narodny futbalovy stadion

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

narodny futbalovy stadion

Odoslaťod aquila » 21. Feb 2007 19:00

fotbal sice neni uplne moja parketa, ale je az zarazajuce, ako fico nehorazne klame a zavadza.

o 40 000 stadione sa nikdy nehovorilo. dokonca aj zo zapiskov zo zasadania vlady sa spomina cifra 30 000

v tlaci, ako aj priamo profutbal spominaju vsetci 4-hviezdickovy stadion s kapacitou asi 30 000..

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6157

http://www.rokovania.sk/appl/material.n ... Zdroj.html
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 19:10

Ja by som osobne vôbec nestaval nový futbalový štadión.

Dnes SR potrebuje národný hokejový ako soľ, lebo si trhne SR o pár rokov medzinárodnú hanbu. :oops:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 21. Feb 2007 19:22

Dialniciar napísal:Ja by som osobne vôbec nestaval nový futbalový štadión.

Dnes SR potrebuje národný hokejový ako soľ, lebo si trhne SR o pár rokov medzinárodnú hanbu. :oops:


To je znát, že jsi Kanaďan, protože Kanada je jediná země, kde je hokej daleko poulárnější než fobal, na zbytku zeměkoule je tomu naopak. Z hlediska mezinárodní ostudy by tedy bylo daleko horší nemít stadion s mezinárodními parametry na fotbal, než na hokej.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 19:26

Jarda napísal:
Dialniciar napísal:Ja by som osobne vôbec nestaval nový futbalový štadión.

Dnes SR potrebuje národný hokejový ako soľ, lebo si trhne SR o pár rokov medzinárodnú hanbu. :oops:


To je znát, že jsi Kanaďan, protože Kanada je jediná země, kde je hokej daleko poulárnější než fobal, na zbytku zeměkoule je tomu naopak. Z hlediska mezinárodní ostudy by tedy bylo daleko horší nemít stadion s mezinárodními parametry na fotbal, než na hokej.


No to je možné, že som silno ovplyvnený ... avšak v r. 2012 až sa nemýlim tu bude spolu s ČR medzinárodné majstrovstvá, alebo sa mýlim ? :?: A už je rok 2007 a ani stavenisko sa nepripravuje.

Osobne by som prebudoval Tehelné pole, tam sa myslím 30 000 vojde.

A hlavne ma hnevá, prečo na toto neprispievajú viac celkovo kasína, národné zväzy atď. ?

Aj národné tenisové centrum sa postavilo hlavne preto, že minister financií hrá rád tenis ... a bolo to z privatizácie SPP.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 19:27

Jarda napísal:
Dialniciar napísal:Ja by som osobne vôbec nestaval nový futbalový štadión.

Dnes SR potrebuje národný hokejový ako soľ, lebo si trhne SR o pár rokov medzinárodnú hanbu. :oops:


To je znát, že jsi Kanaďan, protože Kanada je jediná země, kde je hokej daleko poulárnější než fobal, na zbytku zeměkoule je tomu naopak. Z hlediska mezinárodní ostudy by tedy bylo daleko horší nemít stadion s mezinárodními parametry na fotbal, než na hokej.


A ešte sú pri nás: Nóri, Švédi, Fíni, Rusi, ... :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 21. Feb 2007 19:38

Dialniciar napísal:
Jarda napísal:
Dialniciar napísal:Ja by som osobne vôbec nestaval nový futbalový štadión.

Dnes SR potrebuje národný hokejový ako soľ, lebo si trhne SR o pár rokov medzinárodnú hanbu. :oops:


To je znát, že jsi Kanaďan, protože Kanada je jediná země, kde je hokej daleko poulárnější než fobal, na zbytku zeměkoule je tomu naopak. Z hlediska mezinárodní ostudy by tedy bylo daleko horší nemít stadion s mezinárodními parametry na fotbal, než na hokej.


A ešte sú pri nás: Nóri, Švédi, Fíni, Rusi, ... :P


V těchto zemích + v ČR a SR je na tom v popularitě hokej s fotbalem zhruba nastejno (v USA také, ale tam jsou daleko populárnější americký fotbal, basseball a basketbal).
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod aquila » 21. Feb 2007 20:13

ad futbal, mna to nejako tiez netankuje, skor pristup premiera sa mi uz vyslovene bridi :roll:

ad futbalovy stadion, aj tak ho chce stavat je stranicka klika galis, ktory uz ma asi 8 funkcii, poslancom pocnuc, sefom zvazu, gestorom tohto projektu az porandcom vlady konciac.

