narodny futbalovy stadion

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod pohodak » 22. Feb 2007 22:10

par upresneni:
1) MS v hokeji budu v 2011 v BA a KE
2)NTC ako take malo pramalo spolocne s vitazstvom vo FED CUPE, lebo ten sa hral vtedy (2002) kdesi na kanarskych ostrovoch a NTC sa otvaralo v 2003
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Dialniciar » 23. Feb 2007 13:19

ELZ napísal:Ono hokejovy stadion chce zas postavit Siroky, ktory nema od Mseru tiez daleko. (jeho kamarat Ryba sa teraz aj kdesi dostal). Nedavno sa kdesi vyjadril, ze ak neda stat, tak peniaze ma zabezpecene od sukromnych investorov. Stoji to na vybere lokality, uvazuje sa (uvazovalo sa) o synergii s narodnym futbalovym stadionom, lebo obe potrebuju dost parkovacich miest. Tusim koncom minuleho roka (alebo tohto?) ma byt znama lokalita a ide sa na to. Vyhovuje aj lokalita pri Pristavnom moste a moste Apollo, lebo z dovodu protiteroristickej bezpecnosti nemozu byt podzemne parkoviska - problemom zas je, ze ta lokalita je dost lukrativna a su hlasy, ze postavit tam hokejovy stadion nie je to prave orechove (aj v suvislosti s parkovanim a dopravnou obsluznostou a dostupnostou). Dalsi navrh bol umiestnit oba stadiony na okraj mesta - kdesi za Zlate piesky, ak sa dobre pamatam - ale opat je tam problem dopravnej dostupnosti - ziadna MHD.


Ano, Široký, ale čaká na dotácie od štátu ... mám pár poznámok: parkovisko sa zvykne postaviť naozaj pred štadiónom, ale v tomto prípade akože chcú pre 2 národné štadióny jedno parkovisko ? Hmhm, no to keď tak raz výde, že tu budú 2 zápasy naraz, čo je dosť možné, tak som zvedavý, ako sa to bude riešiť a druhý poznámka je k MHD: všade vo svete, kde sa stavajú nové byty, nové štadióny, nové obchodné zóny, tak sa zvykne do nákladov zahrnúť napríklad aj MHD - električková trať/metro/trolejbusy alebo non-stop kyvadlová autobusová doprava.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod ELZ » 23. Feb 2007 13:35

Dialniciar napísal:
ELZ napísal:Ono hokejovy stadion chce zas postavit Siroky, ktory nema od Mseru tiez daleko. (jeho kamarat Ryba sa teraz aj kdesi dostal). Nedavno sa kdesi vyjadril, ze ak neda stat, tak peniaze ma zabezpecene od sukromnych investorov. Stoji to na vybere lokality, uvazuje sa (uvazovalo sa) o synergii s narodnym futbalovym stadionom, lebo obe potrebuju dost parkovacich miest. Tusim koncom minuleho roka (alebo tohto?) ma byt znama lokalita a ide sa na to. Vyhovuje aj lokalita pri Pristavnom moste a moste Apollo, lebo z dovodu protiteroristickej bezpecnosti nemozu byt podzemne parkoviska - problemom zas je, ze ta lokalita je dost lukrativna a su hlasy, ze postavit tam hokejovy stadion nie je to prave orechove (aj v suvislosti s parkovanim a dopravnou obsluznostou a dostupnostou). Dalsi navrh bol umiestnit oba stadiony na okraj mesta - kdesi za Zlate piesky, ak sa dobre pamatam - ale opat je tam problem dopravnej dostupnosti - ziadna MHD.


Ano, Široký, ale čaká na dotácie od štátu ... mám pár poznámok: parkovisko sa zvykne postaviť naozaj pred štadiónom, ale v tomto prípade akože chcú pre 2 národné štadióny jedno parkovisko ? Hmhm, no to keď tak raz výde, že tu budú 2 zápasy naraz, čo je dosť možné, tak som zvedavý, ako sa to bude riešiť a druhý poznámka je k MHD: všade vo svete, kde sa stavajú nové byty, nové štadióny, nové obchodné zóny, tak sa zvykne do nákladov zahrnúť napríklad aj MHD - električková trať/metro/trolejbusy alebo non-stop kyvadlová autobusová doprava.


Na Slovensku to funguje tak, ze ked sa uz maju hrat 2 zapasy v jeden den, tak sa obycajne podari dohodnut posunute zaciatky zapasov. Siroky sa vyslovil, ak statne dotacie nebudu, tak ma dostatok sukromneho kapitalu. doprava - mozno vo vo svete, ale na Slovensku je to uz raz tak ...
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Dialniciar » 23. Feb 2007 13:53

ELZ napísal:doprava - mozno vo vo svete, ale na Slovensku je to uz raz tak ...


Ak to budeme ale donekonečna vysvetľovať a obhajovať, tak to tu tak aj zostane.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod ELZ » 23. Feb 2007 14:08

Dialniciar napísal:
ELZ napísal:doprava - mozno vo vo svete, ale na Slovensku je to uz raz tak ...


