dedinku (nové domy), 1,5 mld. EUR na nové diaľnice a cesty v Aténach a 1,5 mld. EUR na nové štadióny. Príjem bol myslím 6 mld. EUR, takže je to +1 mld. EUR, ale na toto SR nemá.


Ok, beriem naklady na nu, ale netreba zabudat, ze my by sme ju robili v Tatrach a nie Atenach, to budovanie infrastruktury by nam pomohlo, naklady by mohli byt nizsie a cisty zisk naviac zvyseny o propagaciu slovenska, mozno by sa konecne peniaze dali naozaj do infrastruktury a nie akoze do infrastruktury. Vstupny kapital by si pripravny vybor Olympiady zohnal bez problemov, na takyto zarobkovy podnik by pozical vyboru aj konzervativny bankar typu Mordechai v Jeruzaleme 8) A statne zaruky sa davali uz aj za vacsie "koniny"
:lol:


Sny, sny, sny, ... majú sa plniť, možno sa splnia, tak treba byť pripravení, ok, tak diskutujme, čo nám všetko chýba. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Lermik » 29. Sep 2006 09:31

Jen mě napadá že ZOH budou 2014, 2018 a 2022 nikoli 2020. 2020 budou LOH možná v Praze :)
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

Odoslaťod aquila » 29. Sep 2006 09:51

slovensko samotne na poriadanie ZOH proste nema. to je fakt.

o co by sa SR mohlo ale pokusit, o spolocnu kandidaturu s polskom. ale samotne urcite nie. na to fakt nemame.

2 lermis: uz som to tiez pocul, ale kde by bola regata alebo surfing ? :D
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Lermik » 29. Sep 2006 18:14

aquila napísal:slovensko samotne na poriadanie ZOH proste nema. to je fakt.

o co by sa SR mohlo ale pokusit, o spolocnu kandidaturu s polskom. ale samotne urcite nie. na to fakt nemame.

2 lermis: uz som to tiez pocul, ale kde by bola regata alebo surfing ? :D


Jachting by mohl být na Lipenské přehradě. A s ostatním by neměl být takový problém.
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

Odoslaťod Die Autobahn » 29. Sep 2006 23:21

Lermik napísal:2020 budou LOH možná v Praze :)


Nestraš.
Obrázok používateľa
Die Autobahn
diskutujúci
 
Príspevky: 75
Založený: 01. Mar 2006 18:40

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2006 15:25

Lermik napísal:Jen mě napadá že ZOH budou 2014, 2018 a 2022 nikoli 2020. 2020 budou LOH možná v Praze :)


Navrhujem opraviť nadpis tejto témy. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 19. Dec 2006 15:30

OK :wink:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2006 15:33

B; napísal:OK :wink:


Ďakujem veľmi pekne. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16


Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.