narodne tenisove centrum bol dobry tah. nenormalne to podporilo vrcholovy tenis. vsak sme vyhrali historicky Fed Cup, a skoro aj davis cup (keby si niekto nedal jointa :roll: ).

a vzdy ked je adekvatny sportovy stanok (jedno ci fotbal, hokej, tenis, kajak atd ), tak ide uroven hore. vid nasi kajakari a vodny slalomari.

mame dva spickove umele kanaly a je to vidno aj na vysledkoch. jedna z mala disciplin, kde mame dokonca aj niekolko olympijskych medaily.

inak nori, svedi a aj rusi maju fotbal popularnejsi ako hokej ;) iba fini nie ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 20:36

aquila napísal:inak nori, svedi a aj rusi maju fotbal popularnejsi ako hokej ;) iba fini nie ..


OT ale musím: to nie je pravda, pretože vo Švédsku keď sa opýtaš tak 8 z 10 ti povie, že hokej miluje oveľa viac ako fotbal.

Ale je to nepodstatné, proste v Kanade môžete na fotbal zabudnúť. Kam mieri väčšina ľudí v nedeľu ? na zápas NHL, celá rodina strávi v týchto krásnych stánkoch športu a zábavy 1/2 dňa, minie pár sto CAD a ide sa ďalej. 8)

Ja nemám výhrady proti žiadnemu národnému štadiónu. A čo sa týka slalomu, bol som, bol v Čunove a bolo výborne až na tie horúčavy a tie ceny (teda mne to bolo v podstate jedno), ale 0,5l minerálky chladenej surovo 50 SKK, nechladenej tiež, coca-cola 60 SKK. Ale celkom biznis, ja som tých flašiek (minerálky) vypil možno aj 10, ...

Ale mohlo sa dať z SPP kľudne aj 10 mld. SKK na šport, na fotbal, hokej, tenis a ešte by vyšlo aj na basketbal, volejbal. A kľudne niečo do BA, niečo do BB, niečo do KE, niečo do ZA. Len mňa stále udivuje, že tu je také divné prostredie, kedy ani kluby nedávajú dosť peňazí, ani vláda z tých stávok ani samotné hlavné zväzy a vedenia, čo je dosť divné napr. oproti už aj ČR. Tu každá dokáže len krásne rozprávať a keď dôjde na financie, tak každý dá "možno 50-100 mil. SKK", ale to je jednoducho málo na stavbu za 2 mld. SKK.

Súkromní investori nemajú záujem, už to hovorí dosť veľa. Veď postaví sa štadión, mega parkovisko, mega zábavné centrum, kúsok obchody atď. atď. ... lenže na toto už je BA pri tých ostatných nákupných zónach malá a Slováci nespájajú šport so zábavou. Najprv cena lístka, potom nejaké jedlo a potom kľudne bowling. A Slovák má problém jako som si všimol už len vôbec ísť na ten zápas ... to zase súvisí s tým, čo tam uvidí. A toto začína ešte tam, kde sa majú trénovať talenty. Lenže dnes nie je jednoduché kúpiť hokejový výstroj dieťaťu, to sú desiatky tis. SKK a korčule nie sú večné, dieťa narastie atď. atď. a na toto kluby financie nemajú, kým napr. v Kanade sa aj na toto istým % zloží klub. Lenže tam zase ten klub nájde sponzorov. To je zložitá oblasť. A preto to tu aj tak vyzerá. Keby sa robila zbierka na národný fotbalový štadión, nedám ani 1SKK, keby na hokejový dám aj 1000 CAD. :P Viem, že sa zvykne skladať na divadlá, ale už máme tie národné dve.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 21. Feb 2007 20:40

dialniciar: fakt je vo svedsku popularnejsi futbal :) tiez som bol prekvapeny ale je to tak :)

ad vyuzitie, no slovensko je male. vypredat 30 000 stadion je teraz velky problem. hlavne pri kvalite zapasov, ale to su spojene nadoby ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Jarda » 21. Feb 2007 21:02

Kromě Kanady je hokej daleko populárnější než fotbal ještě v Tatarstánu. Jejich Aq-Bars je nejsilnějším a nejbohatším hokejovým klubem mimo NHL (stadion má nedaleko největší Kazaňské mešity).
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 21:13

Jarda napísal:Kromě Kanady je hokej daleko populárnější než fotbal ještě v Tatarstánu. Jejich Aq-Bars je nejsilnějším a nejbohatším hokejovým klubem mimo NHL (stadion má nedaleko největší Kazaňské mešity).


