www.ndsas.sk - doména NDS, a.s.

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

www.ndsas.sk - doména NDS, a.s.

Odoslaťod MH » 31. Mar 2005 20:24

Národná diaľničná spoločnosť a.s. si rezervovala novú doménu: http://www.ndsas.sk
Zatiaľ je stránka len vo vývoji. Verme, že bude lepšia ako bývalá spoločná stránka SSC.
MH
 

Re: INFO - Nová doména NDS, a.s.

Odoslaťod aquila » 01. Apr 2005 08:49

MH napísal:Národná diaľničná spoločnosť a.s. si rezervovala novú doménu: http://www.ndsas.sk
Zatiaľ je stránka len vo vývoji. Verme, že bude lepšia ako bývalá spoločná stránka SSC.


tak hura, aspon nejaky progres :) SSC mala na SK insticialne pomery este vcelku OK stranku
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Scotty » 09. Máj 2005 17:38

Národná Diaľničná spoločnosť.

Je len novým úradom so starými právomocami, na jej čele budú tí istí ľudia, čo na čele SSC, takže žiadne významné posuny tu nebudú.

Je to výmysel MF a MDPaT, aby sa úvery s pomocou ktorými sa budú financovať nové diaľnice nerátali do štátneho dlhu, ale do dlhu tejto spoločnosti, v ktorej štát bude mať 100% zastúpenie a ktorej majetok bude hodnota všetkých D a RC, t.j. viac ako 100 mld. SKK. Druhý SPP.
Scotty
diskutujúci
 
Príspevky: 106
Založený: 21. Feb 2005 17:42

Odoslaťod Caesar » 14. Máj 2005 16:17

Scotty napísal:Národná Diaľničná spoločnosť.

Je len novým úradom so starými právomocami, na jej čele budú tí istí ľudia, čo na čele SSC, takže žiadne významné posuny tu nebudú.

Je to výmysel MF a MDPaT, aby sa úvery s pomocou ktorými sa budú financovať nové diaľnice nerátali do štátneho dlhu, ale do dlhu tejto spoločnosti, v ktorej štát bude mať 100% zastúpenie a ktorej majetok bude hodnota všetkých D a RC, t.j. viac ako 100 mld. SKK. Druhý SPP.


Ja pevne verím, že diaľničná sieť ako taká sa nikdy nebude privatizovať, to by bol absolútny nezmysel. :roll:
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod johhan » 17. Máj 2005 12:05

Je hanbou že NDS ešte ani po 4 mesiacoch svojho fungovania nemá funkčnú web stránku. Už po mesiaci ju tam mohli mať a potom už len dopľňať.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Caesar » 17. Máj 2005 12:07

johhan napísal:Je hanbou že NDS ešte ani po 4 mesiacoch svojho fungovania nemá funkčnú web stránku. Už po mesiaci ju tam mohli mať a potom už len dopľňať.


Johhan, súhlasím s tebou, ale tu je vidieť, aká je to priorita, zverejňovať ľuďom miliardové projekty. :evil:
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Hosť » 24. Máj 2005 12:18

Pre lepsiu predstavu o tom, ake ma NDS a.s. zamery s prezentaciou na webe odporucam dnes navstivit domenu www.ndsas.sk. Uz ani len text "Stranka vo vystavbe" iba presmerovanie na nejaku webhostingovu firmu.
Hosť
 

Odoslaťod Caesar » 12. Jún 2005 15:16

Anonymous napísal:Pre lepsiu predstavu o tom, ake ma NDS a.s. zamery s prezentaciou na webe odporucam dnes navstivit domenu www.ndsas.sk. Uz ani len text "Stranka vo vystavbe" iba presmerovanie na nejaku webhostingovu firmu.


Už funguje priamo www.ndsas.sk , len sa ešte stále na doméne pracuje. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod B; » 14. Jún 2005 14:15

Uz odstranili "vo vystavbe", ale obsahovo je na urovni 2 hodin prace piataka ZS.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod johhan » 14. Jún 2005 14:22

B; napísal:Uz odstranili "vo vystavbe", ale obsahovo je na urovni 2 hodin prace piataka ZS.


