R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Mato.x » 14. Feb 2008 15:42

Myslel som že táto varianta je už zamietnutá...
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Thomas » 14. Feb 2008 18:04

To asi jo, ale ta oklika je dost strašná :-)
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Mato.x » 14. Feb 2008 18:20

Táto oblasť je poddolovaná. Mám tam neďaleko chatu takže vidím ako sa to stále pohybuje. Podľa mňa sa to tade stavať nikdy nebude.
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod mirkobb » 23. Sep 2009 20:30

Podľa tohto sa už s R2 okolo Handlovej smerom na Žiar n/Hronom asi neuvažuje. Alebo by teraz najprv postavili obchvat cez SSC a potom ešte v budúcnosti aj R-ku cez NDS, no to sa mi zdá luxus.. :roll:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod johhan » 23. Sep 2009 23:33

mirkobb napísal:Podľa tohto sa už s R2 okolo Handlovej smerom na Žiar n/Hronom asi neuvažuje. Alebo by teraz najprv postavili obchvat cez SSC a potom ešte v budúcnosti aj R-ku cez NDS, no to sa mi zdá luxus.. :roll:


Zatial nikto nič nezrušil, prekladka cesty I triedy cez centrum je plánovaný dlhodobo. Handlová nešpekuluje a berie čo im ponúkajú, obchvat centra im dosť pomôže.
.
http://web.handlova.sk/web/UPD2008/Grafika/03A_doprava.pdf
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod mirkobb » 24. Sep 2009 07:03

johhan napísal:
mirkobb napísal:Podľa tohto sa už s R2 okolo Handlovej smerom na Žiar n/Hronom asi neuvažuje. Alebo by teraz najprv postavili obchvat cez SSC a potom ešte v budúcnosti aj R-ku cez NDS, no to sa mi zdá luxus.. :roll:


Zatial nikto nič nezrušil, prekladka cesty I triedy cez centrum je plánovaný dlhodobo. Handlová nešpekuluje a berie čo im ponúkajú, obchvat centra im dosť pomôže.
.
http://web.handlova.sk/web/UPD2008/Grafika/03A_doprava.pdf


O.K. Ja nepolemizujem nad tým, či niekto špekuluje, alebo nie, len som nevedel že v územnom pláne dopravnej infraštruktúry uvažujú aj nad obchvatom cesty I. triedy cez SSC a aj nad R-kou v zhruba tom istom koridore. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Nevedko » 24. Sep 2009 07:23

mirkobb napísal:Alebo by teraz najprv postavili obchvat cez SSC a potom ešte v budúcnosti aj R-ku cez NDS, no to sa mi zdá luxus..

Na tom podľa mňa nie je nič čudné alebo luxusné. Aj napríklad na I/18 sa najprv stavali obchvaty miest a obcí a teraz po 20-30 rokoch, keď sa kapacita cesty prekročila, sa pomaly postupne stavia takmer súbežne diaľnica. A v prípade Handlovej to bude zrejme podobne.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod mirkobb » 24. Sep 2009 10:45

Nevedko napísal:
mirkobb napísal:Alebo by teraz najprv postavili obchvat cez SSC a potom ešte v budúcnosti aj R-ku cez NDS, no to sa mi zdá luxus..

Na tom podľa mňa nie je nič čudné alebo luxusné. Aj napríklad na I/18 sa najprv stavali obchvaty miest a obcí a teraz po 20-30 rokoch, keď sa kapacita cesty prekročila, sa pomaly postupne stavia takmer súbežne diaľnica. A v prípade Handlovej to bude zrejme podobne.


No fajn, nakoniec si to výstižne pomenoval aj za mňa, to znamená, že keď sa postaví ten obchvat cesty I.triedy, tak nadlho nevyvstane potreba tam budovať ešte aj R-ku.. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Lionheart » 24. Sep 2009 11:43

Viem ze to sem nepatri ale prebieha tu diskusia o obchvate Handlovej takze:

"Z aktuálnych projektov sa chystá realizácia I/11 Čadca obchvat, I/59 Dolný Kubín – hranica okresu, pruh pre pomalé vozidlá, nedávno sme otvárali obálky na zhotovovateľa stavby – obchvat Handlovej a koncom roka by mal ísť do vestníka VO spomínaný Prešov odb. Škultétyho – pokračovanie štvorpruhu pri vstupe do Prešova až po košickú diaľnicu. "

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=12497
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Odoslaťod johhan » 24. Sep 2009 19:35

mirkobb napísal:O.K. Ja nepolemizujem nad tým, či niekto špekuluje, alebo nie, len som nevedel že v územnom pláne dopravnej infraštruktúry uvažujú aj nad obchvatom cesty I. triedy cez SSC a aj nad R-kou v zhruba tom istom koridore. :wink:


