Moderátor: Moderátori
Obchvat Brzotína je postavený ako pol profil rýchlostnej cesty R2 a v budúcnosti sa plánuje jej prepojenie a rozšírenie na celý profil. Neviem čo by tam robil diaľničný obchvat, keď juhom SR sa so stavbou diaľnice nepočíta, iba s rýchlostnou cestou.Jurislav napísal:Naozaj, mel? Zaujimave. Brzotin ma cestny obchvat a bude mat aj dialnicny. Toto sa tak lahko nevidi
Pozri si sekciu Rýchlostné komunikácie-R2 Brzotín obchvat.Rio13.zm napísal:aj sa to nekde uvadza ze je to R2? na stranke NDS som si to nevsimol, tusim tam niesu ani znacky cesta pre mot. vozidla. alebo ano ?
Rio13.zm napísal:aj sa to nekde uvadza ze je to R2? na stranke NDS som si to nevsimol, tusim tam niesu ani znacky cesta pre mot. vozidla. alebo ano ?
Boooze, tak rychlostnocestny obchvatdoprastavak napísal:Obchvat Brzotína je postavený ako pol profil rýchlostnej cesty R2 a v budúcnosti sa plánuje jej prepojenie a rozšírenie na celý profil. Neviem čo by tam robil diaľničný obchvat, keď juhom SR sa so stavbou diaľnice nepočíta, iba s rýchlostnou cestou.Jurislav napísal:Naozaj, mel? Zaujimave. Brzotin ma cestny obchvat a bude mat aj dialnicny. Toto sa tak lahko nevidi
Síce OT v tejto téme, ale čo sa týka toho rozširovania Sorošky na 3 pruhy, uvedomte si vážení prisím jedno: Soroška je národný park = 3. stupeň ochrany, čiže akékoľvek rozširovanie tam nepripadá do úvahy..! Toto EIA ani zákony nepustia, ani keby neviem čo..
NP začína na východe hneď za železničným mostom
devil napísal:NP začína na východe hneď za železničným mostom
nie hned. postupne sa cesta priblizuje k hranici NP, scasti je to subeh, cize sa este da. na zapade sa to da aspon scasti tiez. tam je kazdy km dobry.
http://www.supernavigator.sk/navigator/
devil napísal:tak potom vsetky moje automapy su nepresne...to by som aj bral, lenze aj z turistickej mapy VUK som vycital to iste, a to uz je mimoriadne podrobna mapa.. od zeleznicneho mosta cesta hranici s NP, do NP vchadza v zakrute pri parkovisku kde prakticky konci stupanie. jasne je vyznacene ze cesta nelezi v NP. cize tu je 2 km stupanie ktore caka na 3. pruh. zaroven zeleznica vchadza do tunela na zaciatku NP. cize hranica NP je urcena velmi rozumne.
za zapadnej strane je hranica takisto cesta a to od mosta cez potok ktory vlani v lete rekonstruovali a vchadza do NP asi 1 km pred koncom stupania v 2. ostrej zakrute. tu by sa mal urobit 1-1,5 km dlhy 3. pruh.
bodrik: Zo zapadnej strany zacina uzemie NP na moste, ktory spominas aj ty, kde cesta tvori hranicu (teda je sucastou) NP. Hned o cca 300m dalej na krizovatke s odbockou do dediny vsak uz cestu po prejdeni miernej lavotocivej zakruty lemuje z oboch stran NP, ktoreho hranica prechadza hned popri domoch v dedine a dalej ju smerom nahor tvori miestny potok tecuci popri kostole a popred cintorin (z pohladu cesty poza cintorin), ktory tiez teda lezi cely na uzemi NP (v tomto useku sa cesta nachadza dobrych 250, aj viac metrov smerom od hranice, do vnutrozemia NP). Nad cintorinom dokonca aj niektore domy nachadzajuce sa na druhej strane potoka su uz na uzemi NP.
Za prvou ostrou zakrutou (ktoru ty spominas ako zaciatok NP) cesta prave naopak vychadza z uzemia NP a v dlzke asi 0,75km (spominam to aj v skorsom prispevku) vedie "len" v jeho ochrannom pasme.
devil napísal:stat si mozes za cim len chces, kym nie som slepy verim mojej VUK mape ktora je najnovsia verzia.
nechcem znovu opakovat tie iste argumenty. v kazdom pripade tvrdis nepravdive veci. a nema to ziadnu logiku. chranene uzemia su ohranicene tak aby tam nepatrili casti ktore tam nemaju co hladat. a hadam uznas ze cesta tam bola skor ako bol vyhlaseny NP ci predtym ChKO.
inac cintorin a domy v lipovniku ako sucast NP...a podla mna si robis akurat tak srandu...
devil napísal:inac je zaujimave si vsimnut na fotkach ze motorest je na uzemi NP a okrem toho to zhora vypada na polnohospodarsku cinnost - tiez v NP. proste ta soroska je brutalna divocina
mirkobb napísal:Z tej mapy co som tam vlozil na nu odkaz, to tiez nie je az tak jasne, ale k comu by bolo dobre aby Tebou spominany usek od dediny az po tu ostru zakrutu("vracacku") isiel v NP a nasledne z neho vychadzal na kratucky usek, po ktorom by zas defintivne do neho vchadzal..??
mirkobb napísal:Praxou totizto byva, ze ked je niekde hranica NP na "dotyku" s cestou, tak tato nebyva sucastou NP, ale ten zacina az za nou, trebars aj tesne. Nebolo by to prakticke, ked na urcite ukony vykonavajuce na ceste by museli zakazdym mat od NP rôzne povolenia.
mirkobb napísal:Este poznamka k mapam VKU, tie byvaju velmi presne(sam ich uz roky pouzivam), daju si zalezat na tom co daju "von" medzi ludi, aj ked aj tam sa obcas "vloudi chybicka", ale tie su viacmenej charakteru ako preklepy v cislovani kot a pod.
Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.