Ty brdo ja sa picnem .. tak tomu sa hovorí pokrok :roll:
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Caesar » 14. Jún 2005 15:03

B; napísal:Uz odstranili "vo vystavbe", ale obsahovo je na urovni 2 hodin prace piataka ZS.


No to je neuveriteľné, skutočne obsahovo už niet čo doplniť ... :roll:

To radšej mohli ešte nechať, že "Stránka sa momentálne pripravuje".
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod random » 14. Jún 2005 15:10

som sa kukol a to co zomna vyslo sa tu nehodi pisat:( ... to su idioti ... za dve noci a to nie ani cele som urobil diplomovi web ktory aj nieco robi aj ked toho textu tam je tak na urovni nds ... ale z vnutra je prepchata technologiami ktore so statickymi strankami radsej ani neporovnavam ... :|
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Čavo » 14. Jún 2005 15:24

Hmm. Nechcem nejak podpichovať, ale mňa to stále presmerováva na www.vasadomena.sk
Je niekde problém?
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Čavo » 14. Jún 2005 15:28

Prepáčte. Vyzerá to, že mám príliš iniciatívnu Cache. Už je to vporiadku.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Caesar » 15. Jún 2005 17:52

Inak je to skutočne trápne spustiť takúto stránku, pretože:

1. NDS, a.s. spravuje majetok v hodnote cca. 100 mld. SKK.
2. NDS, a.s. bude mať do 10 rokov ďalší majetok v hodnote cca. 200 mld. SKK.
3. NDS, a.s. bude spravovať celú diaľničnú sieť SR a 100% vlastník bude štát.

Záver: Takže je to najväčšia spoločnosť na Slovensku a ako taká by teda mala mať aj viacero informácií o sebe na internete, keďže inak sa informácie v podstate získať nedajú. Okrem toho, NDS, a.s. existuje už cca. 0,5 roka a 1 rok dopredu sa vedelo, že táto spoločnosť vznikne.

Poďľa toho aká je prezentácia tejto spoločnosti, podľa toho sa dá skutočne veľa zistiť, že aký má štát záujem informovať verejnosť o miliardových investíciách atď. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Moje informácie

Odoslaťod Caesar » 16. Jún 2005 20:20

Na doméne sa stále pracuje a reálne sa spustí kompletná až v r. 2006, kedy aj reálne bude prebiehať PPP, dovtedy na nej budú postupne pribúdať rôzne informácie o našich diaľniciach a ako som sa dozvedel, tak aj fotky a videá a rôzne prezentácie, tabuľky a štatistiky atď.

Okrem toho by sa mali postupne spustiť aj webkamery z celej diaľničnej siete. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 18:19

Pokiaľ mám správne info, tak toto je len úvod celej domény a za 1 rok tam pribudne postupne veľa nových informácií ako obrázky (fotky), videá a vizualizácie a podľa MH aj zábery z webkamier. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod B; » 30. Jún 2005 09:09

Ako prolog je to naozaj slabe, o tempe pridavania dalsich veci == za dva posledna dva tyzdne nic, predtym za tri mesiace vyprodukovali par statickych stranok.
Okrem toho si neviem dobre predstavit ako chcu rozsirovat existujuce riesenie, to horizontalne menu co tam maju sa nebude kvoli sirke stranky a hned vedla umiestenenemu logu dat pouzit.
Je to velmi velmi slabe, nechcel by som z toho dedukovat vykonnost celej organizacie v jej core business-e.
Myslim, ze je to najslabsia stranke verejnej spravy, mozme spravit hlasovanie :-))
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 09:13

B; napísal:Ako prolog je to naozaj slabe, o tempe pridavania dalsich veci == za dva posledna dva tyzdne nic, predtym za tri mesiace vyprodukovali par statickych stranok.
Okrem toho si neviem dobre predstavit ako chcu rozsirovat existujuce riesenie, to horizontalne menu co tam maju sa nebude kvoli sirke stranky a hned vedla umiestenenemu logu dat pouzit.
Je to velmi velmi slabe, nechcel by som z toho dedukovat vykonnost celej organizacie v jej core business-e.
Myslim, ze je to najslabsia stranke verejnej spravy, mozme spravit hlasovanie :-))


B,

slabé to je, o tom niet pochýb, ale treba si tiež uvedomiť niečo iné:

NDS momentálne rieši problémy ako si vziať úvery, už má na tento rok istých a prisľúbených viac ako 9 mld. Sk, ale vezme si zrejme len 5 mld. Sk.