Zaujímavá je jedna vec. Tu všetci boli všade a presne vedia, kde má čo kto rád. Veď predsa každý vie, že v severských štátoch Európy + Rusko + Kanada milujú hlavne hokej. A lyžovanie, extrémne športy, sem by sa aj Rakúsko dalo zaradiť a celkovo zimné športy sú v krajinách, ktoré som vymenoval mimoriadne obľúbené, čím netvrdím, že nikto nehrá futbal, tenis, basketbal alebo golf atď.

USA, to je veľká krajina, kde je to dosť v rovnováhe: americký futbal, potom NHL a ten sa rovná basketbalu.

Ja som bol vo viac ako 100 štátoch sveta, presne 116 štátov. Dovolím si povedať, že veľmi dobre z hľadiska jedla+pitia, športu+inej zábavy, stavebníctva+dopravy poznám takú tretinu. Jedna vec je ísť niekam a tam vidieť v jednom meste, "milujú futbal", ale ide o celý národ a zvyky. A sledovanosť v TV. A prečo dominuje hokej ? Pretože v každej dedinke v Nórsku, Fínsku, Švédsku, Rusku, Kanade existujú prírodné možnosti na hranie hokeja, korčuľovanie, k tomu lyžovanie atď. ... a o tomto ma nikto nikdy v živote nepresvedčí.

Mimochodom, Jarda, v Rusku je jedna autonómna oblasť, ktorá je známa ako šachová veľmoc.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod bodrik » 21. Feb 2007 21:18

Dialniciar napísal:Ja by som osobne vôbec nestaval nový futbalový štadión.

Dnes SR potrebuje národný hokejový ako soľ, lebo si trhne SR o pár rokov medzinárodnú hanbu. :oops:


S tou súrnou potrebou hokejového štadióna absolútny súhlas.
Ale potrebujeme aj dobrý futbalový štadión, lebo myslím že už o dva roky (tuším v roku 2009) ani jeden slovenský futbalový štadión nebude vyhovovať novým, sprísneným normám FIFA, a budeme musieť hrať všetky reprezentačné kvalifikácie a poharové zápasy mimo SR, a to bude potom tiež poriadna hanba.. :?
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod wazari » 21. Feb 2007 21:30

bodrik napísal:
S tou súrnou potrebou hokejového štadióna absolútny súhlas.
Ale potrebujeme aj dobrý futbalový štadión, lebo myslím že už o dva roky (tuším v roku 2009) ani jeden slovenský futbalový štadión nebude vyhovovať novým, sprísneným normám FIFA, a budeme musieť hrať všetky reprezentačné kvalifikácie a poharové zápasy mimo SR, a to bude potom tiež poriadna hanba.. :?


tak nejak to je
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Die Autobahn » 21. Feb 2007 22:07

Dialniciar napísal: avšak v r. 2012 až sa nemýlim tu bude spolu s ČR medzinárodné majstrovstvá, alebo sa mýlim ? :?:


Tak o tom dnes čtu poprvé. Ale bylo by to zajímavé :wink:
Obrázok používateľa
Die Autobahn
diskutujúci
 
Príspevky: 75
Založený: 01. Mar 2006 18:40

Odoslaťod wazari » 21. Feb 2007 22:36

Die Autobahn napísal:
Dialniciar napísal: avšak v r. 2012 až sa nemýlim tu bude spolu s ČR medzinárodné majstrovstvá, alebo sa mýlim ? :?:


Tak o tom dnes čtu poprvé. Ale bylo by to zajímavé :wink:


tusim 2011 a iba u nas
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 22:54

No tak o to horšie, že ani tá ČR nás nezachráni. Veď ešte dôjde na moje slová, ... budeme ako v Grécku, kde hlavný olympijský štadión so supermodernou strechou dostavali 2 mesiace pred OH. :shock: :o
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 21. Feb 2007 23:13

Hokejová hala se dá postavit poměrně rychle. Jde spíše o to mít pozemek, investora a návaznou infrastrukturu. Trochu problém pro Bratislavu je to, že taková hala se ve středoevropských podmínkách neuživí jenom ligovým hokejem, ale musí občas pořádat i výdělečnější akce, zejména popové megakoncerty a v tom je dost silnou konkurencí Vídeň.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Andrej » 21. Feb 2007 23:13

Nie je to tak trocha chyba aj hokejoveho zväzu, ktory netlaci na vladu, aby sa tym zaoberala? Alebo aspon do tlace, nech o tom nie je ticho.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod bodrik » 21. Feb 2007 23:17

Jarda napísal:Hokejová hala se dá postavit poměrně rychle. Jde spíše o to mít pozemek, investora a návaznou infrastrukturu. Trochu problém pro Bratislavu je to, že taková hala se ve středoevropských podmínkách neuživí jenom ligovým hokejem, ale musí občas pořádat i výdělečnější akce, zejména popové megakoncerty a v tom je dost silnou konkurencí Vídeň.