Ako viem tak by mali stavať ten obchvat v centre ... totiž plný obchvat Handlovej sa nedá postaviť za 2 mil EUR
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Tomas PO » 24. Sep 2009 20:06

johhan napísal:
mirkobb napísal:O.K. Ja nepolemizujem nad tým, či niekto špekuluje, alebo nie, len som nevedel že v územnom pláne dopravnej infraštruktúry uvažujú aj nad obchvatom cesty I. triedy cez SSC a aj nad R-kou v zhruba tom istom koridore. :wink:


Ako viem tak by mali stavať ten obchvat v centre ... totiž plný obchvat Handlovej sa nedá postaviť za 2 mil EUR

A to je ktora "farba"?
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=6625
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Zolohoj » 25. Sep 2009 07:16

Konecne som sa zaregistroval aj tu. Takze vam objasnim o co ide. Som z Handlovej. Ten obchvat, ktory sa ma robit teraz je len maly obchvat namestia, o obchvate celeho mesta sa hovori roky, ale zatial nic neviem o tom. Obchvat namestia ma uz stavebne povolenie a vybera sa dodavatel stavby, jedna sa o to, ze hlavna cesta nam ide rovno popri namesti a nie je mozne tam vytvorit pesiu zonu.

Co sa tyka R2, videl som tu uvahy o tunely popod Vtacnik. To nie je mozne, pretoze znacna cast uzemia pod vtacnikom je poddolovana. R2 je mozne viest tou trasou, kadial je naznacena, cize na zapad od mesta. Taktiez som sa niekde docital, ze je aj vychodna varianta. Na vychodnej strane su zosuvove nestabilne svahy, v minulosti tam boli zosuvy neraz, takze toto povazujem za narocnejsie trasovanie ako zapadna varianta.

Ten obchvat mesta som kukal aj ja, ze podla nakresu ma ist okrem RC aj cestny obchvat mesta zacinajuc pri cisticke odpadovych vod pred mestom a konciac za koncom obyvanej casti mesta, i ked dalej na juh je este tzv. horny koniec a az za nim konci mesto. Tato subezna komunikacia s R2 vsak podla uzemneho planu, ku ktoremu sa mi podarilo dopracovat je planovana v sirsom horizonte az po dobudovani R2. Na tom nakrese co dal mirkobb je to ta cervena cesta vedla R2. Cize ten obchvat je uvazovany do buducnosti, pretoze R2 by odklonila kopec tranzitu mimo mesto a tym by dalsi obchvat nebol extra potrebny, kedze hlavna cesta teraz ide krizom cez cele mesto.
Obrázok používateľa
Zolohoj
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 11
Založený: 24. Sep 2009 13:18
Bydlisko: Handlová

Odoslaťod mirkobb » 25. Sep 2009 07:27

Zolohoj napísal:Konecne som sa zaregistroval aj tu. Takze vam objasnim o co ide. Som z Handlovej. Ten obchvat, ktory sa ma robit teraz je len maly obchvat namestia, o obchvate celeho mesta sa hovori roky, ale zatial nic neviem o tom. Obchvat namestia ma uz stavebne povolenie a vybera sa dodavatel stavby, jedna sa o to, ze hlavna cesta nam ide rovno popri namesti a nie je mozne tam vytvorit pesiu zonu.

Co sa tyka R2, videl som tu uvahy o tunely popod Vtacnik. To nie je mozne, pretoze znacna cast uzemia pod vtacnikom je poddolovana. R2 je mozne viest tou trasou, kadial je naznacena, cize na zapad od mesta. Taktiez som sa niekde docital, ze je aj vychodna varianta. Na vychodnej strane su zosuvove nestabilne svahy, v minulosti tam boli zosuvy neraz, takze toto povazujem za narocnejsie trasovanie ako zapadna varianta.

Ten obchvat mesta som kukal aj ja, ze podla nakresu ma ist okrem RC aj cestny obchvat mesta zacinajuc pri cisticke odpadovych vod pred mestom a konciac za koncom obyvanej casti mesta, i ked dalej na juh je este tzv. horny koniec a az za nim konci mesto. Tato subezna komunikacia s R2 vsak podla uzemneho planu, ku ktoremu sa mi podarilo dopracovat je planovana v sirsom horizonte az po dobudovani R2. Na tom nakrese co dal mirkobb je to ta cervena cesta vedla R2. Cize ten obchvat je uvazovany do buducnosti, pretoze R2 by odklonila kopec tranzitu mimo mesto a tym by dalsi obchvat nebol extra potrebny, kedze hlavna cesta teraz ide krizom cez cele mesto.