Ak to budeme ale donekonečna vysvetľovať a obhajovať, tak to tu tak aj zostane.


Ja to neobhajujem, len konstatujem ... magistrat nedavno povedal ze predlzenie elektricky zo Zlatych pieskov do Race je investicia za par miliard ... ale ze keby sa staval CEPIT, tak by nieco aj prispel (teda aspon po Vajnory) .. i ked tie miliardy ... co ja viem, zda sa mi to premrsteny odhad. Ak by mali byt stadiony este kusok dalej a vyuzivat sa len prilezitostne, tak neviem neviem, aka by tam bola doprava ...
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Dialniciar » 23. Feb 2007 17:22

ELZ napísal:
Dialniciar napísal:
ELZ napísal:doprava - mozno vo vo svete, ale na Slovensku je to uz raz tak ...


Ak to budeme ale donekonečna vysvetľovať a obhajovať, tak to tu tak aj zostane.


Ja to neobhajujem, len konstatujem ... magistrat nedavno povedal ze predlzenie elektricky zo Zlatych pieskov do Race je investicia za par miliard ... ale ze keby sa staval CEPIT, tak by nieco aj prispel (teda aspon po Vajnory) .. i ked tie miliardy ... co ja viem, zda sa mi to premrsteny odhad. Ak by mali byt stadiony este kusok dalej a vyuzivat sa len prilezitostne, tak neviem neviem, aka by tam bola doprava ...


Konštatuješ, OK. 8) Ak sa budú stavať národné štadióny, blízko CEPIT a potiahne sa sem električková trať, tak nezostane len pri tomto, ale sa tu postaví nové sídlisko, obchody, zábavné centrá a rozvinú sa tu služby. :idea: Bratislava sa zväčší, bude viac daní, viac príjmov, aj na splácanie úverov ... to nie je nemožné. A zvlášť nie pri hlavnom meste. Zrovna to, ktoré utráca stovky mil. SKK na všetky aktivity, ale nájsť 1 mld. SKK každý rok na budovanie rýchloelektričky a k tomu 250 mil. SKK na rozšírenie trolejbusových tratí alebo električiek, to už nie, lebo to nie je vidieť za 4 roky ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod bodrik » 24. Feb 2007 00:46

Ja len toľko k tomu, že pokiaľ viem, tak o tom kde budú stáť nové štadióny môže rozhodovať len mesto BA (magistrat) na základe platného územného plánu. A ak mám správne informácie, tak magistrát podporuje štadióny na pôvodne vybraných lokalitách.. Teda hokejový v Petržalke medzi Prístavným Mostom, Mostom Apollo a Dunajom, a futbalový na Tehelnom Poli (miesto kde stojí teraz štadión ŠK Slovan).
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod Dialniciar » 25. Feb 2007 13:39

Galis: Nový štadión? Sú tri možnosti (rozhovor s Galisom) :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6214
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 25. Feb 2007 13:59

galis, galis, nie je to ten zastupca smeru, ktory ma asi 8 funkcii ? :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 25. Feb 2007 14:05

aquila napísal:galis, galis, nie je to ten zastupca smeru, ktory ma asi 8 funkcii ? :)


To je v podstate nepodstatné vzhľadom, akú funkciu si plní pri vzťahu šport&vláda. Jeho slovo má teda váhu, bez ohľadu na to, koľko má alebo nemá funkcií ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 25. Feb 2007 14:15

pockaj, on si nejaku funkciu aj ozaj _plni_ ? :lol: hm, aj ja chem 48 hodiny den ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 25. Feb 2007 14:20

aquila napísal:pockaj, on si nejaku funkciu aj ozaj _plni_ ? :lol: hm, aj ja chem 48 hodiny den ;)


Jednej sa vzdal. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod ELZ » 04. Okt 2007 22:39

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=53355#53355

No, snad sa to pomaly rozbieha. Okrem toho este arena pre MS2001 v hokeji, akvapark (asi nahrada za sucasne kupalisko Tehelne pole), hotel ... je prislub zlepsenia dynamickej dopravy (Kalinciakova v podzemi vyusti na Bajkalsku, rozsirenie Trnavskej, ... ). No uvidime, plany su vzdy smele a optimisticke. :-)
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod miko0907 » 08. Okt 2008 18:28

Futbalový štadión sa nemá stavať len v Blave ale aj v Košiciach(tam je to najrealnejsie,lebo to postavi zahraničný investor), stavať sa má aj v Banskej (tam je zatiaľ ticho). S prestavbami to vyzerá dobre v Trnave (ma mať parametre UEFA,20 000 miest na sedenie a termin ukoncenia tak rok 2011-2012), a v Prešove(12 000 ,,anglický štadión,, do konca roka 2010)
miko0907
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 33
Založený: 28. Aug 2008 10:32

Odoslaťod pohodak » 08. Okt 2008 22:52

blava je potok pri jaslovskych bohuniciach, to len tak na okraj :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod miko0907 » 09. Okt 2008 15:11

sak vies ze som myslel Bratislavu :-)
miko0907
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 33
Založený: 28. Aug 2008 10:32

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.