Oblasť Záhoria TT VÚC - Senica a Skalica

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 17. Júl 2005 19:06

aquila napísal:ja by som bol radsej za objazd.. v tomto to maju v SI dobre, hold ale tam maju viacero veci lepsich ;)


Len tak mimochodom uvediem jeden základný rozdiel:

Priemerná mzda v SR ... 16 000 SKK:

Priemerná mzda v okrese Senica ... 14 000 SKK (nárast o 0,5% oproti r. 2004)
Priemerná mzda v okrese Skalica ... 18 000 SKK (nárast o 9,5% oproti r. 2004)

Takže hospodárska sila je v Skalickom okrese:

Nafta Gbely, Grafobal Skalica, Protherm Skalica, Ina Skalica, ...

Tam, kde je hospodársky rozvoj, tam súkromné firmy pomáhajú v tejto oblasti športu, kultúre aj doprave, pretože je to prestíž. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 18:20

To je "stará známa vec", že SI je na tom lepšie aj po hospodárskej aj po kultúrnej stránke, ale zase SE je počtom obyvateľov ako aj prirodzeným centrom oblasti SI+SE+MY jednoducho centrom daného regiónu. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 18:28

v tomto bolo skor blbec ten kto rozbil povodny senicky okres .. lebo ten bol fakt dobre poprepajany. takto teraz trpi hlavne myjava a brezova. SI a holic su v pohode kedze maju silu a chceli si rozhodovat sami ;)

inak ten kto porozdeloval tie okresy na novo by si zasluzil RCG ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 18:35

aquila napísal:v tomto bolo skor blbec ten kto rozbil povodny senicky okres .. lebo ten bol fakt dobre poprepajany. takto teraz trpi hlavne myjava a brezova. SI a holic su v pohode kedze maju silu a chceli si rozhodovat sami ;)

inak ten kto porozdeloval tie okresy na novo by si zasluzil RCG ..


Ano, Brezová pod Bradlom aj v referende rozhodla, že chce spadať po SE, len sa k tomu ešte nedostala NR SR, ... hold občan je na konci ich záujmu a sama MY spadá aj pod SE, čo je TT kraj, ale v rámci členenia pod TN kraj. Okrem toho sa zrušil policajný okres pre MY, takže už "nadobro" je MY "odrezaná" po viacerých stránkach, ... úrady na jednej strane aj na druhej strane a prepojenie je veľmi zlé. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 18:55

to s tou brezovou je fakt ? to som ani nepostrehol. ale je to logicke. tie vztahy medzi regionom co sa budovali X desatroci tam su.

to iste myjava, ktora k NM resp TN kraju temer nema ziadne vazby ... inak ak ozaj predje brezova pod SE, tak to bude znamena ze jedine mesto v okrese myjava bude myjava. aj ked je fakt ze v okrese SE su tiez len dve mesta ... ako aj v okrese SI :lol:

resp to je chore ako sa to podelilo :roll:
Naposledy upravil aquila dňa 18. Júl 2005 18:56, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 18:56

aquila napísal:to s tou brezovou je fakt ? to som ani nepostrehol. ...


Je to tak, vážne. To bola podmienka vtedajších poslancov, že to musí byť aj skutočne v "ľudovom" hlasovaní, ... tak stalo sa, ale zase tí poslanci nemajú čas. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 18:59

heh, tak aspon okres SE bude mat o mesto viac :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 19:04

aquila napísal:heh, tak aspon okres SE bude mat o mesto viac :lol:


Lenže je tam tlak:

Vyjadrím domnienku:

Istý politik ON, má na MY už časť rodiny cez jeho dcéru, a preto aj na MY vyhráva jedna strana, ktorá tu bola viackrát pri moci, a preto zrejme sú tu tlaky, aby MY mala aj 2. mesto a to Brezovú, okrem iného ide aj o prestíž na Slovensku, pretože práve tu je Bradlo+M.R.Štefánik (teraz v nejakej ankete "naj Slovák") a okrem iného v Brezovej aj opravili námestie a Brezová sa rozvíja, ale len preto, aby chcela v prípadnom budúcom referende či inom hlasovaní zostať pri MY. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 19:54

viem o kom hovoris neboj ;) tiez to tam trocha poznam. ale o tej iniciative som fakt nevedel. btw. hento im moc nevyslo :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 22:02

aquila napísal:viem o kom hovoris neboj ;) tiez to tam trocha poznam. ale o tej iniciative som fakt nevedel. btw. hento im moc nevyslo :lol:


Teraz neviem, o akej iniciatíve hovoríš? Čo komu nevyšlo? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 11:21

Caesar napísal:Tak to Záhorie sa má dosť dobre, keď AV, Diaľničiar aj Dy za neho lobujú, kde sa dá, ale v tej Senici sa asi "vtierate", lebo tam o vás (a nielen o vás) nestoja, tam sú svojrázni, ... "všetko zvládajú sami". 8)


Caesar,

ja za nikoho nelobujem, načo by som to robil, aj keď je pravdou, že oblasť SI a SE sa mi páči. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 12:06

Ešte sa ani nezačal obchvat stavať a už sa začína uvažovať nad tým, že by bolo dobré stavať aj východne, v smere na Kunov/Myjavu.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 12:34

ono na kunov/myjavu je vlastne obchvat hotovy. len potom ked sa skonci kusok za znackou mesta smerom na myjavu je hrozne klukata a uzka cesta, aj ked je to tah na myjavu. a ten je fakt v katastrofalnom stave a hodila by sa oprava.

a mesto planuje predlzenie cyklistickeho chodnicka z priehrady az po sidlisko sotina.

2 AV: o tej brezovej som hovoril ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 12:40

aquila napísal:ono na kunov/myjavu je vlastne obchvat hotovy. len potom ked sa skonci kusok za znackou mesta smerom na myjavu je hrozne klukata a uzka cesta, aj ked je to tah na myjavu. a ten je fakt v katastrofalnom stave a hodila by sa oprava.


Lenže ja myslím obchvat kompletný, podľa mapy:

Od hlavného ťahu z TT v smere na Agrostav a ďalej nejako okolo sídliska Sotina a tam by sa to malo napojiť na ten úsek cesty, ktorý spomínaš, že je v zlom stave, ... ale ten je v katastrofálnom stave. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 13:58

aha, uz viem co myslis. inak tadial mal povodne viest obchat co viem, len kvoli priemyselnemu parku sa presadil sucasny navrh .. co je aj logicke :) inak ak by bol dostavany planovany obchvat, skor by bolo lepsie opravit tu cestu smer kunov a dokoncit cestu pre cyklistov a popripade ten "terajsi" obchvat riesit napojenie poza Cacov, co vyusi na ceste smerom na kuty ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 14:14

hm nasiel som obchvat holica v programe prac SSC co sa ciest prvej triedy tyka ( vid tu http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=871 )

celkovo za necelych 30 mil skk s tym ze na rok 2006 na prvu etapu 24 mil skk. co to bude presne? lebo na obchvat nejakych vacsich rozmerov to rozhodne nestaci :)

ci to bude len oprava ciest ci ako ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 14:40

aquila napísal:aha, uz viem co myslis. inak tadial mal povodne viest obchat co viem, len kvoli priemyselnemu parku sa presadil sucasny navrh .. co je aj logicke :) inak ak by bol dostavany planovany obchvat, skor by bolo lepsie opravit tu cestu smer kunov a dokoncit cestu pre cyklistov a popripade ten "terajsi" obchvat riesit napojenie poza Cacov, co vyusi na ceste smerom na kuty ...


aquila,

ja si totižto myslím svoje.

Ak mesto "X" nevie riešiť aktívnym spôsobom takmer nič 10-20 rokov, tak je úplne nanič ak má aj plány za 10 mld. SKK, ...

