SPZ (ECV) na Slovensku

sekcia, ktorá sa venuje popisu technických aj netechnických záležitostí, postupov a pojmov dotýkajúcich sa infraštruktúry

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Ike » 04. Feb 2009 23:42

preco by to bolo nutne?

aj v Chorvatsku mas ZG a styri cisla...
v Srbsku zase mas XX- nn -nn a ked sa minie nn, tak sa prida dalsie n...

proste to pismenko by predstavovalo dalsu cifru v 24-kovej sustave... jediny problem by bol transformacia formiciek na uzzsi font...

ale myslim ze vychodisko by to bolo najlepsie...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dialniciar » 05. Feb 2009 10:38

Ike napísal:aj v Chorvatsku mas ZG a styri cisla...
v Srbsku zase mas XX- nn -nn a ked sa minie nn, tak sa prida dalsie n...


Ale hneď od začiatku. A to je rozdiel.

Ty musíš zohľadniť aktuálny platný stav a nie vymyslieť úplne niečo nové ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod eucitizen » 05. Feb 2009 11:14

V Srbsku bude, vlastne by uz mal byt, novy system, podobny ak na Slovensku teda mesto BG 111 AA.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Ike » 28. Feb 2009 22:18

BA - 500 VG

táák bude aj Xková rada? alebo Zková? :)
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Ike » 28. Feb 2009 22:21

inak dialniciar,
ak by po BA-999ZZ nasledovalo BA-A001AA tak by to nebola o nic vacsia systemova zmena, ako ked sa vycerpalo BA-X999 a nasledovalo BA-XA001...

urcite je to logickejsie ako zmena skratky pre 5 okresov....
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod eucitizen » 21. Aug 2009 16:17

V Ba som videl na skutri divnu SPZtku, miesto BA mal len cislo, v tomto pripade 10. Ze by to patrilo vojsku?Oni maju SPZtky s cislami.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Ike » 21. Aug 2009 19:19

pokial to EČV vyzeralo nejako takto 52-47614 tak to bolo vojsko... v minulosti mali označenie ASR, nie SK...

btw. tak nakoniec máme aj Xovú radu.... uvidíme či bude aj Ztová (Y sa už pre prívesy vyčerpáva)...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod eucitizen » 21. Aug 2009 21:58

Nie zacinalo to 10 tak potom vojsko to nie je. Ze by nova EC pre male skutre?
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Ike » 23. Aug 2009 10:44

nie nie :) žiadne nové EČ... Ono je to EČ presne definované vo vyhláške :) ide o špeciálne EČ, ktoré je vo formáte nn-nnnnn

viac tu:
"Osobitné evidenčné číslo
(1) Vozidlu môže byť pridelené osobitné evidenčné číslo, ak je to nevyhnutne potrebné na plnenie pracovných alebo obdobných úloh patriacich do pôsobnosti jeho držiteľa.
(2) Vodič vozidla opatreného tabuľkou s osobitným evidenčným číslom, ak je to nevyhnutne potrebné na plnenie úloh podľa odseku 1, nie je povinný rešpektovať zákaz vjazdu, zákaz zastavenia ani zákaz státia vyplývajúci z dopravných značiek a z § 59 ods. 2 a 3 o vjazde vozidiel do pešej zóny a o státí v obytnej zóne a pešej zóne. Pritom je povinný dbať na potrebnú opatrnosť a nesmie ohroziť bezpečnosť cestnej premávky.
(3) Osobitné evidenčné číslo tvoria
a) písmeno P a päť číslic, ktoré oddeľuje štátny znak, alebo
b) dvojica číslic a päť číslic, ktoré oddeľuje štátny znak.
(4) Za osobitné evidenčné číslo podľa odseku 3 písm. b) sa považuje aj evidenčné číslo vozidiel uvedených v odseku 6 tvorené dvojicou číslic a za pomlčkou piatimi číslicami.
(5) Tabuľkou s osobitným evidenčným číslom podľa odseku 3 písm. a) možno označiť len vozidlo Policajného zboru a ministerstva vnútra.
(6) Tabuľkou s osobitným evidenčným číslom podľa odseku 3 písm. b) možno označiť len vozidlo ozbrojených síl, Ministerstva obrany Slovenskej republiky a rozpočtových a príspevkových organizácií v jeho pôsobnosti.
(7) Za písmenom P podľa odseku 3 písm. a) môže byť uvedené aj ďalšie písmeno. Toto písmeno nesmie byť také, ktorým by sa vytvorila skratka rovnaká ako skratka na označenie okresu."

mňa by ale zaujímala iná vec

8/2009
§123
(3)

"Tabuľka s evidenčným číslom môže byť vyrobená
a) zo zliatin ľahkých kovov alebo
b) zo zmesi polykarbonátu a polyesteru vyžarujúcej svetlo pri zapnutom osvetlení vozidla."

to B niekto videl? To je akože samotné EČV svetelný zdroj?