Okrem toho rieši aj veľa nových vecí, riadi sa celá údržba diaľnic, sťahujú sa a to nie je jednoduché a žiaľ, ani v štátnej správe nesedia vždy tí naj, ktorí to vedia s počítačom a je aj málo peňazí na zadanie práce nejakej firme, treba byť trpezlivejší, toto ja by som pochopil. SSC si dala teraz záležať a má pomerne veľa dokumentov prístupných na nete, ktoré podľa mňa predbehli v obsahu aj ČR a jej ŘSD. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod flakst » 30. Jún 2005 09:15

Jasné B;

Je to fakt dosť slabé, ale skúsme im dať čas. Osobne si myslím, že ešte slabšie je to so stránkou Slovenskej agentúry pre cestovný ruch: www.scr.sk . Mesiac tam vyselo, že o pár dní bude nová stránka, už aj s novým logom (motíľ ako logo SR - myslím, že sa im podarilo - veď aj malo za čo) a po mesiaci žiadna zmena. :D
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Odoslaťod flakst » 30. Jún 2005 09:16

Pardon tá stránka je www.sacr.sk Ospravedlňujem sa. :oops:
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 09:25

flakst napísal:Pardon tá stránka je www.sacr.sk Ospravedlňujem sa. :oops:


Inak, toto je asi choroba s tými mapami, po kliknutí sa síce zväčšia, ale treba na to lupu. Podobne aj na stránke SSC, kde sú uvedené intenzity dopravy. :cry:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod B; » 30. Jún 2005 09:31

Skore www.sacr.sk vs www.ndsas.sk je u mna asi 15:1
to: AV
Viem ti dat kontakt na firmu (nie moju :-)), kde za vypracovanie web stranky chcu cca 5-6 tisic.
Problem nevidim vo financiach, ani v zaneprazdneni hladanim uverov, podla mna sa to da vyriesit 2 hod pracovneho casu mierne kompetentneho cloveka z NDS a horeuvedou sumou do jedneho tyzdna.
Minimalne by som si netrufol odstranit "na stranke sa pracuje", aj ked to sa uz dnes nenosi.
Dolezite je ale:
WWW stranka v roku 2005 je vizitkou firmy, miesto 1. kontaktu pre ziskanie informacii, dovolim si tvrdit, ze ludia, ktori maju zaujem o informacie tohto druhu su zvyknuti a schopni si ich hladat pohodlne cez internet ak sa da...
A preto, ak mam dat doveru v schopnosti organizacie, ktora spravuje miliardy, nemozem taku vec ako www takto lahkovazne zanedbat.
Pre mna je to zrkadlo mohucnosti tejto organizacie, neviem ako pre vas..
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 09:38

B; napísal:A preto, ak mam dat doveru v schopnosti organizacie, ktora spravuje miliardy, nemozem taku vec ako www takto lahkovazne zanedbat.
Pre mna je to zrkadlo mohucnosti tejto organizacie, neviem ako pre vas..


Ja ti rozumiem a presne viem, kam tým smeruješ, naviac, keď v tej oblasti zrejme pracuješ, ale ide o to, že táto inštitúcia má dôveru bánk a štátu. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

obcan, obcanom

Odoslaťod elinkac » 30. Júl 2005 07:24

Ja ti rozumiem a presne viem, kam tým smeruješ, naviac, keď v tej oblasti zrejme pracuješ, ale ide o to, že táto inštitúcia má dôveru bánk a štátu.


A kde je potom obcan? Nedalo mi nezareagovat....aj ked dana diskusia nema na tomto fore podla mna ziadny vyznam....
elinkac
nováčik
 
Príspevky: 7
Založený: 19. Apr 2005 21:57

Ďalšia

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.