O to by som nemal starost, v BA by sa uzivila :) ..samozrejme ak by bol správny menežment.. ;)
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 23:18

Andrej napísal:Nie je to tak trocha chyba aj hokejoveho zväzu, ktory netlaci na vladu, aby sa tym zaoberala? Alebo aspon do tlace, nech o tom nie je ticho.


Galis .. futbalista. Ten ti tak dá na hokej ... :!: :x :shock: :o A Tittel, hmhm, Smerák jako vyšitý, kamarát Galisa. Ten ti tak dá na hokej.

Oni sa tí politici pri hokeji radi zvezú, keď sa nám darí a vyhrávame. To je sľubov, čo sa všetko bude robiť ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2007 00:10

Toto milujem: http://www.youtube.com/watch?v=6DQzI6_B ... ed&search= , víťazná vlajka, hymna, krásna atmosféra. Pri najdôležitejších zápasoch má tú česť väčšinou zaspievať niektorá z hviezd kanadskú hymnu a následne sa pridá hľadisko. Toto mi chýba. http://www.youtube.com/watch?v=meLpuF9UMvk
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 22. Feb 2007 08:54

no tie MS budu v 2011 v BA a KE. KE uz -konecne- moderny stadion maju, este chybaju hotely. stadion Ondreja Nepelu v BA vobec nie je zly na extraligu alebo aj na "bezne" zapasy repre staci, ale nie na taku akciu ako su MS. takze prioritu ma mat hokej. tam sa aspon da na co pozerat. futbal sice vo vacsine statov europy je ovela popularnejsi ale u nas by som na ligovy zapas teda nesiel.

mozno by bolo dobre aspon vylepsit ostatne hokejove stadiony mimo BA a KE. v niektorych aj 5.000 divakov sposobuje neuveritelnu tlacenicu pri vstupe/vystupe a na tribunach. :roll:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod ELZ » 22. Feb 2007 21:42

Dialniciar napísal:
Andrej napísal:Nie je to tak trocha chyba aj hokejoveho zväzu, ktory netlaci na vladu, aby sa tym zaoberala? Alebo aspon do tlace, nech o tom nie je ticho.


Galis .. futbalista. Ten ti tak dá na hokej ... :!: :x :shock: :o A Tittel, hmhm, Smerák jako vyšitý, kamarát Galisa. Ten ti tak dá na hokej.

Oni sa tí politici pri hokeji radi zvezú, keď sa nám darí a vyhrávame. To je sľubov, čo sa všetko bude robiť ...


Ono hokejovy stadion chce zas postavit Siroky, ktory nema od Mseru tiez daleko. (jeho kamarat Ryba sa teraz aj kdesi dostal). Nedavno sa kdesi vyjadril, ze ak neda stat, tak peniaze ma zabezpecene od sukromnych investorov. Stoji to na vybere lokality, uvazuje sa (uvazovalo sa) o synergii s narodnym futbalovym stadionom, lebo obe potrebuju dost parkovacich miest. Tusim koncom minuleho roka (alebo tohto?) ma byt znama lokalita a ide sa na to. Vyhovuje aj lokalita pri Pristavnom moste a moste Apollo, lebo z dovodu protiteroristickej bezpecnosti nemozu byt podzemne parkoviska - problemom zas je, ze ta lokalita je dost lukrativna a su hlasy, ze postavit tam hokejovy stadion nie je to prave orechove (aj v suvislosti s parkovanim a dopravnou obsluznostou a dostupnostou). Dalsi navrh bol umiestnit oba stadiony na okraj mesta - kdesi za Zlate piesky, ak sa dobre pamatam - ale opat je tam problem dopravnej dostupnosti - ziadna MHD.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod aquila » 22. Feb 2007 21:47

tam podzemne parkoviska nemozu byt nie z protiteroristickych dovodov, ale z celkom prozaickeho dovodu => vysoka hladina spodnej vody

vsak studia ako by to malo vyzerat je v galerii ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod ELZ » 22. Feb 2007 21:51

aquila napísal:tam podzemne parkoviska nemozu byt nie z protiteroristickych dovodov, ale z celkom prozaickeho dovodu => vysoka hladina spodnej vody

vsak studia ako by to malo vyzerat je v galerii ...


hej ... to je prakticky dovod .. ale keby sa to malo stavat niekde, kde problem spodnej vody nie, aj tak to nemozu tak postavit. Pod stadionom urcite nie.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Ďalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.