Ja mestu SE prajem veľa šťastia a jeho obyvateľom tiež, ale komunikatívna schopnosť, keď chce byť človek nápomocný je o ničom a konkrétna odpoveď bola, že sa bude stavať tento "východný obchvat", ... tak potom asi neviem ja už nič. A takto sa jedná aj so SSC aj s inými ľuďmi.

Nebudem sa opakovať, pretože AV a Caesar majú pravdu. Keby bolo mesto aspoň trochu iniciatívne, tak už je vyriešená hlavná križovatka.

Ale už sa nestarám do ničoho. Obchvat, ak bude, tak bude okolo priemyselného parku a to je "západný". :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 14:49

aquila napísal:hm nasiel som obchvat holica v programe prac SSC co sa ciest prvej triedy tyka ( vid tu http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=871 )

celkovo za necelych 30 mil skk s tym ze na rok 2006 na prvu etapu 24 mil skk. co to bude presne? lebo na obchvat nejakych vacsich rozmerov to rozhodne nestaci :)

ci to bude len oprava ciest ci ako ?


Neviem ani ja presne, ale plánuje sa vyčleniť väčšia suma, pretože v Holíči vznikajú logistické firmy, ... a plánuje sa riešiť aj obchvat, musím si to ešte pozrieť lepšie. Inak si treba uvedomiť, že Holíč je malé mesto a nie je také roztiahnuté, takže cena nebude vysoká. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 14:52

jasne v tomto plne suhlasim, tiez mam zmiesany pocity od tych ludi co tam su :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Hefaistion » 31. Júl 2005 14:20

Oprava svetelnej signalizácie

Občania aj návštevníci Senice sa pri prechádzaní hlavnou križovatkou v centre mesta stávajú svedkami nefungujúcej svetelnej signalizácie, ktorá často vypadáva. Problémy to robí najmä motoristom. Akoby aj nie, veď signalizácia je značne zastaralá a funguje už len silou vôle.

Ide o najstaršiu (funkčnú) signalizáciu v strednej Európe. Bola namontovaná v roku 1982, aj to už nie úplne nová. Zariadenie signalizácie bolo prevzaté z križovatky na Bajkalskej ulici v Bratislave.

Po dlhých sporoch s orgánmi štátnej správy komu vlastne signalizácia patrí sa mestské zastupiteľstvo rozhodlo celú svetelnú signalizáciu zrekonštruovať tak, aby spĺňala všetky predpisy a normy. Zaradilo ju do plánu investičných akcií pre rok 2005. Už je vypísané výberové konanie na zhotoviteľa celej rekonštrukcie, vrátane vypracovania projektu na realizáciu. Výberové konanie bude ukončené do konca augusta 2005. Rekonštrukčné práce na svetelnej signalizácii začnú v septembri a dokončené by mali byť v októbri 2005.

V rámci rekonštrukcie dôjde k celkovej výmene stožiarov a návestidiel, k výmene radiča a káblových vedení. Bude nainštalované dynamické riadenie signalizácie na najmodernejšej úrovni.

V súvislosti s rekonštrukciou žiadame občanov, aby rešpektovali dopravné obmedzenia, ku ktorým dôjde počas realizácie.

Oddelenie výstavby, ŽP a dopravy MsÚ

Tento text bol stiahnutý zo stránky www.senica.sk
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod aquila » 31. Júl 2005 15:37

hm, skoda ze nakoniec nebude vybudovany kruhac ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Hefaistion » 31. Júl 2005 18:16

Vo všeobecnosti je veľmi smutné, že mesto Senica nedokáže dostatočne komunikovať so SSC ani s ostatnými úradmi v TT tak, aby dokázalo riešiť dopravnú situáciu aspoň na takej úrovni ako boli kruhové objazdy na 3 križovatkách a výstavbe I. etapy obchvatu v r. 2006.

Ja osobne som sledoval situáciu po tom, čo ani Caesar ani AV ani Dy nedokázali ani len sami komunikovať s mestom, pričom všetci 3 len "zachraňovali mapu", ktorú načrtol Diaľničiar za dané mesto predstaviteľom tohto štátu a jeho kompetentným úradom.