A potom
"Ak došlo k strate, odcudzeniu alebo k poškodeniu tabuľky s evidenčným číslom, držiteľ vozidla alebo vlastník vozidla môže požiadať o vydanie duplikátu tabuľky s pôvodným evidenčným číslom; o duplikát tabuľky s pôvodným evidenčným číslom môže držiteľ vozidla alebo vlastník vozidla požiadať najviac dvakrát. Duplikát tabuľky s pôvodným evidenčným číslom sa označuje arabským číslom v krúžku v pravom hornom rohu tabuľky. O vydanie duplikátu tabuľky s pôvodným evidenčným číslom nemôže požiadať držiteľ vozidla alebo vlastník vozidla, ktoré má pridelené osobitné evidenčné číslo podľa"

nie je to blbosť? niekto mi šlohne EČ a ja budem mať také isté a zlodej si môže tankovať na čerpačkách a budem vinný ja...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod scandal » 15. Sep 2009 22:04

Ike

b) zo zmesi polykarbonátu a polyesteru vyžarujúcej svetlo pri zapnutom osvetlení vozidla."

to B niekto videl? To je akože samotné EČV svetelný zdroj?

je to špzka typu ako je:

http://specialneecv.sk/znacka/723

a svietivosť je vidieť na:
http://www.turcandelta.sk/?art=tec-svetlo.php

:lol:
Súťaž: Odfoť špeciálnu ŠPZku a dostaneš mobil!
U nás vyhráva každý!
http://SpecialneECV.SK/sutaz
scandal
nováčik
 
Príspevky: 7
Založený: 15. Sep 2009 21:59

Odoslaťod Milos » 16. Sep 2009 00:59

scandal napísal:Ike

b) zo zmesi polykarbonátu a polyesteru vyžarujúcej svetlo pri zapnutom osvetlení vozidla."

to B niekto videl? To je akože samotné EČV svetelný zdroj?

je to špzka typu ako je:

http://specialneecv.sk/znacka/723

a svietivosť je vidieť na:
http://www.turcandelta.sk/?art=tec-svetlo.php

:lol:


Ale stojí to neuveriteľné peniaze, tusím okolo €130, toľko by som za to v živote nedal
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Milos » 16. Sep 2009 01:14

Milos napísal:
scandal napísal:Ike

b) zo zmesi polykarbonátu a polyesteru vyžarujúcej svetlo pri zapnutom osvetlení vozidla."

to B niekto videl? To je akože samotné EČV svetelný zdroj?

je to špzka typu ako je:

http://specialneecv.sk/znacka/723

a svietivosť je vidieť na:
http://www.turcandelta.sk/?art=tec-svetlo.php

:lol:


Ale stojí to neuveriteľné peniaze, tusím okolo €130, toľko by som za to v živote nedal




Tak to som z lacného kraja - stojí to presne €182 :roll:


http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=547
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod scandal » 16. Sep 2009 20:56

MILOS

ked máš na poriadne auto, tak nejakých 182eur ta nezabije....
Väčšinou kúpiš auto na lízing a značku vyplatíš v hotovosti...

:oops:

PS: VYHLASUJEME SúTAž ODFOĎ ZNAčKU, DOSTANEš MOBIL...viac na www.SpecialneSPZ.sk
:lol:
Súťaž: Odfoť špeciálnu ŠPZku a dostaneš mobil!
U nás vyhráva každý!
http://SpecialneECV.SK/sutaz
scandal
nováčik
 
Príspevky: 7
Založený: 15. Sep 2009 21:59

Odoslaťod Nevedko » 17. Sep 2009 08:33

Počujte, ľudia, a načo je tá svietiaca EČV vlastne dobrá? Ja som čísla na autách vždy vnímal ako nutné zlo, aby bolo možné identifikovať toho špatáka, čo ma vytlačil z cesty. Inak značky špatia každé auto.

Potom som zažil menší stret s realitou, keď som videl, že sú ľudia, ktorí si na súkromné auto ZAPLATIA nemalý peniaz aby mali väzenské číslo podľa svojho gusta. A teraz vidím, že sa za ďalšie nemalé peniaze dá dokúpiť ceduľka, na ktorej vaše číslo bude vidno ešte lepšie a to aj v noci. Keby to bola povinná výbava, chápem, jej miesto na trhu, ale takto? To mi hlava nebere. Kto to kupuje?
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Tomas PO » 17. Sep 2009 13:43

Nuz, ECV sluzi na identifikaciu vozidla. Jednak policajtom, ale aj beznym ludom, pri roznych situaciach. A niekedy je dobre byt videny, nielen vidiet. Soferovi svietiaca ECV velmi nepomoze, zato napriklad straznikovi na platenom parkovisku mozno ano.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod scandal » 18. Sep 2009 00:24

TOMAS PO boduješ...