No to je moc fajn, ďakujeme za obšírne info a objasnenie o tom celom, vnieslo to viac svetla do diskutovanej problematiky, ešte raz veľká vďaka. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Tomas PO » 25. Sep 2009 08:18

A ten maly obchvat je na tejto mape zaznaceny?
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=6625
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod milosD » 25. Sep 2009 10:03

je to ten maly obluk v strede mapy, napravo od zlteho obdlznika ( namestie )
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Odoslaťod Zolohoj » 25. Sep 2009 13:16

Presne ako napisal milosD. Za toto mesto bojovalo uz roky rokuce a konecne sa nieco pohlo.
Obrázok používateľa
Zolohoj
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 11
Založený: 24. Sep 2009 13:18
Bydlisko: Handlová

Odoslaťod stanog » 27. Sep 2009 08:12

Hlavne že to populisticky nazvali úplne zmetočne "obchvat Handlovej" aj keď ide reálne o "obchvat námestia v Handlovej" za nemalé peniaze.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod LubosG » 05. Okt 2009 11:28

stanog napísal:Hlavne že to populisticky nazvali úplne zmetočne "obchvat Handlovej" aj keď ide reálne o "obchvat námestia v Handlovej" za nemalé peniaze.


Presne tak. Už som sa potešil, že sa začína budovať celý obchvat Handlovej, možno ako časť budúcej R2 a ono je to "len" obchvat námestia, ktorý ale tiež určite pomôže domácim ako tak čítam túto diskusiu.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: R2 od Prievidze k Zvolenu

Odoslaťod FANUSIK » 05. Mar 2010 22:00

:wink: :wink: No v HANDLOVEJ je to dost Huste prechadzanie hlavne po 14 h..ked sa vyvalia deti zo skol...a ludia z prace a z namestia sa chodi smerom k HANDLOVKE huf ludi cez prechod tak si cez toto mesto preechadzate aj 20 minut....a te malicky kruhak je uplne origos asi Najmensi kruhak na ceste 1 tiredy na slovensku ako som pocul....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 od Prievidze k Zvolenu

Odoslaťod Pe3k » 12. Mar 2010 20:34

Veru, ten kruhac je ako pre dopravne ihrisko... Tie ogumovane obrubniky hovoria same za seba... :-)

Ako vyzera ta Raztocnianska varianta? Sa tu nic okolo nej nepise a media tiez mlcia akosi v tejto teme...
Obrázok používateľa
Pe3k
diskutujúci
 
Príspevky: 86
Obrázky: 1
Založený: 07. Sep 2009 15:34
Bydlisko: Žilina

Re: R2 od Prievidze k Zvolenu

Odoslaťod FANUSIK » 13. Mar 2010 11:23

Zda sa ze len tak sa niecoho poriadneho nedockame ani najblizsie 3-4 roky.. na tomto useku .Uvidime ako bude po volbach aj tu rekonstrukciu cesty smerom na HA od ZIARU robia akosi dlho...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 od Prievidze k Zvolenu

Odoslaťod qantas » 13. Mar 2010 12:35

nuz na najblzsie 4 ROKY netreba ocakavat velke stavby na R2 , uz su zadefinovane ktore sa budu stavat a ani volby to uz nezmenia ci tam bude ten alebo iny,priorita bude dokonecenie D3 vsetky useky ,D1 presov zapad presov juh a smerom na Michalovce a,maximalne na R2 bude usek obchvat Ziaru
qantas
diskutujúci
 
Príspevky: 198
Založený: 23. Feb 2008 23:08

Re:

Odoslaťod JaNY » 13. Mar 2010 19:45

stanog napísal:Hlavne že to populisticky nazvali úplne zmetočne "obchvat Handlovej" aj keď ide reálne o "obchvat námestia v Handlovej" za nemalé peniaze.

Je to podobne ako v Lipanoch na vychode. Ja by som to nazval len "chvat". Taky chvat na mesto.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: R2 od Prievidze k Zvolenu

Odoslaťod Zolohoj » 09. Máj 2010 14:42

Pe3k napísal:Veru, ten kruhac je ako pre dopravne ihrisko... Tie ogumovane obrubniky hovoria same za seba... :-)

Ako vyzera ta Raztocnianska varianta? Sa tu nic okolo nej nepise a media tiez mlcia akosi v tejto teme...


Choma sa vyjadril, že R3 cez Kremnicu nepôjde a napojí sa pri Ráztočne na R2. Najbližšia priorita je vraj R2, keďže R1 a D1 považuje v podstate za vyriešené vďaka PPP a D3 sa rieši, tak uvidíme. Tak či tak, R2 sa začne stavať najprv od TN smerom k PD a tiež od ZV ku KE, ale na Hornej Nitre sa najbližšie 4 roky stroje neotočia.
Obrázok používateľa
Zolohoj
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 11
Založený: 24. Sep 2009 13:18
Bydlisko: Handlová

Re: R2 od Prievidze k Zvolenu

Odoslaťod FANUSIK » 10. Máj 2010 00:10

R2 bude mat zaciatok v TN a zacne to vlastne stavbou NOVEHO mosta cez VAH..mam dojem hm ????
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.