V situácii, kde by každé mesto dalo "neviem čo" za lobing, normálny lobbing na štátnej úrovni, sa mesto SE správa tak, že je urazené za to, že bolo vynechané pri plánovaní. Pričom však zaváhanie až odmietnutie plánov (nielen) zo strany Diaľničiara a spol. znamenalo takmer krach všetkých plánov v oblasti dopravy v meste Senica. A táto kríza pokračuje, ...

Ja budem konkrétny:

1. Plánovaný kruhový objazd na súčasnej križovatke so svetelnou signalizáciou nebude zrealizovaný, napriek tomu, že bol plánovaný.

2. Ostatné kruhové objazdy sa len plánujú. Reálne zatiaľ iba na križovatke "pri cintoríne". Ale je to len rovina plánov.

3. Parkovacie plochy sa stavať nebudú, v rámci rozvoja mesta ano, ale súvisí to nie s dopravnými plánmi, ale s novou volejbalovou halou.

4. V rámci obchvatu sa vyjadrovať nebudem.

5. MHD, SAD v SE je v katastrofálnom stave, vrátane samotnej AS (autobusová stanica) v SE. Okrem toho sa predlžuje dojazd hasičškej, ale aj záchrannej zdravotnej služby pre celý okres, vrátane samotného mesta. Stačí 1 dopravná nehoda na jednom z dvoch mostov na Hurbanovej ulici a v celom meste okamžite skolabuje celá doprava, vrátane tranzitu na trase SE-TT-Holíč.

Mohol by som pokračovať, ale nemá to význam.

A čo je najhoršie, doprava sa po dostavaní spoločnosti Arcelor v r. 2005/06 zhorší, pretože sa zvýši počet kamiónov denne o 200-300. A to je len 1 nová firma.

Dokonca, ak si niekto dovolí kritizovať postup mesta, tak okamžite nastupujú vyhrážky smerom na možné súdy, ako keby tí, čo niečo negatívne napíšu spôsobovali nejaké škody/vlastizradu. Takéto jednanie ale hraničí s demokraciou a diktatúrou. Okrem toho, ak sa v tomto bude pokračovať, tak to raz na tom súde skončí, ale mesto prehrá. Minimálne si "poštve" proti sebe všetkých tých, ktorí chceli niečo zmeniť k lepšiemu na vhej úrovni a tí majú k dispozícií veľmi veľkú "armádu" právnikov a vplyvu nielen na rozvoji v oblasti dopravy.

Nakoniec, sami Seničania už vidia rozdiely vo svojej oblasti - Záhorie - ako sa doprava rozvíja v tomto a v iných mestách. Len samotný rival - Skalica - už buduje II. etapu obchvatu a pokračuje ďalej, nielen v rozvoji dopravy, ...
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod aquila » 31. Júl 2005 19:39

Hefaistion: bohuzial je to presne ako pises .. hold niekorym nejako stupol kohutik po tom co dostalo mesto kasarne, co je vlasne len omrvinka ... nepochopitelne :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 02. Aug 2005 09:05

V rámci mesta SE, spoločnosť Doprastav má "stavebné aktivity" aj v tomto meste.

V rámci obchvatu okolo tohto mesta sa tu ja vyjadrovať nebudem.

To je len na doplnenie odpovedí cez SS viacerým užívateľom. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 02. Aug 2005 09:07

Hefaistion napísal: Vo všeobecnosti je veľmi smutné, že mesto Senica nedokáže dostatočne komunikovať so SSC ani s ostatnými úradmi v TT tak, aby dokázalo riešiť dopravnú situáciu aspoň na takej úrovni ako boli kruhové objazdy na 3 križovatkách a výstavbe I. etapy obchvatu v r. 2006.


Hefiastion,

je to presne tak ako píšeš, ... celé je to o (ne)komunikácii. A inak máš pravdu v celom svojom príspevku. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.