:lol:
Súťaž: Odfoť špeciálnu ŠPZku a dostaneš mobil!
U nás vyhráva každý!
http://SpecialneECV.SK/sutaz
scandal
nováčik
 
Príspevky: 7
Založený: 15. Sep 2009 21:59

Odoslaťod Nevedko » 18. Sep 2009 08:11

Tomas PO napísal:Nuz, ECV sluzi na identifikaciu vozidla. Jednak policajtom, ale aj beznym ludom, pri roznych situaciach. A niekedy je dobre byt videny, nielen vidiet. Soferovi svietiaca ECV velmi nepomoze, zato napriklad straznikovi na platenom parkovisku mozno ano.


Pozrite sa, ja chápem, že sú ľudia, čo si svietiacu značku kúpia, rovnako ako sú ľudia, čo si kúpia podsvietenie podvozku auta. Ale zatiaľ som nepočul jediný dôvod, prečo niekto CHCE zaplatiť 183 EUR za to, aby mu bolo lepšie vidno EČV. Neberte to tak, že mi to vadí, len tomu nerozumiem a chcel by som.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod joe1024 » 18. Sep 2009 08:19

Je to dobre na odlisenie a uputanie pozornosti.
Mozno je pre neho tych 183 EUR ako pre teba 18 EUR...
Mozno to ide do nakladov firmy, kde sa to strati...

Ak da niekto tolke peniaze za to aby mal specialnu znacku, tak dolozi tych 200 EUR a vie ze ju bude stale vidno ;-)
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod eucitizen » 18. Sep 2009 09:36

Ozaj v Ba uz je ECV BA 000 XH, po novom roku bude co BL alebo BD?
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod sergej » 18. Sep 2009 10:09

V BA je uz minimalne XK a kedze Yx a Zx su privesy, podla mna sa cisla minu este tento rok. Podla vyhlasky nasleduje BD, ale cital o nejakej iniciative presadit nateraz BL a kym sa minie BL vyriesit nezmysly typu BD BE apod. Uvidime.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Pacho » 19. Sep 2009 15:22

sergej napísal:V BA je uz minimalne XK a kedze Yx a Zx su privesy, podla mna sa cisla minu este tento rok. Podla vyhlasky nasleduje BD, ale cital o nejakej iniciative presadit nateraz BL a kym sa minie BL vyriesit nezmysly typu BD BE apod. Uvidime.


jednoduché riešenie, použiť BA ABC 12, a mame kombinácii do skoro do nekonečna. ( BA AB 123
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod ELZ » 19. Sep 2009 21:43

Vsak hej, niekde v tomto vlakne som odhadoval aj pocet vyuzitelnych znaciek BA ... navyse by sa mohlo zaviest prenesenie znacky. Lenze to by sa veci nesmeli riesit "zelenym" sposobom.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod scandal » 19. Sep 2009 23:25

Bratislava má ale zarezervovaný ďalší okres: BI ???
BA, BI = Bratislava

:roll:
Súťaž: Odfoť špeciálnu ŠPZku a dostaneš mobil!
U nás vyhráva každý!
http://SpecialneECV.SK/sutaz
scandal
nováčik
 
Príspevky: 7
Založený: 15. Sep 2009 21:59

Odoslaťod sergej » 20. Sep 2009 08:50

Bratislava = BA, BD, BE, BI, BL, BT

Clovek by podla tvojho nicku povedal, ze toto mas v malicku ;)
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Majkl » 21. Sep 2009 12:53

Pacho napísal:
sergej napísal:V BA je uz minimalne XK a kedze Yx a Zx su privesy, podla mna sa cisla minu este tento rok. Podla vyhlasky nasleduje BD, ale cital o nejakej iniciative presadit nateraz BL a kym sa minie BL vyriesit nezmysly typu BD BE apod. Uvidime.


jednoduché riešenie, použiť BA ABC 12, a mame kombinácii do skoro do nekonečna. ( BA AB 123


Takyto format som uz v BA videl (BA EF001), ale asi to bola len specialna znacka za poplatok. Inak by to bolo vcelku dobre riesenie. Skoda, ze to niekoho "mudreho" nenapadlo.
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Glosár

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.